Express-Miejski.pl

Uprzejmie donoszę..

Odśnieżanie fot.: B.Klita

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Jak podaje Gazeta Wrocławska, prokuratorzy w Ząbkowicach Śląskich sprawdzają, czy burmistrz miasta Krzysztof Kotowicz naraził mieszkańców na utratę życia lub zdrowia, bo nie zadbał o odśnieżenie dróg i chodników. Za to można trafić nawet na pięć lat do więzienia.

Zdaniem miejskich radnych, którzy są autorami zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa z Ryszardem Barańskim na czele, "burmistrz nie poradził sobie ze śnieżnymi zaspami. Nie można było dojść do Rynku, do szpitala czy do szkoły. Prawie pół metra śniegu leżało na głównych ulicach miasta. Możliwość przejazdu graniczyła z cudem. Podległe mu służby, zamiast walczyć z zimą, spały. Na drogach pracował jeden pług, który w dodatku się zepsuł, a samorządowiec ograniczył się do wysłania mieszkańcom ostrzegawczej wiadomości sms."

Radny Barański podaje w wywiadzie, że głównym powodem zawiadomienia prokuratury były liczne skargi mieszkańców na sytuację w mieście i brak reakcji burmistrza na zwoływane przez Radnych komisje.

Burmistrz Ząbkowic nie traci jednak zimnej krwi i podchodzi do sprawy spokojnie. "Robiliśmy to, co było w granicach naszych możliwości. Przez pierwsze dni ulice były zasypane, ale musieliśmy najpierw zadbać o przejezdność drogi krajowej nr 8 i dojazdów do niej, później zajęliśmy się centrum miasta." mówi w wywiadzie dla Gazety Wrocławskiej.

Więcej informacji w artykule  Donos na burmistrza: Nie zadbał o odśnieżenie dróg

ankli / gazetawroclawska.p

66

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Uprzejmie donoszę..

  2010-01-25 09:45:10

  ankli / gazetawroclawska.p

  Jak podaje Gazeta Wrocławska, prokuratorzy w Ząbkowicach Śląskich sprawdzają, czy burmistrz miasta Krzysztof Kotowicz naraził mieszkańców na utratę życia lub zdrowia, bo nie zadbał o odśnieżenie dróg i chodników. Za to można trafić nawet na pięć lat do więzienia.

 • 2010-01-25 11:57:19

  gość: ~misiek

  no właśnie, dlaczego nie napiszą, że coś się pozytywnego dzieje? Jakie byłoby zdziwienie, gdyby Radny Barański wyciągnął łagodnie rękę w kierunku Burmistrza i powiedział: chcę Ci pomóc, aby wszystkim żyło się lepiej.. I w odpowiedzi usłyszał: Zróbmy to razem, dla dobra wszystkich. I nastąpiłaby zgoda. I współpraca.

  To byłaby dopiero afera i prawdziwy szok dla wszystkich, a tak.. to już jest nudne. I żałosne!

 • 2010-01-25 14:00:22

  gość: ~Janek 56

  Misiek masz racje w 100%

 • 2010-01-25 12:50:17

  gość: ~gość

  My też mamy swojego Janka Palikota :)

 • 2010-01-25 20:31:38

  gość: ~mars

  Chyba 15 - ste doniesienie? Z tego wszystkie po kolei umarzane. Pan Barański gra na chybił trafił....Zgadzam się powoli to sie staje żałosne. Dla niektórych trudno jest wyciagnąć dłoń nawet do oponenta politycznego.

 • 2010-01-25 21:37:26

  gość: ~miro

  nie jestem zwolennikiem Barańskiego, ale do zgody trzeba obu jednak także Burmistrz nie jest skłonny do pojednania dla dobra ogółu. Jeśli chodzi o odśnieżanie ta Barański ma racje, niektóre ulice do tej pory nie widziały pługa, snieg jest przerzucany z miejsca na miejsce. Razówno ulice jak i chodniki niestety ale z przymusu stały się jednokierunkowe. Od opadów śniegu mineły już dwa tygodnie, a miasto wyglada jakby to było dwa dni temu. nie jest dla mnie również zrozumiałe, dlaczego mocne opady wystąpiły w piątek, a sztab kruzysowy powstał dopiero w poniedziałek około południa. Czyżby prominenci musieli spędzić wekend w spokoju. Zapewne także to doniesienie zostanie umorzone a szkoda, może wkońcu władze miasta poniosły by odpowiedzialność za swoje czyny.

 • 2010-01-25 21:52:26

  gość: ~mars

  Nie przesadzajmy.przy takich opadach nie ma mozliwości odsnieżenia. Wczoraj byłem w Kłodzku, polecam wjechać w okolice stadionu- zycze powodzenia. Hałdy sniegu także zalegaja.

 • 2010-01-25 22:38:08

  gość: ~moniq

  We Wrocławiu też małe uliczki straszą lodowiskiem i zaspami. Ale przyznaję, że jest ich bardzo mało.

 • 2010-01-25 23:17:34

  gość: ~mars

  Tak moniq, bo trudno zwiedzić wszystkie boczne uliczki Wrocławia. Wewnetrzne parkingi Szpitała im.Sokołowskiego w Wałbrzychu tez zawalone i sliskie. Byłem w zeszły piatek.

 • 2010-01-26 08:55:15

  gość: ~zibi

  A od kiedy to burmistrz zajmuje się drogą nr 8??????. Oj kłamczuszek. I jak zwykle pewnie za jego nieudolność i opieszałość znowu mu się upiecze. A my ....podajmy sobie ręce .... w podzięce.... w podzięce (słowa jednej z piosenek), które dedykuję wszystkim miśkom, mirom i innym, którzy zawsze mają słowa usprawiedliwienia dla nieudolności

 • 2010-01-26 21:17:43

  gość: ~miro

  kolego chyba nie czytasz moich wypowiedzi, bo we wszystkich obnażam nieudolnośc obecnej rady miejskiej na czele z Burmistrzem.

 • 2010-01-27 00:23:36

  gość: ~KK

  Nie powiedziałem w telefonicznej rozmowie z dziennikarką Gazety Wrocławskiej, że służby miejskie zajmowały się odśnieżaniem drogi krajowej nr 8, ale że w związku z tym, że droga krajowa nr 8 była odśnieżana przez sobotę i niedzielę, dopiero od poniedziałku można było ściągnąć na teren miasta podmioty zewnętrzne, które wspomogły firmy komunalne w akcji odśnieżania i wywożenia śniegu z najbardziej newralgicznych ulic Ząbkowic Śląskich. Moja wypowiedź nie była autoryzowana, więc za jej treść odpowiada dziennikarka.
  Co do zarzutu o nieudolności i opieszałości to proszę to powiedzieć kilkudziesięciu w sumie osobom, które od soboty rana do piątku wieczorem pracowały niemal non stop nad opanowaniem skutków nietypowego nawet zdaniem meteorologów opadu śniegu. Oczywiście można mieć pretensje o to, że śnieg nie został wywieziony natychmiast i z każdego zakątka Gminy. Tylko trzeba jeszcze racjonalnie zapytać czy jest taka potrzeba, ile to kosztuje i kto za to zapłaci. Już nie wspomnę o pytaniu gdzie tony śniegu wywozić.
  Zacieranie rąk z powodu okazji, jaką zima dała, aby ponarzekać i pokrytykować, proponuję zamienić na odruch wzajemnej pomocy w trudnych sytuacjach. Zima i mróz zaatakowały nie tylko Ząbkowice Śląskie, nie tylko Dolny Śląsk, nie tylko Polskę i nigdzie nie obyło się bez poważnych problemów. Nasza Gmina nie została dotknięta najbardziej drastycznymi skutkami nadmiaru śniegu i ujemnych temperatur. Być może dlatego niektórym łatwo przychodzi formułować zarzuty i donosy, bo za nic nie odpowiadają.
  Bądźmy dla siebie bardziej otwarci, co szczególnie przydaje się w stanach kryzysowych. Rozumiem niezadowolenie, niewygody, ale też proszę o uszanowanie pracy tych, którzy w granicach prawa i środków, jakimi dysponowaliśmy, pracowali i pracują nad ograniczaniem skutków ostrej zimy.
  Życzę wszystkim, którzy dotąd wypowiedzieli się na tym forum w sprawie "uprzejmie donoszę", abyśmy chcieli się nawzajem słuchać i rozumieć, a nie tylko oskarżać. To ostatnie bardzo łatwo przychodzi. Zbyt łatwo...

 • 2010-01-27 08:47:37

  gość: ~misiek

  no i dobrze, że jest forum, bo przynajmniej lokalnie można o tym porozmawiać, z mieszkańcami NASZEJ GMINY, a nie na forum ogólnodolnośląskim. Na szczęście każdy może mieć swoje zdanie w temacie tegorocznej zimy i jej skutków. Zawsze znajdą się Ci, którzy sobie radzą z żywiołem, i Ci, którzy czekają tylko na zaczepki. Ze swojej strony dodam, że dobrze, że się Pan wypowiedział w tym temacie. Chciałbym także, aby wypowiedział się tu Radny Barański, ale w sumie może nie wiedzieć o tym miejscu. Jako mieszkaniec Ząbkowic (chwilowo na obczyźnie), ciężko mi wypowiadać się na temat tego, co się dzieje w Ząbkowicach (mówię o skutkach zimy), ale ze zdjęć wynika, że było tragicznie, nie mniej widać też, ze pługi i ludzie ostro pracowali, więc wydaje mi się, że ktoś się ostro czepia.. I nie, nie jestem z żadnej partii i nikogo na dzień dzisiejszy nie popieram. Po prostu mówię to, co widzę. Zresztą wystarczy przejrzeć galerię.

 • 2010-01-27 10:31:10

  gość: ~gość

  A mogę poprisić o numer telefonu tej ekipy, która pomogła Panu wykopać się ze śniegu na skrzyż. Powstańców W-wy i Ziębickiej pewnej niedzieli? Poza tym racja, że było widać, że coś się dzieje w temacie odśnieżania. I nie było aż tak ciężko, żeby nie przejechać przez miasto. Problem dotyczył raczej chodników i miejsc parkingowych.

 • 2010-01-27 10:37:21

  gość: ~Irena

  Może nie ma potrzeby wywożenia śniegu, ale niektóre kupy są uskładane w miejscach skutecznie zasłaniających widok - np, krzyżówka Kolejowej z Legnicką czy też 1-go Maja z Wrocławską, np. ul. Batalionów Chłopskich (przy skarpie).

 • 2010-01-27 21:13:47

  gość: ~miro

  jeśli jest pan rzeczywiście osoba za którą się Pan podaje to proszę odpowiedzieć na kilka pytań. Dlaczego sztab kryzysowy został powołany dopiero w popiedziałek w południe (czyżby władza musiała w tym trudnym okresie odwiedzić operę), dlaczego pługi na bocznych uliczkach jeżdziły z odniesionem pługiem, lub wcale nie jezdziły, dlaczego większość bocznych uliczek oraz chodników jest z przymusu jednokierunkowa z głębokimi koleinami (po dwóch tygodniach od opadów - jesli odsnieżanie byłoby w przeciągu trzech czterech dni nie byłoby tego problemu), pytanie na temat miejsca wyworzenia powinno paść przed zimą. Z natury w zimę pada śnieg. Dlaczego za gminne pieniądze jest śnieg przenoszony z miejsca na miejsce ( śnieg zalegający przy budynku gminy zastał przerzucony na pas zieleni, można to było zrobić odrazu przy odśnieżaniu). Dlczego dopścił Pan aby sopel lodu w rynku zranił w głowę kobietę i dopiero po tym fakcie nastąpiła akcja zrzucania sopli (chyba nieco za póżno), Kto odpowie za nie odśnieżone chodniki należące do miasta. Prywatni właściciele mogli się z tym uporać. I pytanie końcowe dlaczego sytuacja śniegowa w ząbkowicach niewiele się zmieniła. po takim okresie (przy braku opadów)wszystkie ulice w mieście powinne być bez czarne. A jeśli chodzi o pieniądze to tak należy planować wydatki aby przewidzić, że w zime spadnie śnieg i to nie w styczniu lecz od listopada do marca. To są Pana obowiązki, z których niestety ale się Pan nie wywiązał. A tak z innej beczki Jest Pan dymny z remontów ulic. jakoś wcale nie widzę aby prace posuwaly się naprzud. Proszę tylko nie pisać, że winna jest temu pogoda, bo to totalna bzdura. Są środki i techniki, które pozwalają przy tych temperaturach wykonywać prace w innych miastach oczywiście można ale nie u nas.

 • 2010-01-28 17:52:28

  gość: ~mars

  W operze byłem ja. Nie mam nic wspólnego z urzędem. Ulice powinny byc czarne powiadasz? a gdzie wywozić śnieg, moze do ciebie, po co i moze znajdziesz miejsce na jego zrzut?

 • 2010-01-28 20:03:03

  gość: ~moniq

  a jak tam dziś w Ząbkach? Rano jechałam na uczelnię tramwajem i to była tragedia! 3 razy się przesiadałam, bo ciągle tory były zablokowane przez kierowców samochodów osobowych. Ludzie powinni co 5 lat zaliczać egzamin z prawa jazdy, bo to co się dziś działo to jakaś porażka. Trochę śniegu na drodze i już jadą 5 na godzinę.. Brak słów! Nie potrafisz jeździć? ZOSTAŃ W DOMU!!!!

 • 2010-01-28 21:32:16

  gość: ~miro

  jesli byś czytał ze zrozumieniem nie zadawałbyś pytań, króre pogrążają twojego idola. Czas na zastanowienie się gdzie wywozic śnieg był jesienią, bo przecież kto mógł sie spodziewać opadów śniegu w styczniu. jakaś dziwna ta natura. No ale swoją nieudolność wykazuje sam burmistrz w tym co pisze "skąd na to wziąść pieniądze". Dobry gospodarz takich problemów by nie miał gdyż przewidziałby mozliwośc powstania takich warunków i zabezpieczyłby środki. Jakoś Burmistrz jest dla mieszkańców niestety nikt nie uzyskał odpowiedzi na zadane pytania. Może ma niewiele do powodzenia. Nawet na spotkania wyznaczone w UMiG wyznacza zastępce i bawi się w udzielanie ślubów.

 • 2010-01-28 23:05:48

  gość: ~pisze się

  "wziąć" a nie "wziąść" Miro - na korki z polskiego się zapisz zamiast klawiaturę łomotać po nocach. Od wylewania żółci śnieg nie zniknie, a szkoda, bo Miro byłby najskuteczniejszym odśnieżaczem śiwiata. A co do ślubów to bredzisz Miro.
  W ogóle miro, rycho... to takie modne ostatnio imiona haahaaa

 • 2010-01-30 13:28:20

  gość: ~miro

  "śiwiata" może te korki to razem. Zobacz jek traktuje burmistrz mieszkańców. Ma im tyle do powiedzenia. Zapewme na jesień bedzie bardziej rozmowny.Ogólnie Żal

 • 2010-01-31 13:46:27

  gość: ~KK

  MIRO - zwoływanie posiedzenia zespołu ds. zarządzania kryzysowego w poniedziałek 11.01.2010 było uzasadnione koniecznością bezpośredniej oceny działań podjętych w trzy poprzednie dni, co nie oznacza, że osoby będące członkami tego zespołu nie wykonywały swoich czynności od chwili, gdy otrzymaliśmy powiadomienie o możliwych gwałtownych opadach śniegu. Nie wiem o jakiej operze Pan pisze i obawiam się, że plącze Pan jakieś inne fakty i Nie zamierzam domyślać się w jakim celu.
  Pługi są w dyspozycji zarządców dróg, a same Ząbkowice Śląskie to sieć dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i wewnętrznych. Każdy zarządca odpowiada za swoje drogi, a to wynika z obowiązujących w Polsce ustaw uchwalanych w Sejmie. Jeśli drogi takie przecinają się, może się zdarzyć, że lemiesz pługa jest podniesiony, gdy operator jedzie na "swoją" drogę odcinkiem zarządzanym przez kogoś innego.
  W zakresie dróg gminnych w pierwszej kolejności w stanie przejezdności muszą być utrzymane ulice, przy których znajdują się siedziby: pogotowia ratunkowego, szpitala, straży pożarnej, policji oraz instytucji zarządzających kryzysem (Starostwo i Urząd Miejski). W następnej kolejności inne ulice i drogi w miarę możliwości technicznych i pilności potrzeb.
  Proszę nie sugerować, że w przypadku tak intensywnych opadów śniegu, jak miało to miejsce 8-9-10 stycznia, można w jednym czasie równie skutecznie usunąć zatory śniegu na drogach czy chodnikach. Krajowa "ósemka", na której pracował bardzo ciężki sprzęt zaangażowany przez GDDKiA walka żywiołem trwała do niedzieli wieczór. Na tej drodze nie parkują pojazdy, część drogi była czasowo wyłączona z ruchu, a efekt "czarnej jezdni" osiągnięto dopiero po kolejnych kilku dniach. Odśnieżanie ulic miejskich, pełnych zaparkowanych pojazdów, ulic powiązanych chodnikami, ulic będących w dyspozycji różnych administratorów, ulic, których nie można zamknąć na dłuższy czas w ciągu dnia bez ryzyka zakorkowania centrum miasta - jest operacją znacznie bardziej skomplikowaną. Przez to wymagającą czasu i zupełnie innej organizacji środków.
  Wywożenie śniegu jest uzasadnione tylko w tych przypadkach, gdzie nie można śniegu odsunąć z ciągów jezdnych i pieszych. Tak było w przypadku kilku ulic w centrum Ząbkowic Śląskich, które do piątku (czyli w ciągu 4 dni) zostały ze śniegu opróżnione. I znowu prośba o to, by Pan nie rzucał słów bez pokrycia, twierdząc, że śnieg można wywozić gdziekolwiek. Śnieg nie może być wywożony w dowolne miejsce. Ilość śniegu w tym roku zdeterminowała decyzję, iż był wywożony tylko ze wspomnianych miejsc.
  Być może mając na względzie zapewnienie przejezdności i dostępności dla pieszych ul. 1 Maja w pierwszej fazie akcji śnieg był zrzucany pod budynek. To było działanie podyktowane chęcią osiągnięcia szybkiego efektu. Po kilku dniach udało się zatrudnić 21 bezrobotnych i ten punkt, jak i inne miejsca były już porządkowane bardziej systemowo.
  Odśnieżanie dachów na budynkach zarządzanych przez Gminę lub jej jednostki organizacyjne miało miejsce już w sobotę i niedzielę. Podobnie było z soplami, których usuwanie było permanentne. Sopel, o którym Pan pisze nie spadł z budynku zarządzanego przez Gminę, ale przez prywatnego zarządcę. Oczywiście, że źle się stało i osoba ucierpiała, ale to był jedyny taki przypadek, więc nie jest fair czynić z czyjegoś nieszczęścia przedmiotu ataku.
  Planowanie wydatków jest moim obowiązkiem. Tak samo z dochodami. Budżet uchwala Rada Miejska. Nigdzie jednak tej zimy - proszę to wziąć łaskawie pod uwagę - środki zwyczajowo zaplanowane na zimowe utrzymanie dróg nie wystarczyłyby, aby można było zapewnić idealne utrzymanie dróg i chodników wszędzie. Tego Pan nie zakwestionuje, że tegoroczna zima nie była i nie jest łatwa dla służb publicznych w całym kraju i w całej Europie. Trzeba brać pod uwagę, że przed nami jeszcze cały rok i środki, jakimi dysponuje Gmina nie są bezgraniczne i trzeba przewidywać także inne sytuacje kryzysowe. Pański zarzut, iż nie wywiązałem się z właściwego planowania środków publicznych uważam za bezpodstawny.
  I jeszcze tematy z "innej beczki". Najwyraźniej poniosło Pana, gdy pisze Pan o wykonywaniu remontów przy "tych temperaturach". Chętnie zobaczę te "inne miasta", o których Pan pisze... Przy temperaturze poniżej minus 5, 10, 15, 20 st. Celsjusza nie prowadzi się robót drogowych, a co najwyżej usuwa się awarie (co zresztą widziałem na własne oczy choćby w sobotę 16 stycznia na ul. Kościuszki - nota bene zupełnie odśnieżonej kilka dni wcześniej). Być może są środki i techniki pozwalające prowadzić roboty drogowe przy niższych temperaturach, ale to kosztuje znacznie więcej i nie ma takiej potrzeby. Ekipy budowlane wrócą na wszystkie przebudowywane ulice niezwłocznie, gdy ustąpi zima. Poza tym ogłaszane są kolejne przetargi, aby zaraz od sezonu wiosennego zacząć następne roboty, także na drogach.
  Staram się zrozumieć emocje, którymi kieruje się Pan pisząc tu do mnie lub o mnie, ale nie będę nawet próbował zrozumieć braku umiaru w ocenach, które Pan feruje bez wzięcia pod uwagę tego, co ma do powiedzenia druga strona. Można oczywiście podnieść zarzut, że nie odpowiadam od ręki na to, co pojawia się na forach internetowych. To prawda. Staram się przedstawiać na co dzień moje stanowisko i zwięzłe relacje na www.zabkowiceslaskie.pl oraz na www.kotowicz.pl Zachęcam do lektury zawartych tam informacji. Pozdrawiam.

 • 2010-02-13 09:42:39

  gość: ~tolek

  O matulu, miro co z Ciebie za ignorant, pewnie że w zimie pada śnieg amyryki chłopie nie odkryłeś. W lecie też pada deszcz a nie zawsze są powodzie a jak już jest powódź t o się pomaga ludziom a i tak wiele potem zależy od nich samych. A tak na marginesie to sztab kryzysowy powołuje się raz, a potem zbiera się on w miarę możliwości.

 • 2010-01-31 12:14:18

  gość: ~zibi

  Brawo miro - sprowokowałem Cię do naturalnej i rzeczowej odpowiedzi. Ale widzisz jak inni od razu podają miejsca gdzie jest gorzej!!! A mnie to wcale nie interesuje. Mnie chyba podobnie jak Ciebie interesują Ząbkowice. A jak tak bardzo chcą to i ja moge podać miejscowości zbliżone wielkością do naszej gdzie szybko i sprawnie się z tym (zimą) uporano. Tylko jak zwykle chcą nas równać do gorszych. Innym dedykuję widomości z Polsatu News gdzie dziennikarz z zewnatrz w bardzo taktowny sposób obnażył prawdziwe umiejętności reagowania i ieudolności naszego burmistrza. Wstyd na cały kraj!

 • 2010-01-31 13:00:56

  gość: ~KK

  ZIBI - >> Wstyd na cały kraj! << - to przede wszystkim "występy" tych, którzy nie doceniają pracy wielu ludzi, bo uważają się za jedynych przestrzegających prawa. Żenujący spektakl zafundowany w mediach dzięki donosom składanym w prokuraturze przez dwóch radnych to rzeczywiście wyjątek w skali kraju, a może i Europy, bo przecież cały kontynent uległ atakowi zimy, ale tylko do Ząbkowic Śląskich przyjechały kamery Polsatu... Proszę podać te miejscowości "zbliżone wielkością do naszej" gdzie poradzono sobie lepiej z zimą. Nie oglądałem programu w Polsacie, choć udzieliłem wypowiedzi na pytania dziennikarza, więc nie odnoszę się do jego treści i stopnia obiektywizmu. Uważam, że działania podjęte przez różne instytucje (nie wszystkie podlegają burmistrzowi) w krytyczny zimowy weekend 9-10-11 stycznia były optymalne, czyli w granicach potrzeb i możliwości. I jeszcze jedno - proszę wybaczyć, ale nie podzielam Pańskiej oceny, wg której MIRO wypowiada się "rzeczowo", choć być może to jest dla MIRO "naturalne", że formułuje oceny bez wzięcia pod uwagę argumentów innych, niż własny punkt widzenia. Nie przestała wg mnie być dobrą stara zasada słuchania obu stron, a w przypadku tego, co pisze MIRO, odnoszę wrażenie, że On wie z góry lepiej. Być może jest zawodowym sędzią, prokuratorem, może zajmuje się czytaniem kryminałów w wolnym czasie i stąd takie szczególne upodobanie. Pozdrawiam.

 • 2010-01-31 14:08:27

  gość: ~gość

  W całej tej dyskusji podoba mi się to, że angażuje się w nią pan KK. Choć nie podoba mi się odnoszenie do innych miejsc - my mieszkamy w Ząbkowicach więc patrzymy na "swoje podwórko". Niestety co do utrzymania dróg takkie mamy standardy jakich sobie rządzących ( por Sejm) wybierzemy. O racjonalności tworzenia prawa lub jego wykonywania maja takie pojęcie jak ... :) Więc normalnym zjawiskiem jest pługopiaskarka niepracyjąca na danym odcinku.

 • 2010-01-31 14:24:36

  gość: ~KK

  Podnoszenie pługa na "nieswojej" drodze to oczywisty nonsens, ale na to lekarstwo jest w aptece, która nazywa się: Sejm ... Niestety zakres możliwości samorządów jest ograniczony. I tak u nas mamy mały postęp, bo w tej kadencji samorząd Powiatu Ząbkowickiego zarządza także drogami wojewódzkimi. Jeśli ten mechanizm sprawdzi się, to może następnym krokiem będzie koncentracja tych zadań także z uwzględnieniem dróg gminnych na naszym terenie, a przynajmniej niektórych.
  MIRO chętnie odnosi się do "innych miejsc" tylko nie wymienia ich. Pozostawiam to bez komentarza.
  Mój udział w tej dyskusji jest czymś naturalnym, ale też ograniczonym ze względu na czas, jaki spędzam przed komputerem. Na szczęście to nie jest większość czasu w ciągu doby, bo inaczej nie pracowałbym, tylko odpisywałbym na posty.
  Pozdrawiam :)

 • 2010-01-31 14:12:33

  gość: ~miro

  jak zwykle odpowiedzi na wszystkie proste zadane przeze mnie pytania padły. Niestety sam się Pan pogrąża i cieszy mnie to ponieważ nie mogę już patrzeć spokojnie na marnotrawienie pięniędzy i nieudolstwo pańskich rządów. Załuje tylko, że nie ma pan czasu dla mieszkanców, ale myślę, że na jesień oni dla pana także nie będą mieli czasu.

 • 2010-01-31 15:20:44

  gość: ~miro

  Swietnie że Pan przemówił ale chyba nie do końca zrozumiał Pan pytania. Wywożenie śniegu nie pisałem grziekolwiek lecz, że miejsca powinne zostać wybrane jesienią. Sople oczywiście może i jeden wypadek ale mógl się stać wypadkiem śmiertelny więc nie bagatelizowałbym go. Pisząc o pługach miałem na myśli niebieskie ciągniki (chyba własność MPO), które jeżdziły uliczkami osiedli domków jednorodzinnych dwa trzy razy dziennie. jeśli chodzi o Opere to jeden z panskich zagorzałych zwolneników pisał, że czas który miał poświęcić na ratowanie miasta spedził właśnie w operze. Mówi pan o pieniądzach, których żekomo brakuje na zimę. Pragnę zauważyć, że zima zaczeła sie w styczniu, a środki powinne być zabezpieczone na okres październik-marzec. Brak mi jeszcze w pańskich wypowiedział stwierdzenie co z uliczkami jednokierunkowymi z przymusu, czy ma pan zamiar coś z ty zrobić. Prace w takim mrozie nic trdnego proszę wrocław odwiedzić. Budowa obwodnicy aż wrze. I na końcu chyba zaliczył Pan następną wpadkę (oświetlenie cmentarza). Miało być tak pięknie a znowy wyszło jak zwykle.

 • 2010-01-31 15:29:04

  gość: ~miro

  Aby poznać rację drugiej strony należy się spotkac, niestety nawet w wyznaczone dni jest pan nieobecny. Jeśli bedę się chciał spotkać z zastepcą to to zrobie, gdyż pan jest nieuchwytny. Nie jestem osobą publiczą jak Pan więc nie życzę sobie formowania przez pana komentarzy w stosunku do mojej osoby. stanowisko i zaufanie publiczne zobowiązują Proszę zatem tylko fakty.

 • 2010-01-31 17:55:14

  gość: ~KK

  MIRO - nie jest Pan osobą publiczną - tak Pan twierdzi i tego nie można zweryfikować, bo zachowuje Pan anonimowość. Nie mówi Pan prawdy, twierdząc, że w "wyznaczone dni" jestem nieobecny, lub że jestem "nieuchwytny". Dniem zwyczajowo przyjętym, w którym burmistrz, a pod jego nieobecność zastępca przyjmuje petentów w sprawie skarg i wniosków jest wtorek. Można się również umówić na inny termin, odpowiednio wcześniej ustalając datę, godzinę oraz temat rozmowy.
  To, że zachowuje Pan anonimowość i jak Pan twierdzi, nie jest Pan osobą publiczną, nie sprawia, że zabierając głos w debacie publicznej, uzyskuje Pan przywilej unikania ocen w stosunku do tego jak i co Pan pisze. To byłby absurd, gdyby dyskusja miała przyjąć postać jednostronnego osądu. Nie byłaby wtedy dyskusją, chyba, że to jest Pański cel.
  Nie komentuję Pańskiej osoby, bo jest Pan skryty za nickiem, natomiast mam pełne prawo odnosić się do tego, co Pan pisze, szczególnie gdy pojawiają się w Pańskich wypowiedziach nieprawdy.

 • 2010-01-31 15:34:33

  gość: ~Janek 56

  poszedłem dzisiaj specjalnie zobaczyć to oświetlenie na cmentarzu,ono jest tak potrzebne jak wrzód na d - - - e tyle lat nie było i jakoś było,ale jak niema na co pieniędzy wydawać to najlepiej na głupote.Wojskową górke przydało by sie oświetlić.

 • 2010-01-31 18:05:33

  gość: ~KK

  JANEK 56 - Zabytkowy cmentarz, po którym na co dzień przechodzą setki ludzi nie jest "głupotą" ani "wrzodem ....". Rozumiem, że to są Pana poglądy i jest Pan gotów podtrzymać tę opinię argumentami zamiast inwektyw. Troska o cmentarze to wyraz pamięci o zmarłych. Pamięć o zmarłych jest przejawem kultury. Takie mam poglądy w tej sprawie i ciekaw jestem Pańskich...
  Oświetlenie cmentarza uważam za potrzebne, taką opinię podzieliło wiele osób, w tym radni, którzy wyrazili zgodę, aby na ten cel przeznaczyć środki publiczne. W takim stylu planujemy oświetlić cały Park Sybiraków, którzy przylega do cmentarza.
  Wojskowa górka to odrębny temat, który należy widzieć w kontekście projektu organizacji w okolicy stadionu miejskiego parku rekreacyjnego. Projekt ten był publikowany w ubiegłym roku i wiąże się z rozbudową bazy sportowej dla naszej Gminy. Pierwszym etapem była modernizacja stadionu zrealizowana w 2007 r., a drugim budowa kompleksu boisk "Orlik 2010" w 2009 r.

 • 2010-01-31 18:20:02

  gość: ~Janek 56

  Zgoda KK pamięć o zmarłych ,ale to nie same lampy to koszt oświetlenia a o cmentarz trzeba dbać cały rok kosić,grabić dbać o alejki a w lecie jest tam puszcza amazońska, to jest OK? często tamtędy chodze to widze jak skoszone to nie zagrabione leży i gnije a ta górka to tak dla porównania też chaszcze cały rok pózniej podpalą i po sprawie.

 • 2010-01-31 18:24:12

  gość: ~gość

  Zgadzam się - oświetlenie na wojskówce jest potrzebne jak "wrzód na..." Przez cmentarz ludzie chodzą cały rok zaś na wojskówce życze zasadniczo toczy się kiedy spada śnieg. Wg mnie cmentarz i tak przestał spełniać swoja szczególną rolę i po przeniesieniu mogił powinien zostać włączony do parku.
  Miro - dyskutując publicznie - przez zasady współzycia publicznego - musisz liczyć się z tym, że co najmniej to co piszesz będzie oceniane, a rówwnym prawem drgiej strony jest oceniać Ciebie skoro i Ty możesz wydawać sądy. Inna sprawa - skoro kto będący funkcjonariuszem publicznym idzie do sklepu i kupuje "flaszkę" to czy zawsze czyni to w zw. z pełnionymi funkcjami czy ma prawo kupic ją na własny prywatny użytek? Podobnie z wypowiedziami - nie widzę tu oficjalności wypowiedzi KK ponieważ nie ma pewności, że osoba to pisząca jest Panem Burmistrzem Z-c. Zostaje nam wiara:)
  Zmierzam do tego, że prywatnie burmistrz też może wyrazić swoje zdanie lub ocene zwłaszcza osób z którymi rozmawia.

  Bleee, dałem się wciągnąć w jakiś intelektualny bełkot.

 • 2010-01-31 18:51:32

  gość: ~KK

  GOŚĆ - Nie jestem zwolennikiem przenoszenia cmentarza, ale opowiadam się za jego uporządkowaniem. Oświetlenie to tylko jeden z kroków w tym kierunku. Utrzymanie porządku na cmentarzu (każdym) należy do jego zarządcy, ale też zależy od osób, które nawiedzają do miejsce, a szczególnie do tych, którzy odwiedzają miejsca spoczynku swoich bliskich. W przypadku cmentarza przy ul. 1 Maja często śmieci ze sprzątanych grobów były gromadzone poza pojemnikami ustawionymi tam na moje polecenie. Od tego roku chcę bardzo, aby wzmocnić troskę o wygląd cmentarza, ale liczę w tym względzie na wsparcie ze strony osób, które wchodzą na teren cmentarza.
  :) Żeby nie było wątpliwości - używam inicjałów KK, ale jeśli jest takie życzenie - mogę się podpisywać imieniem i nazwiskiem: KRZYSZTOF KOTOWICZ, a weryfikację mojej tożsamości pozostawiam administratorom tego forum.
  Wyrażam swoje poglądy pod imieniem i nazwiskiem na www.kotowicz.pl lub na www.zabkowiceslaskie.pl oraz w wielu wypowiedziach dla mediów czy podczas spotkań bezpośrednich. Nie domagam się, aby na forach internetowych moi rozmówcy podawali swoje dane (poza IP, które jest automatycznie notowane), ale cieszę się, gdy dyskusja - nawet przy różnicy poglądów - nie przybiera formy ringu.
  Pozdrawiam :)

 • 2010-02-01 06:04:04

  gość: ~Janek 56

  Sprtyny ten KK podał swoją strone chciałem otworzyć i od razu komputer zaczął wyć wykrył wirusa, a cmentarz nawiedzają duchy a nie ludzie.Od zarządcy cmentarza trzeba umieć wyegzekwować utrzymanie porządku a nie liczyć na bliskich, którzy mogą dbać o groby a nie o cmentarz

 • 2010-02-01 14:52:09

  gość: ~gość

  W kwestii cmentarza - uważam, że temat przenoszenia jest niełatwą sprawą. Mam na myśli to, że zmarłym należy się ciche i bardziej godne miejsce spoczynku niż trakt parkowy. Nie ma tu jednoznacznej racji ale moje zdanie jest jak w/w. Dlatego uważam, że choć dla wielu odwiedzających uciążliwe to jednak miejsce na cmentarzu komunalnym byłoby odpowiedniejsze. Tyle w temacie. A - oświetlenie cmentarza ogólnie wśród moich znajomych budzi poytywne emocje ale jesteśmy zgodni, że przydałoby się jakieś monitoringowe zabezpieczenie ponieważ znudzonych życiem u nas nie brakuje ew amatorów cudzej (por. za nasze mieszkańców pieniądze) własności.
  Nie widzę potrzeby podpisywania się imieniem i nazwiskiem - mnie praktyczne - o podpisywaniu się i zabieraniu głosu rozróżniam kiedy ktoś mówi w zw ze swoja funkcja a kiedy prywatnie, a jeśli mam wątpliwości to pytam. Tak więc jak traktować wszelkie wypowiedzi KK na tym forum - jako oficjalne stanowisko Burmistrza czy prywatne zdanie K.K?

 • 2010-02-01 15:14:36

  gość: ~gość gościa

  A jak Ty oceniasz wypowiedzi KK? Prywatne czy służbowe? Czy w ogóle można to odróżnić, bo wyobraźmy sobie, że burmistrz mówi co innego zza biurka w UM, a co innego przy kawie po południu...

 • 2010-02-01 16:44:15

  gość: ~rk

  Nie trzeba wandali by zniszczyć to oświetlenie na starym cmentarzu. Tam wciąż spadają gałęzie i konary przy byle podmuchu wiatru. Miały być przycinane drzewa by się przed tym uchronić ale jak widać wszystko jest robione w odwrotnej kolejności. A druga sprawa, to tyle lamp z pięcioma kloszami w tak bliskiej odległości od siebie to chyba fenomen. Czemu takiego oświetlenia nie ma w Rynku?

