Express-Miejski.pl

6,8 mln zł na modernizację Szkoły Podstawowej w Henrykowie

Modernizacja obiektu pozwoli znacznie ograniczyć koszty ogrzewania obiektów i poprawi warunki nauczania dla uczęszczających tam dzieci

Modernizacja obiektu pozwoli znacznie ograniczyć koszty ogrzewania obiektów i poprawi warunki nauczania dla uczęszczających tam dzieci fot.: Gmina Ziębice

Pieniądze pochodzą ze środków unijnych. Ogłoszono przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania.

Przed rokiem informowaliśmy, że dofinansowanie w kwocie 6.8 mln zł obejmie dwa zadania - oprócz modernizacji Szkoły Podstawowej w Henrykowie, kompleksowej modernizacji energetycznej miała doczekać się również Szkoła Podstawowa nr 4 w Ziębicach.

Ostatecznie okazało się, że remont zostanie przeprowadzony tylko w henrykowskiej placówce, na którą wydatkowana zostanie cała kwota dofinansowania. Skąd ta zmiana? - Musiało do niej dojść w związku z koniecznością wykonania dodatkowych ekspertyz związanych z nośnością stropu sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębiach. Z racji tego, iż czas wydatkowania ostatnich środków unijnych kończy się w połowie przyszłego roku, poprosiliśmy o zmianę zakresu projektu i przeniesienie dodatkowych środków na Szkołę Podstawową w Henrykowie i taką zgodę otrzymaliśmy wyjaśnia Mariusz Szpilarewicz, burmistrz Ziębic.

W szkole planowana jest m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, montaż okien w miejsce luksfer, wymiana instalacji c.o. i wymiana starego pieca na pompy ciepła, montaż fotowoltaiki, ocieplenie ścian i dachów budynków szkoły i sali gimnastycznej, nowe orynnowanie i instalacje odgromowe, wykonanie drenażu i izolacji fundamentów. Całe zadanie pozwoli znacznie ograniczyć koszty ogrzewania obiektów i poprawi warunki nauczania dla uczęszczających tam dzieci.

Gmina Ziębice właśnie ogłosiła przetarg na wyłonienie wykonawcy zadania. Szczegóły zamówienia znajdują się na stronie: ziebice.biuletyn.net [KLIK].

Gmina Ziębice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA