Express-Miejski.pl

Zalety ćwiczeń na atlasie

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: stock.adobe.com

Atlas do ćwiczeń to nie tylko sprzęt znajdujący się w profesjonalnych siłowniach, to także świetne rozwiązanie do domowych siłowni.

Atlas do ćwiczeń to praktyczne, wielofunkcyjne urządzenie do ćwiczeń, za pomocą którego można przeprowadzić kompleksowy trening całego ciała w jednym miejscu. Przy pomocy tej jednej maszyny można wykonywać różnorodne ćwiczenia. Nie ma potrzeby kupowania dodatkowych sprzętów i akcesoriów.

Atlasy do ćwiczeń znajdujące się np. w ofercie sklepu marbo-sport.pl to urządzenia pozwalające wzmocnić i rozbudować mięśnie, poprawić kondycję, a także wysmuklić sylwetkę. Ćwicząc na atlasie można wypracować wszystkie grupy mięśni w zbliżonym do siebie stopniu. To idealny sprzęt do treningu mięśni grzbietu, klatki piersiowej, brzucha, pośladków, nóg, bicepsów i tricepsów. 

To sprzęt idealny dla każdego

Na atlasie mogą ćwiczyć zarówno zawansowani sportowcy, jak i osoby początkujące. Mogą na nim ćwiczyć nie tylko mężczyźni, także kobiety. Parametry można dopasować do indywidualnych potrzeb i wymagań. Atlas to urządzenie proste w obsłudze. 

Na atlasie może ćwiczyć kilka osób jednocześnie

Atlas to urządzenie składające się z kilku, a nawet z kilkunastu stanowisk. W tym samym czasie może ćwiczyć kilka osób. Osoby ćwiczące nie przeszkadzają sobie wzajemnie. 

Atlas do ćwiczeń to sprzęt stabilny, wytrzymały, odporny na uszkodzenia. Mogą z niego korzystać nawet osoby z dużą nadwagą. 

Treningi na atlasie są bezpieczne

Treningi na atlasie są bezpieczne. Obciążenia są odpowiednio zabezpieczone, nie ma więc możliwości wykonania gwałtownych ruchów niebezpiecznych dla naszych mięśni. Treningi można wykonywać bez asekuracji. Ryzyko wystąpienia kontuzji jest minimalne. 

Wady atlasu do ćwiczeń

Ten sprzęt ma też swoje wady, choć zalet jest zdecydowanie więcej. Minusem jest wysoka cena urządzenia (w porównaniu z pojedynczymi sprzętami) oraz duże gabaryty. Zakup dobrej jakości atlasu to inwestycja na długie lata. W domowym zaciszu, bez konieczności wychodzenia z domu można wykonywać różnorodne ćwiczenia. 

Jak ćwiczyć na atlasie?

Ćwicząc na atlasie należy wybrać odpowiednie, dostosowane do własnych możliwości obciążenie. Przecenienie swoich możliwości może doprowadzić do kontuzji. Sylwetka podczas ćwiczeń powinna być prosta. Przed przystąpieniem do treningu właściwego należy wykonać rozgrzewkę. Ćwicząc regularnie na atlasie szybko osiągniemy pożądane efekty. 

mat. sponsorowany

REKLAMA