Express-Miejski.pl

Niecodzienny gość w Ząbkowicach Śląskich. Ulicami miasta spacerował daniel [foto] [video]

W poniedziałkowy poranek zwierzę postanowiło zagościć w jednym z gospodarstw w Zwróconej. Nowa lokalizacja danielowi tak się spodobała, że spędził w niej kilkanaście godzin

W poniedziałkowy poranek zwierzę postanowiło zagościć w jednym z gospodarstw w Zwróconej. Nowa lokalizacja danielowi tak się spodobała, że spędził w niej kilkanaście godzin fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Niecodzienny widok miał miejsce w poniedziałkowy wieczór w Ząbkowicach Śląskich. Otóż ulicami miasta przechadzał się w najlepsze... daniel. 

Dla mieszkańców Bobolic taki widok to nic nadzwyczajnego. Otóż zwierzę od dłuższego czasu przebywało na terenie wsi, gdzie dobrze się zaaklimatyzowało i regularnie odwiedzało tamtejsze gospodarstwa domowe.

Przed weekendem zwierzę było widziane w Zwróconej, a w poniedziałkowy poranek postanowiło zagościć w jednym z gospodarstw. Nowa lokalizacja tak mu się spodobała, że spędził w niej kilkanaście godzin, w międzyczasie kosztując przysmaków z jabłonki.

Wieczorem zwierzę udało się ze Zwróconej w kierunku Ząbkowic Śląskich. Tam najpierw pojawił się przy jednym z marketów, a następnie udał się w dalszą podróż w kierunku miasta.

- 3 października około godz. 20 otrzymaliśmy informację o zwierzęciu przypominającym jelenia, który biegał w okolicach jednego z marketów w Ząbkowicach Śląskich. O zdarzeniu poinformowaliśmy powiatowego lekarza weterynarii, straż pożarną oraz straż miejską. Zanim jednak służby dotarły na miejsce to zwierzę oddaliło się w nieznanym kierunku, najprawdopodobniej poza teren miasta - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

Jesienią dzikie zwierzęta podchodzą bliżej zabudowań. Powodów jest kilka. W lasach przebywa wielu grzybiarzy, którzy płoszą zwierzynę. Zwierzęta uciekają też przed wilkami, a w gospodarstwach czują się bezpieczniej. Inna przyczyna to okres godowy, który dla danieli przypada na okres października i listopada.

Jak informują nasi Czytelnicy, zwierzę było dziś widziane na nieczynnym cmentarzu przy ul. 1 Maja w Ząbkowicach Śląskich. W przypadku napotkania zwierzęcia należy zachować ostrożność i poinformować Straż Miejską - tel. 74 815 18 82.

em24.pl

22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA