Express-Miejski.pl

„Bardzka Piąteczka” już w najbliższą sobotę. Zapisanych blisko sto osób

„Bardzka Piąteczka” już w najbliższą sobotę. Zapisanych blisko sto osób

„Bardzka Piąteczka” już w najbliższą sobotę. Zapisanych blisko sto osób fot.: em24.pl

Ósma edycja biegu przełajowego odbędzie się już 17 września. Głównym celem wydarzenia jest promocja zdrowego trybu życia, miasta Bardo oraz sportu jakim jest bieganie.

Start biegu zaplanowany jest na godz. 10 spod Hotelu Bardo (ul. Lipowa 5). Biuro zawodów będzie czynne w dniu biegów od 8.30 do 9.45.

Trasa biegu

Trasa biegu prowadzi po drogach szutrowych i leśnych Nadleśnictwa Bardo. Organizatorzy przygotowali trzy dystanse do wyboru: na 5 km (jedna pętla), 10 km (dwie pętle) i 15 km (trzy pętle). Start oraz meta usytuowana będzie na terenie Hotelu Bardo. Limit czasu wynosi 3 godz.

Pomiar czasu

Pomiar czasu zostanie przeprowadzony przez firmę Ultima Sport – oficjalnym czasem jest czas brutto. Zawodnik odbiera chip w biurze zawodów wraz z pakietem startowym. Uwaga niewłaściwe zamocowanie chipa może spowodować niesklasyfikowanie zawodnika.

Uczestnictwo

W biegu może wziąć udział każdy kto w dniu imprezy będzie miał ukończone 18 lat. Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani w biurze zawodów w dniu biegu podają na jaki dystans biegną ( 5km, 10km, 15km) i złożyć własnoręczny podpis pod oświadczeniem o udziale w biegu na własną odpowiedzialność. Limit uczestników wynosi 150 osób.

Klasyfikacja

Podczas „Bardzkiej Piąteczki” będą rozgrywane następujące klasyfikacje:
– klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn
– klasyfikacja najlepszego mieszkańca (kobieta i mężczyzna) gminy Bardo (na podstawie adresu w dowodzie osobistym lub innym dokumencie potwierdzającym adres zameldowania);
– klasyfikacja w kat. wiekowych: M20 (18-29 lat), M30 (30-39 lat), M40 (40-49 lat), M50 (50-59 lat), M60 (60 i więcej), K20 (18-29 lat), K30 (30-39 lat), K40 (40-49 lat), K50 (50-59lat), K60 (60 i więcej lat),

Nagrody i świadczenia dla zawodników

Każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal. Po biegu organizator zapewnia ciepły posiłek (talony).

W klasyfikacji generalnej kobiet oraz mężczyzn organizator przewiduje pamiątkowe trofea za miejsca I – III (18 sztuk).

W klasyfikacji mieszkańców gminy Bardo najlepszy zawodnik oraz zawodniczka otrzymają puchar Burmistrza Gminy Bardo (I MIEJSCE na dystansie 5, 10 i 15 km)

W klasyfikacji w kategorii wiekowych zawodnicy otrzymają nagrody rzeczowe za m-ce I-III (30 sztuk).

Zgłoszenia do biegu

Zgłoszenia on-line zostały już zamknięte. Na liście widnieją aktualnie 82 osoby. W biegu wciąż jednak można wziąć udział. Wystarczy przyjechać do Barda w dniu zawodów i dokonać zapisów w biurze zawodów, regulując przy tym opłatę w wyskości 35 PLN (płatność gotówką).

em24.pl

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Bardzka Piąteczka” już w najbliższą sobotę. Zapisanych blisko sto osób

  2022-09-15 20:22:34

  gość: ~takitam

  I znowu okazja na lans dla pewnego pana,a może pan lanser zainteresuje się słynnym rabunkowym działaniem Nadleśnictwa Bardo,to co się dzieje w Lasach tzw.Państwowych to jest horror,ta straszna wycinka drzewostanu leśnego przechodzi ludzkie pojęcie wycięto czyli uśmiercono setki tysięcy zdrowych drzew,buków czy dębów już prawie nie ma,teraz wycinają piękne modrzewie,codziennie Laskówka,Janowiec,Opolnica od rana huczą piły w lesie,teraz zaczynają wycinkę pięknych zdrowych buków przy drodze na Lądek,pozostawiają po sobie wielki syf i bałagan poprostu spalone zniszczone lasy,dlaczego nikt nie reaguje i protestuje na Przełęcz Łaszczową przyjeżdżają setki ludzi z całej Polski i oglądają ten horror i co i nic,nadleśnictwo wie swoje,a wystarczy tylko przejechać za Paczków do czeskich lasów,ład i porządek wszystko posprzątane po wycinkach,niestety władze Nadleśnictw realizują politykę rządu komercja i kasa wszystkie środki dozwolone

 • 2022-09-16 07:06:37

  gość: ~dupiarz

  @~takitam
  Tak a górnicy strasznie ryją ziemię aby wungiel kopać. Rolnicy orzą ziemie zamiast pięknych kwietnych łąk. Hodowcy gwałcą krowy aby mieć mleko! Pewnie robią z tych drzew stosy i pala lewackie książki i dzieci z invitro. Zobacz po wycince las - jest to prawdziwa bioróżnorodność, lepiej stare drzewo zostawić niż traktować jak surowiec wow . CHCESZ WYSOKI ROZWÓJ BEZ SUROWCÓW? ale meble to chciałbyś z naturalnego drewna co? puknij się w ten pusty czaban. jak powierzchnia lasów zmniejsza się? haha komercja i kasa rządu - czyli ameryka

 • 2022-09-16 08:34:12

  gość: ~aaa

  Sami siebie zabijamy

 • 2022-09-16 19:24:12

  gość: ~kip

  ostatnio dodany post

  Zapisanych blisko 100 osób. Ile zapisanych daleko.

REKLAMA