Express-Miejski.pl

W Bardzie powstało nowe miejsce do wypoczynku

W Bardzie powstało nowe miejsce wypoczynku

W Bardzie powstało nowe miejsce wypoczynku fot.: UMiG Bardo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już od najbliższego sezonu turystycznego mieszkańcy naszej gminy oraz turyści będą mogli korzystać z nowego miejsca, które będzie służyć do wypoczynku i rekreacji.

W okolicach parkingu przy ul. Lipowej powstał kompleks, który sprawi, że będzie można zorganizować sobie ognisko, grilla czy też zwyczajnie odpocząć na leżakach i podziwiać krajobraz Gór Bardzkich. Teren ten jest chętnie odwiedzany, ponieważ krzyżuje się tutaj wiele szlaków turystyki aktywnej – pieszej czy rowerowej.

W ramach tego przedsięwzięcia powstały dwie wiaty ze stolikami, jedna wiata otwarta, cztery ławostoły do biesiadowania, leżaki, miejsce na ognisko i grilla, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Całość została objęta monitoringiem.

Miejsce to powstało dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz obszarów wiejskich: Europa inwestująca w Obszary Wiejskie pn. „Odpoczywam w Górach Bardzkich” mająca na celu rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej na szlaku Gór Bardzkich poprzez budowę nowego miejsca odpoczynku w Bardzie. Projekt Współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” PROW na lata 2014-2020 operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD „Qwsi”.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Bardzie powstało nowe miejsce do wypoczynku

  2022-12-01 09:52:34

  Jan Pluta

  Cieszymy się ze powstał "powstał kompleks, który sprawi, że będzie można zorganizować sobie ognisko, grilla czy też zwyczajnie odpocząć na leżakach i podziwiać krajobraz Gór Bardzkich. Teren ten jest chętnie odwiedzany, ponieważ krzyżuje się tutaj wiele szlaków turystyki aktywnej – pieszej czy rowerowej." Ale zastanawiam się na jak długo on będzie służył. Kiedyś podobna infrastruktura powstała i nie przetrwała... uważam pieniądze za wyrzucone w błoto.

 • 2022-12-01 21:27:03

  gość: ~LUCYFER

  A wszystko pod Hotel Bardo.OKI...

 • 2022-12-02 11:08:42

  gość: ~niezależny

  ostatnio dodany post

  @~LUCYFER Tylko ze ja bym prosił aby Urząd może odnowił i naprawił już istnieje miejsca. Bo Plac na 1-go Maja i piękny widok to tragedia. A buduje się cos zamiast rewitalizować istniejące kompleksy

REKLAMA


REKLAMA