Express-Miejski.pl

Nieprawidłowo wyprzedzał i zakończył podróż w rowie. Od wczoraj siedem kolizji w powiecie

kierujący samochodem marki Hyundai nieprawidłowo wyprzedzając doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem DAF

kierujący samochodem marki Hyundai nieprawidłowo wyprzedzając doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem DAF fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Panująca w powiecie ząbkowickim aura sprawia, że warunki na drodze są bardzo zmienne i stanowią niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i pieszych.

W wielu miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi, leżącymi liśćmi, wydłuża drogę hamowania pojazdu. W skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. W ciągu kilkudziesięciu godzin, od wczoraj na terenie powiatu ząbkowickiego doszło do siedmiu kolizji!

Do pierwszych dwóch kolizji doszło ok. godz. 14 w gminie Złoty Stok. Najpierw kierujący pojazdem Iveco przetarł pojazdem barierę energochłonną, a następnie 71-letnia kierująca samochodem audi nie dostosowała prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego wypadła z drogi i dachowała [KLIK].

Kilkanaście minut później w Ząbkowicach Śląskich 59-letni mężczyzna siedzący za kierownicą seata nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, czym doprowadził do bocznego zderzenia z toyotą yaris. Na szczęście uczestnicy tego zdarzenia nie odnieśli poważnych obrażeń i sprawa zakończyła się mandatowo.

Około godz. 17 również w Ząbkowicach Śląskich doszło do zderzenia samochodu audi i skody. Policjanci na miejscu ustalili, że 28-letni kierujący samochodem marki Skoda nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego najechał na tył samochodu audi.

Parę minut po godz. 17 w gminie Ziębice kierujący pojazdem ciężarowym Mercedes z naczepą nie dostosował prędkości do warunków ruchu, zjeżdżając pojazdem częściowo do przyrożnego rowu. Przez kilka godzin ruch na drodze był utrudniony.

Kolejne zdarzenie miało miejsce ponownie w Ząbkowicach Śląskich. 17 listopada przed godz. 10 na jednej ze stacji benzynowych kierujący samochodem Opel nie zachował bezpiecznej odległości od dystrybutora i uszkodził go.

Do siódmego zdarzenia drogowego doszło również 17 listopada przed godziną 12. Funkcjonariusze, na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący samochodem marki Hyundai nieprawidłowo wyprzedzając doprowadził do bocznego zderzenia z pojazdem DAF. Na szczęście również w tym przypadku nikt nie odniósł poważnych obrażeń i policjanci zakończyli sprawę mandatowo.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze i zdjęcie nogi z gazu. Uważajmy na zmieniające się warunki pogodowe. Panujące nocą przymrozki znacznie wydłużają drogę hamowania oraz zmniejszają przyczepność kół. Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, tylko nasze role czasem się zmieniają. Na warunki atmosferyczne nie mamy niestety żadnego wpływu, ale poprzez przestrzeganie zasad ruchu drogowego, technik kierowania pojazdami, odpowiedzialne zachowanie możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo - apeluje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA