Express-Miejski.pl

Dawid Drozdowski mistrzem świata w Combat Kalaki Escrima

Dawid Drozdowski mistrzem świata w Combat Kalaki Escrima

Dawid Drozdowski mistrzem świata w Combat Kalaki Escrima fot.: UM Ziębice

Dawid Drozdowski zdobywcą złotego medalu na Mistrzostwach Świata Filipińskich Sztuk Walki (Combat Kalaki Escrima) w Berlinie! 

Dawid zdominował swoją kategorię open one stick (walki na jeden kij) - stoczył siedem walk, w tym sześć zwycięskich. Zawodnik jest reprezentantem Ziębickiego Klubu Sztuk Walki Cerber, którego założycielem i trenerem jest Adam Wojtaś.

Combat Kalaki Escrima to filipińska sztuka walki, opierającej się nie tylko na bardzo rozwiniętej formie walki wręcz, jej charakterystyczni elementami są zaawansowane i niezwykle skuteczne techniki walki przy użyciu różnych noży w tym popularnego w grach video w ostatnim czasie Karambitu, maczet i mieczy jak również rattanowych kiji, których użycie stanowi główna element sportowej rywalizacji w tej sztuce walki. Skuteczność użycia tych broni jest doceniana przez służby mundurowe i specjalne takie jak Grom, Formoza, Marines i wielu innych na całym świecie, interpretacja użycia kija w walce stanowi doskonałą podstawę do użycia pałki teleskopowej w czasie interwencji.

em24.pl / UM Ziębice

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA