Express-Miejski.pl

W ciągu niespełna godziny ujawnili sześć przekroczeń prędkości. Posypały się mandaty

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Zgłoszenie o notorycznym przekraczaniu prędkości na drodze Ciepłowody-Stary Henryków policja otrzymała dzięki platformie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

- Każdy mieszkaniec naszego powiatu może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim najbliższym otoczeniu. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala mieszkańcom na wskazanie miejsc, w których potencjalnie zagrożone jest bezpieczeństwo lub porządek publiczny. Najczęściej zgłoszenia dotyczą przekroczenia prędkości szczególnie w terenie zabudowanym. W jednym z takich miejsc jednego dnia w ciągu zaledwie godziny policjanci ujawnili 6 takich wykroczeń, z czego 4 zakończyły się wysokimi mandatami - informuje katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Dodaje, że policjanci za każdym razem weryfikują poszczególne zgłoszenia. Najczęściej dotyczą one wykroczeń drogowych. W jednym z takich miejsc, na drodze z Ciepłowód na Stary Henryków, w ciągu niecałej godziny policjanci potwierdzili sześć przekroczeń prędkości, z czego cztery zostały zakończone mandatowo. Dwóch kierowców musiało zapłacić aż 800 zł za przekroczenie prędkości powyżej 30 km/h.

- Zapraszamy do zapoznania się z filmem instruktażowym dotyczącym korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przypominamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję policji - dodaje funkcjonariuszka.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W ciągu niespełna godziny ujawnili sześć przekroczeń prędkości. Posypały się mandaty

  2022-06-14 11:08:56

  gość: ~Fakir

  Ujawnili :-)))) może ujawnią jak po nocach ciężary z Pilc jeżdżą pod zakazy. A sorry oni w nocy śpią

 • 2022-06-14 13:03:54

  gość: ~Mo

  Wioskowe po asfalcie to szybko jeżdżą

 • 2022-06-14 13:45:21

  gość: ~Mason

  To nie policja tylko poborcy podatkowi mają prykaz by łupić ludzi,bo drukarki nie nadążają drukować piniędzy.

 • 2022-06-14 13:54:05

  gość: ~Przepisy

  @~Mason
  Zrób im na złość i jedz przepisowo.

 • 2022-06-14 18:43:14

  gość: ~JJJ

  Platforma działa tylko, policjanci, którzy sprawdzają te miejsca są jacyś nie halo. Braki w nawierzchni drogi duże /niepotwierdzone z ich strony/. I tyle w komentarzu

 • 2022-06-15 06:48:37

  gość: ~Robson

  Zapraszam na dk8 Tarnawa -Przyłęk. A działania skoncentrować na autach ciężarowych i strefie zamieszkania w Braszowicach.

 • 2022-06-20 14:54:01

  gość: ~sokal

  ostatnio dodany post

  @~Robson
  braszowice to zaorać, tam psy szczekają dup.a.mi

REKLAMA