Express-Miejski.pl

Zmarł Andrzej Kardaś, długoletni radny Rady Miejskiej w Bardzie i wychowawca wielu pokoleń młodzieży

7 lipca zmarł Andrzej Kardaś, długoletni radny Rady Miejskiej w Bardzie, przewodniczący dwóch kadencji, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, organista. W kwietniu skończył 61 lat

7 lipca zmarł Andrzej Kardaś, długoletni radny Rady Miejskiej w Bardzie, przewodniczący dwóch kadencji, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, organista. W kwietniu skończył 61 lat fot.: em24.pl

7 lipca zmarł Andrzej Kardaś, radny Rady Miejskiej w Bardzie kilku kadencji, długoletni nauczyciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bardzie. Miał 61 lat.

Śp. Andrzej Kardaś przez wiele lat był także organistą w Bazylice Mniejszej Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie, uświetniając swoją grą i śpiewem największe uroczystości kościelne. Był wychowawcą wielu pokoleń młodzieży. W przeszłości przez ponad 10 lat organizował Kolonie Letnie w Bardzie dla gminy partnerskiej Warszawa Targówek. Dzięki jego zaangażowaniu udało się wspomóc finansowo placówkę szkolną i zapewnić jej niezbędną modernizację oraz wyposażenie dydaktyczne po powodzi w 1997 roku.

Swoje całe życie zawodowe śp. Andrzej Kardaś był związany z oświatą. Od ponad 40 lat był nauczycielem. Swoją pracę jako nauczyciel rozpoczął w powiecie puckim, a w 1981 roku po zawarciu związku małżeńskiego przeprowadził się do Barda. Władze gminne powołały go wówczas na dyrektora nieistniejącej już szkoły podstawowej w Grochowej. Następnie przez kilkadziesiąt lat pracował w Szkole Podstawowej im. KEN w Bardzie, a następnie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bardzie.

Ukończył Uniwersytet Śląski w Katowicach na kierunku wychowanie muzyczne (1997), Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie – Instytut Studiów nad rodziną – studia podyplomowe w zakresie nauki o rodzinie (2000), Politechnikę Wrocławską na Wydziale Informatyki i Zarządzania – Studia podyplomowe w zakresie organizacji i marketingu (2001) oraz Uniwersytet Wrocławski na Wydzale Matematyki i Informatyki – Studia podyplomowe (2009).

Był radnym III, VI, VII oraz VIII kadencji Rady Miejskiej w Bardzie. Dodatkowo przez dwie kadencje pełnił zaszczytną funkcję przewodniczącego rady miejskiej.

Decyzją Prezesa Zarządu Głównego Sybiraków został uhonorowany odznaką „Złota Odznaka Honorowego za Zasługi dla Związku Sybiraków, został uhonorowany odznaczeniem prezesa stowarzyszenia dr inż. Antoniego Ziębę: „Za ofiarność na rzecz obrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci” (Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka).

Zmarł 7 lipca o poranku w szpitalu. Zmagał się z ciężką chorobą. W kwietniu skończył 61 lat.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zmarł Andrzej Kardaś, długoletni radny Rady Miejskiej w Bardzie i wychowawca wielu pokoleń młodzieży

  2022-07-07 12:51:37

  gość: ~bardzianka

  Szkoda człowieka, dobry był i mógł jeszcze pożyć:( wyrazy współczucia dla rodziny

 • 2022-07-07 12:58:29

  gość: ~KM

  Wiek na umieranie jeszcze nie ten, oj nie ten. Za szybko, zdecydowanie...

 • 2022-07-08 16:51:56

  gość: ~Sołtys

  ostatnio dodany post

  No komu teraz grasz w drodze do Nieba?

REKLAMA