Express-Miejski.pl

Uważaj na to, co przychodzi w wiadomościach sms. Nie klikaj w podejrzane linki

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Mieszkańcy powiatu ząbkowickiego, tracą pieniądze zgromadzone na kontach bankowych podczas uiszczania rzekomej opłaty za energię elektryczną czy przesyłkę.

Wszystko zaczyna się od otrzymania SMS-a od oszusta z fałszywym linkiem i kliknięciu w niego, przez niczego nieświadome osoby. Policjanci ostrzegają przed tego typu wiadomościami tekstowymi i apelują o ostrożność!

Policjanci w całym kraju, w tym takż w powiecie ząbkowickim, nadal odnotowują oszustwa przy pomocy spreparowanych SMS-ów z fałszywymi linkami do stron. Oszuści uzyskują nieautoryzowany dostęp do rachunków bankowych w momencie kliknięcia przez niczego nieświadome osoby w link znajdujący się w przesłanych wiadomościach tekstowych. Następnie generują kody blik lub wchodzą na nasze rachunki bankowe i dokonują wypłaty środków pieniężnych z bankomatów.

Policjanci apelują i ostrzegają przed fałszywymi SMS-ami. Wiadomości te mogą zawierać prośbę o dopłatę za energię elektryczną czy gaz, ale mogą być to również SMS-y od osób podszywających się np. pod firmy kurierskie czy sieci sklepów.

Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do autentyczności przesłanej korespondencji, zweryfikujmy ją, dzwoniąc tak jak w opisanym przypadku np. do firmy kurierskiej. Pracownik przekaże nam informację czy faktycznie zalegamy z płatnościami i czy konieczne jest uiszczenie przesłanej w SMS-ie kwoty, oczywiście jeżeli oczekujemy na jakąś przesyłkę.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA