Express-Miejski.pl

Opactwo Cysterskie ma szansę stać się Pomnikiem Historii

Spotkanie konsultacyjne dot. możliwości wpisania Opactwa Cysterskiego w Henrykowie na prezydencką listę Pomników Historii

Spotkanie konsultacyjne dot. możliwości wpisania Opactwa Cysterskiego w Henrykowie na prezydencką listę Pomników Historii fot.: UMiG Ziębice

W Szkole Podstawowej w Henrykowie odbyło się spotkanie konsultacyjne dot. możliwości wpisania Opactwa Cysterskiego w Henrykowie na prezydencką listę Pomników Historii.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy urzędu marszałkowskiego oraz burmistrza Ziębic. Dyskusja, w której wzięli udział przedstawiciele zaproszonych instytucji i zainteresowani mieszkańcy dotyczyła obszaru, który miałby być objęty wnioskiem i harmonogramu działań.

W najbliższych dniach przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego zwrócą się do Narodowego Instytutu Dziedzictwa (NID), który już jakiś czas temu rozpoczął prace nad wnioskiem, o udostępnienie dotychczas wykonanych prac. Do wniosku zostanie też wykorzystany Plan Ochrony Parku Kulturowego wykonany na zlecenie Gminy Ziębice.

Wszystkie osoby zainteresowane sprawami Henrykowa zapraszamy już dziś na spotkanie, które odbędzie się z Burmistrzem Ziębic 4 lipca o godz. 17.00 w siedzibie Nadleśnictwa Henryków.

UMiG Ziębice

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Opactwo Cysterskie ma szansę stać się Pomnikiem Historii

    2022-06-23 09:52:22

    gość: ~klka

    ostatnio dodany post

    I będzie płynął szmal podatników na najmniejsze nawet remonty.

REKLAMA