Express-Miejski.pl

Trwa budowa budynku mieszkalnego. Pierwsi mieszkańcy zamieszkają w nim już w przyszłym roku

Przy ul. Parkowej powstaje 12-rodzinny budynek mieszkalny

Przy ul. Parkowej powstaje 12-rodzinny budynek mieszkalny fot.: Gmina Kamieniec Ząbkowicki

Trwa inwestycja, jaką jest budowa kolejnego w Kamieńcu Ząbkowickim budynku mieszkaniowego. Pierwsi lokatorzy wprowadzą się do obiektu jesienią 2023 roku.

Drugi 12-rodzinny budynek powstaje przy ul. Parkowej. Inwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu, jakie uzyskaliśmy od Banku Gospodarstwa Krajowego w kwocie ponad 3 000 000 zł. Należy docenić fakt, że przyszli mieszkańcy nie ponoszą istotnej części kosztów budowy, co z pewnością przybliża nasz samorząd do zaspokajania tej ważnej potrzeby rodzin, jaką jest mieszkanie.

- Łącznie na wybudowanie 12 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 650 mkw. wydamy prawie 4 000 000 zł, z czego 85% kosztów kwalifikowanych pokryjemy dzięki środkom BGK. Jeśli tak korzystna polityka utrzyma się w kolejnych latach, będziemy mogli w przyszłości podejmować następne takie projekty - mówi Marcin Czerniec burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego. - Wszyscy chcemy, aby Gmina Kamieniec Ząbkowicki była domem dla rodzin, a mieszkanie jest ważnym warunkiem planowania przyszłości młodych ludzi. Dlatego jako samorząd pracujemy nad tym, by warunki sprzyjały lokowaniu się u nas - dodaje burmistrz.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA