Express-Miejski.pl

Policja po raz kolejny apeluje: Zwróćmy uwagę na osoby narażone na wychłodzenie

zdjęcie ilustracyjne fot.: KWP

W związku ze znacznymi spadkami temperatur policja apeluje: zgłaszajmy każdy przypadek osoby narażonej na wychłodzenie. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Od paru dni temperatura na zewnątrz zarówno w nocy jak i w dzień oscyluje w granicach zera stopni. W ramach prowadzonej akcji „Zima" funkcjonariusze podejmują działania mające na celu zapobieganie nieszczęśliwym zdarzeniom. - Policjanci kontrolują dworce, przystanki, ciągi kanalizacyjne, węzły ciepłownicze, opuszczone budynki, ogródki działkowe, pod kątem przebywania tam osób samotnych i bezdomnych, proponując im noclegi oraz posiłki w ośrodkach pomocy społecznej lub innych placówkach pomocowych - informuje nadkom. Krzysztof Zaporowski - oficer prasowy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Problem dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych oraz osób w podeszłym wieku. - Należy sobie jednak zdawać sprawę, że zagrożenie utraty zdrowia lub życia może dotyczyć nie tylko osób przebywających na dworze. Niebezpieczne jest także przebywanie w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach. Dlatego widząc osobę narażoną na takie wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni na jej los - mówi policjant.

Dolnośląscy funkcjonariusze apelują do wszystkich mieszkańców o informowanie o każdej osobie, która mogłaby być narażona na wyziębienie. - Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Informacje można przekazywać na telefon alarmowy 112 - apeluje Krzysztof Zaporowski.

em24.pl / KWP

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Policja po raz kolejny apeluje: Zwróćmy uwagę na osoby narażone na wychłodzenie

  2021-11-29 09:10:05

  gość: ~dza

  nie kumam
  "każdy przypadek osoby narażonej na wychodzenie"
  o co chodzi, to nie wolno nawet wychodzić do wychodka?

 • 2021-11-29 13:07:39

  gość: ~dza

  ostatnio dodany post

  @~dza
  teraz kumam
  "każdy przypadek osoby narażonej na wychłodzenie"
  brak jednej literki zmienia sens zdania.
  Pozdrowienia dla autora tekstu.

REKLAMA