Express-Miejski.pl

W gminie Stoszowice powstanie kolejny inkubator przedsiębiorczości. Tym razem o wartości 23.5 mln zł

W gminie Stoszowice powstanie kolejny inkubator przedsiębiorczości. Wartość projektu to 23.5 mln zł!

W gminie Stoszowice powstanie kolejny inkubator przedsiębiorczości. Wartość projektu to 23.5 mln zł! fot.: UG Stoszowice

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Stoszowice ogłosiła przetarg na budowę kolejnego inkubatora przedsiębiorczości wraz z infrastukturą techniczną i uzbrojeniem terenu.

Obiekt ma powstać w Strefie Aktywności Gospodarczej w Stoszowicach, a wartość całego projektu szacuje się na kwotę 23.5 mln zł. Projekt, który uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewódzktwa Dolnośląskiego, zakłada poprawę warunków dla rozwoju gospodarczego gminy Stoszowice poprzez utworzenie nowoczesnej infrastruktury przeznaczonej do rozwoju gałęzi przemysłu takich jak np. mechanika specjalistyczna w tym pojazdów autonomicznych [KLIK] czy produkcja urządzeń OZE.

Oprócz hali badawczo-produkcyjnej w obiekcie znajdą się pomieszczenia biurowe, sala szkoleniowa, pomieszczenia magazynowe oraz pomieszczenia socjalno-techniczne.

- Obiekt ma kluczową rolę dla WSSE podstrefa Stoszowice - będzie bodźcem do rozwoju otoczenia gospodarczego czy też wsparciem dla środowiska naukowego, które swoje zadania będzie realizować nie gdzie indziej, tylko w Gminie Stoszowice. Przedsiębiorców branży budowlanej, chętnych do wspólnej realizacji projektu, zapraszam do zapoznania się ze szczegółami projektu na naszej platformie przetargowej - zachęca wójt Paweł Gancarz. Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 20 maja do godz. 11.

INFORMACJE O PRZETARGU [KLIK]

Powierzchnia użytkowa obiektu inkubatora to aż 3319.59 m2. Zakres zadania obejmuje również uzbrojenie terenu - media: sieć wodociągow, kanalizacyjna, przyłącze gazowe, kanały teletechniczne, drogę dojazdową, plac manewrowy, ciągi pieszo-jezdne oraz parking.

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2023 roku.

em24.pl / UG Stoszowice

13

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W gminie Stoszowice powstanie kolejny inkubator przedsiębiorczości. Tym razem o wartości 23.5 mln zł

  2022-05-10 11:25:01

  gość: ~KL

  a gdzie to ma powstać ?

 • 2022-05-10 12:17:51

  gość: ~mieszkaniec

  @~KL
  W polach:)

 • 2022-05-10 14:58:03

  gość: ~321

  Można włodarza wsadzić do inkubatora? może by coś z niego wyrosło a nie jakieś ....

 • 2022-05-10 16:51:24

  gość: ~takitam

  Czytamy, cyt:
  /// Gmina Stoszowice ogłosiła przetarg na budowę kolejnego inkubatora przedsiębiorczości ///

  Skoro potrzebny jest kolejny, to znaczy że ten który już jest osiągnął duży sukces, a skoro tak, to może władze Stoszowic pochwalą się tym spektakularnym sukcesem ?

  Tak tylko pytam, bo nie słyszałem żeby w poprzednim inkubatorze wykluło się coś co można nazwać sukcesem i generalnie ... COKOLWIEK.

  W ogóle nie za bardzo rozumiem idei budowy takich instytucji.
  Przecież to KOMUNISTYCZNE TWORY w niemal klinicznej formie, czyli .... PAŃSTWO stwierdza, że tu i tu będą się pojawiać przedsiębiorstwa, bo my tak chcemy.

  Na litość boską, czy te rządowe durnie nie rozumieją, że TYLKO ZMIANA PRAWA I PRZEPISÓW doprowadzi do tego że ludzie zechcą zakładać firmy, a nie żadne ... inkubatory ?

  Zwróćcie uwagę mili Państwo, że mamy w tej chwili tyle regulacji i idiotycznego prawa odnośnie zakładania firm, że MAŁO KTO W OGÓLE się na to porywa.

  Nie powstają nowe duże przedsiębiorstwa, bo tak to wszystko jest skonstruowane żeby NI MOGŁY POWSTAĆ, a tylko rozrastają się jak rak te które już są, niszcząc konkurencję i dostarczając coraz gorsze produkty czy usługi.

  Reasumując, jedyne do czego "przydają" się te inkubatory, to do wygrywania przetargów dla znajomych króliczka którzy to zbudują.

