Express-Miejski.pl

Zainwestowała pieniądze w rzekome akcje Orlenu. Straciła kilkaset złotych

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

73-latka uwierzyła, że inwestując pieniądze w akcje PKN Orlen może w krótkim czasie zyskać kilkanaście tysięcy złotych. Zamiast zysku, była strata.

Oszuści wciąż są obecni w internecie, gdzie zarzucają swoje sieci na osoby, które nadal wierzą, że inwestując kilkaset złotych w krótkim czasie można zarobić sporą kwotę, w dodatku bez żadnego ryzyka. Złodzieje wykorzystują stare sposoby, które modyfikują i dostosowują do warunków w danym okresie.

- W ostatnim czasie w mediach bardzo często pojawiają się informacje dotyczące dostępności różnego rodzaju paliw oraz ich cen. W związku z tymi informacjami również rośnie zainteresowanie spółkami związanymi z branżą paliwową. Sytuacje bezwzględnie wykorzystują oszuści, którzy w internecie, przede wszystkim na popularnych portalach społecznościowych zachęcają do inwestowania w akcje PKN ORLEN oraz projekty inwestycyjne, które miałyby być prowadzone przez koncern. Obiecują szybki i wysoki zysk - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Na taką właśnie reklamę na portalu społecznościowym natknęła się 73-letnia mieszkanka powiatu ząbkowickiego. Zachęcona możliwym dużym zyskiem w krótkim czasie kliknęła w nią i zgodnie z instrukcjami pozostawiła swoje dane.

- Szybko skonstatował się z nią telefonicznie „konsultant”, który namówił kobietę do zainwestowania 900,00 złotych w akcje Orlenu obiecując zysk w kwocie 19 tysięcy złotych w ciągu jedynie kilku miesięcy. Niestety 73-latka dała się nabrać i wpłaciła pieniądze. Informacją o swojej „inwestycji” podzieliła się z członkami rodziny, którzy szybko uświadomili ją, że została oszukana. Próbowała się jeszcze skontaktować z rzekomym „konsultantem” jednak numery telefonów były już nieaktywne. Kobieta straciła 900,00 złotych - dodaje funkcjonariuszka.

Koncern PKN ORLEN wydał ostrzeżenie, że „inwestowanie w akcje PKN ORLEN przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego”. Poinformował również, „że PKN ORLEN nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji.”

KPP Ząbkowice Śląskie

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zainwestowała pieniądze w rzekome akcje Orlenu. Straciła kilkaset złotych

  2022-04-01 15:59:42

  gość: ~kierowca

  ja zatankowałem ostatnio do pełna za 500 i też wszystko straciłem co mam zrobić zgłosić to?

 • 2022-04-01 17:16:50

  gość: ~Mieszkaniec

  @~kierowca
  No pewnie przecież wiesz kto na czele tej szajki stoi

 • 2022-04-01 16:26:54

  gość: ~Pikuś

  Pazerność. !!!

 • 2022-04-04 22:27:15

  gość: ~123

  Od kiedy to gazeta zajmująca się kursami giełdowymi spółek z wig20 żeby zarobić trzeba się znać na na grze na parkiecie przecież to nie lokata bankowa.

 • 2022-06-15 12:20:01

  gość: ~Anty

  Dlaczego te reklamy nie są blokowane ludzie tracą pieniądze niektórzy dają się nabrać

 • 2022-07-08 21:07:15

  gość: ~Stan

  ostatnio dodany post

  Konsultant się skonstatował? Proszę pisać z większą uwagą

REKLAMA


REKLAMA