Express-Miejski.pl

Oszuści podszywają się pod media. Zachowajcie czujność

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay

Na jednym z portali społecznościowych ponownie pojawili się oszuści, którzy podszywają się pod lokalne media udostępniają post dotyczący porwania lub zabójstwa dziecka.

Post jest tak przygotowany, by przyciągać uwagę odbiorców. - Po wejściu w link natrafiamy na artykuł, pod którym umieszczone jest nagranie. Aby je obejrzeć, zostajemy przekierowani na spreparowaną stronę i jesteśmy proszeni o podanie naszych danych. Dzięki temu, oszuści zyskują nasze dane do logowania się do serwisu, a co za tym idzie - dostęp do naszego konta. Posiadając te informacje mogą wyłudzać kody BLIK od naszych znajomych - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Nie jest to nowa metoda oszustów, ale ponownie coraz częściej spotykana. Warto zwracać uwagę na adres strony, na którą ma nastąpić przekierowanie, a także na brak możliwości dodania komentarzy. Są one najczęściej wyłączane, by nie pojawiały się komentarze innych użytkowników ostrzegające przed klikaniem w link i informujące o oszustwie.

KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA