Express-Miejski.pl

Wychłodzenie organizmu może zabić, nie bądźmy obojętni. Od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: KGP

Policjanci proszą o informacje o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Wystarczy jeden telefon.

Nastały chłodniejsze dni a temperatura, zwłaszcza w nocy, spada regularnie poniżej zera. Jest to realne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, bezradnych, ale również tych pozostających pod wpływem alkoholu.

Ząbkowiccy policjanci systematycznie sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy.

Na wychłodzenie organizmu oprócz osób bezdomnych czy pozostających pod wpływem alkoholu są narażone również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Czasem napalenie w piecu, aby ogrzać mieszkanie stanowi trudność fizyczną lub/i materialną.

- Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Pamiętajmy, że są instytucje powołane do niesienia wsparcia takim ludziom. Korzystajmy również z darmowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która ma w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Pozwala ona użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Jest to bardzo istotne w przypadku kiedy posiadamy wiedzę np. na temat, miejsc przebywania osób bezdomnych. Będzie to dodatkowym źródłem informacji nie tylko dla policji, ale również instytucji zajmujących się statutowo pomocą w takich sytuacjach - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji i apeluje by nie być obojętnym, gdyż to od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie.

KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA