Express-Miejski.pl

Nie otworzą żadnego z kąpielisk w powiecie

Nieczynne będzie także kąpielisko w Srebrnej Górze fot.: mp

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym nie skorzystamy z kąpieli pod chmurką. Na terenie powiatu ząbkowickiego nie będzie otwarte żadne z czterech kąpielisk.

Kilka dni temu informowaliśmy, że Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji podjęło decyzję o nieotwieraniu na tegoroczny okres letni basenu miejskiego przy ul. Żeromskiego. Powodem jest zły stan obiektu [KLIK].

Nieczynne będzie także kąpielisko w Srebrnej Górze. Jest to spowodowane wynajmem obiektu na okres wakacyjny w celu kręcenia filmu pt. Wielka Woda. Choć obiekt nie jest w najlepszym stanie, to jak zapowiada wójt Paweł Gancarz, gmina nie ma w planach całkowitego zamknięcia obiektu i każdego roku stara się podnosić standard kąpieliska systemem gospodarczym, na tyle, na ile jest to możliwe jeśli chodzi o kwestie finansowe. - Niestety, czasy, gdy można było pozyskać środki na remont basenu zostały przespane dużo wcześniej. Aby uniknąć takich błędów przygotowujemy dokumentację techniczną przebudowy, zarówno samego basenu, jak i adaptacją całego pobliskiego terenu. Przewidywany koszt dostosowania obiektu do dzisiejszych standardów to blisko 20 mln zł. Bez środków zewnętrznych nie do udźwignięcia dla tak małego samorządu jak nasz, ale będziemy konsekwentnie podnosić standard systemem gospodarczym na tyle ile będzie nas stać - informuje wójt.

Zamknięty pozostanie również basen miejski w Złotym Stoku. Zeszłoroczna eksertyza wykazała, że obiekt zagraża bezpieczeństwu osób użytkujących i nie będzie mógł być otwarty zanim nie przejdzie modernizacji. W związku z tym zlecone zostało wykonanie programu funkcjonalno - użytkowego, dotyczącego dostosowania kąpieliska do obowiązujących przepisów i norm, a także jego modernizację umożliwiającą korzystanie z obiektu przez cały rok. Program funkcjonalno – użytkowy umożliwi pozyskanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji.

Po remoncie obiekt ma być podzielony na strefę sportową i rekreacyjną w skład której wejdzie brodzik dla dzieci, wodny plac zabaw, zjeżdżalnia, część rekreacyjna z akcesoriami do masażu i do rehabilitacji wodnej. - Oprócz tego na terenie obiektu planujemy też stworzyć rolkowisko z wrotkowiskiem oraz tężnie solankową - informuje Edyta Zielonka, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Złotym Stoku. - Modernizacja pozwoli na kompleksowy wypoczynek nie tylko mieszkańcom ale i zachęci turystów do tego, by przyjeżdżali na nasz obiekt - dodaje.

Aby zrekompensować mieszkańcom brak otwarcia kąpieliska, od 5 lipca przez cały okres wakacyjny, 7 dni w tygodniu dla mieszkańców gminy Złoty Stok udostępnione będą bezpłatne dowozy busem na otwarty basen w Paczkowie.

W tym roku zamknięte będzie także kąpielisko w Ziębicach. Jak informuje Andrzej Regner, dyrektor Gminnego Centrum Edukscji i Sportu, na otwarcie basenu nie zostały przydzielone w tym roku środki z budżetu gminy.

em24.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nie otworzą żadnego z kąpielisk w powiecie

  2021-06-22 18:11:13

  gość: ~Szczęśliwy rodzic

  Złoty Stok górą!! Tylko u nas pomyślano o darmowym dowożeniu dzieci na czynny basen w Paczkowie! Brawo Pani Burmistrz

 • 2021-06-23 14:03:54

  gość: ~mnm

  @~Szczęśliwy rodzic
  Rodzic wazeliniarz !

 • 2021-06-22 18:18:46

  gość: ~gość

  Przykre że brak funduszy, proponuje przyjechać do Kamieńca i zobaczyć jak pozbyć się kłopotu.
  Będzie stadion tysiąclecia a kąpielisko czynne w Budzówce a na zdjęciach wspomnienia

 • 2021-06-23 00:48:25

  gość: ~Nolii

  Do Strzelina można pojechać na basen otwarty lub kryty

 • 2021-06-23 12:51:37

  gość: ~Kama

  Wszędzie można pojechać w okolicy na basen otwarty, albo nad staw, ale u nas w powiecie nawet nie ma jednego miejsca, gdzie w taki sposób można odpocząć. Przykre to.

 • 2021-06-23 13:42:38

  gość: ~podpis

  A potem dziwią się, ze ludzie kąpią się w miejscach niestrzeżonych. A gdzie mają się kąpać latem jak wszystko pozamykane?

 • 2021-06-24 11:10:58

  gość: ~Wolne Media

  Andrzej kolega nie dał Ci na wodę do basenu nie może byc

 • 2021-06-25 21:01:43

  gość: ~Bartek

  ostatnio dodany post

  Zielonkowa nastała zajechała basen i kulturę w Złotym Stoku Pani Burmistrz Grazyno dziekujemy

REKLAMA


REKLAMA