Express-Miejski.pl

Kolejni zatrzymani z narkotykami. Posiadali przy sobie marihuanę, amfetaminę i ecstasy

U 19-latka znaleziono trzy foliowe woreczki z suszem, jeden z ecstasy i jeden z amfetaminą. 48-letni mieszkaniec Ziębic posiadał przy sobie amfetaminę, a 26-latek z Ząbkowic Śląskich ukrywał w kieszeni ecstasy

U 19-latka znaleziono trzy foliowe woreczki z suszem, jeden z ecstasy i jeden z amfetaminą. 48-letni mieszkaniec Ziębic posiadał przy sobie amfetaminę, a 26-latek z Ząbkowic Śląskich ukrywał w kieszeni ecstasy fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

W ciągu zaledwie dwóch dni policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali trzy osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Ponadto jeden z zatrzymanych był poszukiwany.

Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany podczas kontroli drogowej 15 czerwca przez policjantów z Kamieńca Ząbkowickiego. Mężczyzna jechał ze znajomymi samochodem Volvo. - Podczas kontroli zachowywał się nerwowo co sprawiło, że policjanci dokonali przeszukania. Okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie woreczek z marihuaną. W samochodzie policjanci znaleźli dodatkowo trzy foliowe woreczki z suszem, jeden z ecstasy i jeden z amfetaminą. Oprócz tego w pojeździe znajdowała się waga kuchenna z pozostałościami narkotyków. 19-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego został zatrzymany. Pobrano mu również krew do analizy - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowa ząbkowickiej policji.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce 16 czerwca w godzinach popołudniowych na terenie Ząbkowic Śląskich. - Kiedy policjanci patrolowali teren miasta zauważyli mężczyznę, który na widok umundurowanego patrolu stał się nerwowy, zatrzymał się i nagle zmienił kierunek, w którym szedł, na przeciwny do tego gdzie stali policjanci. Mundurowi niezwłocznie zareagowali i w kieszeni spodni 26-latka znaleźli foliowy woreczek z ecstasy. Mieszkaniec Ząbkowic Śląskich został zatrzymany - dodaje policjantka.

Jeszcze tego samego dnia, kilka godzin później, policjanci z Ziębic zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie amfetaminę. Podczas sprawdzania danych przez policjantów okazało się, że jest on również poszukiwany. Mieszkaniec Ziębic również został zatrzymany.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość - nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Ząbkowice Śląskie

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA