Express-Miejski.pl

ZSP w Ziębicach ma nowoczesną pracownię mechaniczną. Podsumowano też zagraniczne staże [foto]

Nowa pracownia mechaniczna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach oficjalnie otwarta

Nowa pracownia mechaniczna w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach oficjalnie otwarta fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 grudnia w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach odbyło się otwarcie nowoczesnej pracowni mechanicznej.

To efekt realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich projektu o wartości ponad 3.5 mln zł pod nazwą: Poprawa infrastruktury dydaktycznej i dostępności dla osób niepełnosprawnych szkół zawodowych Powiatu Ząbkowickiego. Projekt obejmuje działania inwestycyjne poprawiające warunki nauczania w trzech szkołach zawodowych prowadzonych przez samorząd powiatu ząbkowickiego. Dotyczy to Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Ząbkowicach Śląskich, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ząbkowicach Śląskich. W ramach projektu nastąpi doposażenie pracowni matematyczno-przyrodniczych i cyfrowych w narzędzia technologii informatyczno-komunikacyjnych oraz inne pomoce dydaktyczne. Planuje się także stworzenie w szkołach zawodowych warunków zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy poprzez: adaptację hali warsztatów szkolnych na pracownie branży mechanicznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach, przebudowę obiektów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach na potrzeby pracowni branży gastronomicznej oraz doposażenie w niezbędny sprzęt (maszyny, urządzenia i narzędzia oraz inne pomoce dydaktyczne) pracowni zawodowych w Zespole Szkół Zawodowych w Ząbkowicach Śląskich.

Zanim nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, zaproszeni goście wzięli udział w  podsumowaniu projektu Experiencia – zdobywamy doświadczenie międzynarodowe III”. Umożliwiał on uczniom ziębickiej szkoły odbycie staży zagranicznych. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną o pobytach na Cyprze oraz Hiszpanii, a klasa gastronomiczna potrawy nawiązujące do lokalnych przysmaków. Uczniowie zaprezentowali miejsca swojej pracy, opowiadali o swoich obowiązkach zawodowych oraz realizacji celów staży, którymi był wzrost umiejętności zawodowych, społecznych i językowych. Uczniowie uczyli się pracować w zespole, poznawali tajniki pracy przedsiębiorstw, w których odbywali praktyki i oprócz cennego doświaczenia, otrzymali też bardzo dobre opinie od cypryjskich i hiszpańskich opiekunów stażu.

Uczniowie podkreślali, że zagraniczne staże dają im większą szansę na znalezienie lepszej pracy po zakończeniu edukacji. Wielu z nich już dzisiaj widzi siebie na europejskim rynku pracy. Zauważyli, że łatwo adoptują się do nowych warunków, dzięki czemu przekonali się, że można pracować nie tylko w miejscu zamieszkania, ale korzystać w pełni z otwartych granic Unii Europejskiej.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • ZSP w Ziębicach ma nowoczesną pracownię mechaniczną. Podsumowano też zagraniczne staże [foto]

  2022-12-14 11:36:30

  gość: ~Uczeń

  Uroczystości, wstęgi , przecięcia. Nauka w las.

 • 2022-12-14 12:34:32

  gość: ~wow

  Brawo uczyć zawodu !! Dlaczego ktoś likwidował technika, szkoły zawodowe?

 • 2022-12-14 14:58:10

  gość: ~len

  ostatnio dodany post

  A ciasteczka były i kawusia.

REKLAMA