 • 2022-05-10 19:58:47

  gość: ~Sprawiedliwość

  @~takitam
  Niestety jeszcze żyjemy w kraju w którym w wielu miejscach jest nieformalny układ władzy - policji -sądów tzw. MAFIA. Wszyscy wiedzą kto robi wałki, handluje narkotykami, kradnie tylko nie lokalna policja. Prokuratura jak zmienia się władza to zmienia swoje poglądy. TO SKANDL!
  Zgadzam się z zdrajcami polski w UNI nie ma u nas praworządności ale odpowiadają głównie za to śledczy itp. Ale jak kolega ma łapać kolegę no jak tak nie wypada.

 • 2022-05-12 09:23:51

  gość: ~Wieśniak

  @~takitam

  W kampanii potem ładnie wygląda. Tyle pieniędzy pozyskaliśmy, tyle zrobiliśmy. A że korzysta z tego garstka ludzi a na wioskach wciąż ludzie nie mają wody w kranach i muszą posiłkować się butlami gazowymi to kto by na to patrzył, ważne, że będzie przedsiębiorczo.

 • 2022-05-12 22:41:18

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Wieśniak

  Żeby chociaż było jak piszesz, czyli ... powstaje dzięki temu jakieś (sensowne) przedsiębiorstwo, to OK, ... niech bilans wychodzi na zero, czyli niech obsługa (znaczy opłaty) za ten inkubator równoważą wpływy do budżetu które generują firmy które bez inkubatora by nie powstały.

  Ale ... to są SAME STRATY + nie powstają z tego sensowne firmy.

  Te twory powstają rzeczywiście chyba tylko to żeby zarobił na ich budowie ten kto ma zarobić + tło do zdjęć przed wyborami.

 • 2022-05-10 20:31:14

  gość: ~autor

  i co???lewackie władze Stoszowic z wójtem na czele,którzy tak ochoczo przy każdej okazji krytykują PiS,jak tylko pokazały się pieniądze rządowe,to uszy skulone i zacieranie rąk,a już wkrótce zobaczymy marsz wyborczy wójta do sejmubo przecież te 300 ha.to za mało,a i jeszcze imunitet się przyda

 • 2022-05-10 21:30:25

  gość: ~Skoncz

  @~autor
  Nie ma czegoś takiego jak „pieniądze rządowe” wpierdo**ie sobie to w łby! Wszystkie pieniądze która ma „rząd” to są nasze pieniądze, wypracowane przez podatników. Natłukli wam w te łby przez lata, że „rząd coś daje” rząd nie ma własnych pieniędzy, ma nasze pieniądze, które zabiera nam w podatkach.

 • 2022-05-11 06:06:00

  gość: ~Fhsj

  @~Skoncz
  Tak a wpływy z Orlenu ktory zarabia 40 % za granicami. Cła, tranzyt, koncesje.. nie dokońca masz rację nie w 100% a Unijne dofinansowanie to też nasze pieniądze?

 • 2022-05-11 10:58:37

  gość: ~mieszkaniec

  @~Skoncz
  a co powiesz o pieniądzach unijnych? chora unia tez ludziom natukła i tłucze dalej jaka jest hojna.

 • 2022-05-12 22:00:21

  gość: ~Dyletant

  Nie ma to jak jakiś pisowski dyletant, bierze się za komentowanie. Jak byk napisane, że środki z Regionalnego Programu Operacyjnego UMWD - PIENIĄDZE UNIJNE, EUROPEJSKIE. Nie wiadomo czy nie ostatnie. Na te pieniądze trzeba zapracować, tam jeszcze się pisze projekty. Bo rządowe dają za włażenie w 4 LITERY pisowskich notabli. Brawo Stoszowice!

 • 2022-05-12 22:12:41

  gość: ~takitam

  @~Dyletant

  Nie istnieje coś takiego jak PIENIĄDZE UNIJNE, EUROPEJSKIE.
  Tzw. UE ,a pieniądze od krajów członkowskich, czyli ... TO SĄ NASZE PIENIĄDZE wpłacone do UE, pomniejszone o obsługę całych stad wszelakich biurw, tak unijnych jak i polskich.

  Poza tym, owszem, można (mimo wszystko) coś za te pieniądze zrobić byleby to było sensowne.

  Teraz podaj przykłady gdzie te wszystkie inkubatory przedsiębiorczości do czegokolwiek się przydały, poza sadzaniem tam na stołkach swoich przez akurat rządzących i do wyznaczania kto ma wygrać przetarg na budowę tych pomników głupoty.

REKLAMA