Express-Miejski.pl

„Niebieskie kilometry dla Mikołaja”. Charytatywny rajd rowerowy ząbkowickich policjantów

„Niebieskie kilometry dla Mikołaja”. Charytatywny rajd rowerowy ząbkowickich policjantów

„Niebieskie kilometry dla Mikołaja”. Charytatywny rajd rowerowy ząbkowickich policjantów fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Mikołaj to syn policjanta z Wodzisławia Śląskiego. Kilkuiesięczny chłopczyk od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni.

Jest to okrutna i śmiertelna choroba, a najlepszym możliwym ratunkiem jest terapia nierefundowanym lekiem.

Policjanci z powiatu ząbkowickiego postanowili nie być obojętni i 25 lipca zorganizowali rajd rowerowy z Ząbkowic Śląskich do Raciborza. Pokonali 145 „Niebieskich Kilometrów dla Mikołaja” w temperaturze dochodzącej do nawet 40 stopni Celsjusza by pomóc koledze i jego rodzinie.

W trasę policjanci z KPP Ząbkowice Śląskie, KP Ziębice i KP Kamieniec Ząbkowicki wyruszyli przed godziną 6 rano sprzed budynku ząbkowickiej komendy. 145-kilometrowa trasa rajdu biegła od Ząbkowic Śląskich przez Kamieniec Ząbkowicki, Paczków, Otmuchów, Skorochów, Nysę, Rudziczkę, Laskowice, Racławice Ślaskie, Szczyty do Raciborza.

- W czasie planowania akcji by wspomóc niebieskiego kolegę i jego rodzinę nikt nie przypuszczał, że temperatura będzie osiągała na trasie niemal 40 stopni. Jednak inspiracją w tej długiej i gorącej podróży był dla policjantów kilkumiesięczny chłopiec, który od urodzenia zmaga się z ciężką i okrutną chorobą jaką jest SMA, oraz jego rodzice, którzy nie poddają się pomimo przeciwności losu i naprawdę ogromnej sumy do zebrania - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Koszt terapii nierefundowanym lekiem w Polsce to ponad 9 milionów złotych. Ząbkowiccy, ziębiccy i kamienieccy mundurowi również się nie poddali i w godzinach popołudniowych dotarli do Raciborza gdzie spotkali się z bohaterem tej akcji Mikołajem i jego rodzicami, a także przekazali puszkę z zebranymi środkami na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu podinspektora Mirosława Mielańczyka.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wpłacili datki czy do puszki czy w inny sposób włączając się do pomocy. Dziękujemy policjantom z Ząbkowic Śląskich, Ziębic i Kamieńca Ząbkowickiego, pracownikom cywilnym z KPP Ząbkowice Śląskie, a także policjantom z KP Otmuchów, którzy aktywnie przyłączyli się do zbiórki przekazując kopertę z zebranymi datkami. Szczególne podziękowania dla Komendanta Powiatowego Policji w Ząbkowicach Śląskich podinspektora Piotra Wajdy za możliwość zorganizowania tej akcji i aktywne wsparcie - dodaje funkcjonariuszka.

Zebrane przez policjantów środki na leczenie Mikołaja Kubali to jedynie kropla w morzu. Zachęcamy więc wszystkich do brania udziału w licytacjach i zbiórkach, które są ogłaszane w mediach społecznościowych. Datki można również wpłacać bezpośrednio na konto „Siepomaga” [KLIK]

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA