Express-Miejski.pl

Policjanci zatrzymali trzech pijanych kierujących. Rekordzista miał 3.2 promila

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ostatnim tygodniu policjanci zatrzymali na drogach powiatu ząbkowickiego trzech nietrzeźwych kierujących. Dwaj z nich mieli ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

22 września około godz. 9.30 policjanci zatrzymali 39-letniego kierowcę samochodu ciężarowego, który jadąc drogą krajową nr 8 w Szklarach uderzył w bariery energochłonne po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Obywatel Białorusi miał w organizmie blisko 2.5 promila.

Dwa dni wcześniej mundurowi bezpośrednio po zgłoszeniu zatrzymali 48-letniego mężczyznę z powiatu ząbkowickiego, który kierując samochodem osobowym wjechał do przydrożnego rowu w miejscowości Doboszowice (gm. Kamieniec Ząbkowicki). Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

3,2 promila wydmuchał natomiast 38-latek, który 26 września ok. godz. 16.40 kierował samochodem Peugeot. Mężczyzna, również mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, został zatrzymany w Pomianowie Dolnym (gm. Ziębice).

- Jeżeli widzimy że nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę reagujmy. Możliwe, że uratujemy komuś życie lub zdrowie. Nie wsiadajmy również za kółko po alkoholu nawet jeżeli czujemy się dobrze i w naszej ocenie „damy radę”. Prawo mówi wyraźnie: kierowanie pod wpływem alkoholu jest zabronione. Jeżeli jego wartość w organizmie przekroczy 0,5 promila popełniamy przestępstwo - mówi Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA