Express-Miejski.pl

Bezpieczne grzybobranie. Porady ząbkowickiego sanepidu

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ząbkowicach Śląskich przedstawia krótkie ABC zbieracza grzybów i apeluje do grzybiarzy o zachowanie ostrożności.

Zbieranie grzybów jest w Polsce bardzo popularne. To znakomita forma relaksu i aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. Spożywanie grzybów jest również tradycyjnym zwyczajem żywieniowym naszego społeczeństwa. Korzystając z pięknej pogody, chcąc odpocząć od trudów dnia codziennego, chętnie wyruszamy do lasu, często łącząc wypoczynek z szukaniem i pozyskiwaniem grzybów, cenionych przez wielu za wspaniały aromat i smak.

Niestety, nadal w okresie lata, jesieni, a nawet zimy, zdarzają się ciężkie przypadki zatrucia z powodu spożycia grzybów trujących, a nawet śmiertelnie trujących, spowodowane przeważnie ich nieznajomością i nieostrożnością podczas zbioru.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ząbkowicach Śląskich  nawołuje wszystkich zbieraczy grzybów do zachowania ostrożności. Zbierać należy tylko te gatunki grzybów, które są bezwzględnie znane jako jadalne. Jeżeli nie mamy pewności, czy grzyb, który znaleźliśmy, jest jadalny – nie ryzykujmy! Nawet najbardziej doświadczonym grzybiarzom przytrafiają się pomyłki, które mogą być tragiczne w skutkach!

Z racji zbliżającego się sezonu na grzybobranie przedstawiamy krótkie ABC zbieracza grzybów:

PSSE Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Bezpieczne grzybobranie. Porady ząbkowickiego sanepidu

    2021-07-26 11:17:50

    gość: ~autor

    ostatnio dodany post

    uważajcie w lasach w Laskówce,grasuje tam znany złodziej,w ubiegłym tygodniu ukradł grzybiarzowi koszyk z grzybami,pierwszy taki odrażający przypadek w Polsce

REKLAMA


REKLAMA