 • 2010-02-01 17:05:38

  gość: ~KK

  Stylowe latarnie w obrębie zabytkowego cmentarza przy ul. 1 Maja oraz iluminacje obu krzyży to początek renowacji tej nekropolii. Od wielu lat wiele osób zgłaszało postulat troski o cmentarz, który od początku lat 60 jest wyłączony. Na mój wniosek w połowie 2009 r. cmentarz został wpisany do rejestru zabytków i dysponujemy dokumentacją projektową wskazującą na kierunki prac konserwatorskich, jakie należy podjąć w najbliższych latach. Przez wiele poprzednich lat nikt nie podejmował tego zadania, aż w obecnej kadencji Samorządu udało się uczynić coś konkretnego. Dalsze etapy to budowa alejek i lapidarium. Oczywiście można byłoby to wszystko wykonać w szybszym czasie, ale wówczas kwota na ten cel w jednym czy dwóch latach budżetowych musiałaby być znacznie większa. Nasza Gmina ma w tych latach sporo innych ważnych projektów do realizacji, więc trzeba to wyważać.
  Od kilku dni wiadomo, że mamy już także dokumentację projektową na cały obszar Parku Sybiraków, który częściowo przylega do cmentarza. To również jest wielkie przedsięwzięcie i jego realizacja jest uzależniona od pozyskania środków zewnętrznych (wstępne szacunki mówią o kwocie ok.4 mln zł !). Jak więc widać obecny Samorząd podchodzi do spraw całościowo, a nie wycinkowo i to wymaga perspektywy wielu lat.
  Latarnie na cmentarzu to konwencja, którą - jak sądzę - warto utrzymać na całym terenie parkowym. To - wg mnie, a przede wszystkim projektantów i instytucji zatwierdzających projekty - czyni te tereny bardziej estetycznymi i bezpiecznymi (docelowo będą montowane kamery monitoringu, których efektywność w porze nocnej zależy od światła ulicznego).
  Jak wszystko, co nowe, pewnie i te lampy są od kilku dni przedmiotem licznych komentarzy. Latarnie w Rynku, które są rzeczywiście mniejsze, ale nie zapominajmy, że latarnie w Rynku powstały ponad 10 lat temu. Dzisiaj być może zaprojektowane byłyby inaczej, choć znam opinie niektórych Mieszkańców Ząbkowic Śląskich, według których na Rynku jest dość jasno (szczególnie mówią o tym osoby mieszkające w Rynku).
  Żarówki w latarniach na cmentarzu są energooszczędne, natomiast oszczędzanie na bezpieczeństwie bywa droższe...

 • 2010-02-01 17:28:35

  gość: ~Janek 56

  O jakim człowieku bezpieczeństwie piszesz, chcecie w miejscu spoczynku aleje spacerową,może jeszcze droge rowerową, gdzie szacunek dla ludzi tam pogrzebanych, gdzie cisza która powinna być dla uczczenia tego miejsca. Za porządek sie weście śnieg usuwajcie bo powodzie was zaskoczą, koło ALDIKA w strone mostu iść cięzko wąsko, ślisko, Zeromskiego, Głowackiego to samo, ale zza biurka nie widać a przejść sie za ciężko bo ciężko sie chodzi, najlepiej czekać na wiosne

 • 2010-02-01 18:16:24

  gość: ~Janek 56

  Jeszcze dopisze p KK jestem troche starszy jak pan i pamiętam zimy, nie było tyle sprzętu i takiego jak teraz, ludzie kilofami kuli lud na chodnikach i łopatami na przyczepy ładowali ale porządek był, jest takie coś jak prace interwencyjne armia ludzi którzy są zarejstrowani w PUP żeby z opieki lekarskie korzystać, do opieki społecznej po zasiłki chodzą a dać im zarobić przy porzadkowaniu miasta. Opieka daje ale czyje nasze z naszych podatków, co mamy w zamian sterty śniegu, ślizkie chodniki brak organizacji i niemoc

 • 2010-02-14 12:16:06

  gość: ~mars

  janek 56 nie podneicaj sie w twoim wieku...co tak ryczysz?

 • 2010-02-01 18:20:06

  gość: ~miro

  Sorki, że znowy nie podzielam pana zdania, ale po co przenosić na komunalny. Większośc tych grobów niestety nikt nie odwiedza, wiec kto zapłaci za miejsce na komunalnym. Jeśli nikt to niestety ale po przeniesieniu groby zostaną zniszczone i w to miejsce zostana pochowani następni zmarli. Na grobach zapewne odrazy znajdą się karteczki przyklejone z informacją, że jeśli nie zostanie dokonana wpłata grób zostanie usunięty. A jaim spokoju Pan pisze bo napewno nie o wiecznym i to zmarłych.
  A co do lamp to uważam, że znowu opłaty za energie wzrosną, żle przecież pan z własnej ieszeni nie płaci, więc co Panu szkodzi. tylko proszę pózniej nie biadolić, że brak funduszy na wywóz sniegu.

 • 2010-02-01 19:46:38

  gość: ~Janek 56

  Też robie błędy, ale przeczytaj coś napisał i wyciąg wnioski

 • 2010-02-01 19:57:52

  gość: ~miro

  Może i zjadam co nieco ale sens chyba zrozumiały. Nie mogę spokojnie pisać jak czytam ten polityczny bełkot pana KK. Niestety ale chyba są to jeszcze pozostałości po samoobronie. Oby do jesieni. Dlaczego brak jasnych i nie wymijających odpowiedzi.

 • 2010-02-07 16:28:58

  gość: ~D.tt

  mówicie, że Barański dobrze mówi, że nie odśnieżone - a nie zauważyliście, że On zawsze mówi o tym co wygodne i dobre pod publikę?? Jak coś się dzieje i reszta wie, że nie da rady już lepiej temu zaradzić, to wkracza Barański, by pokazać, że przecież On bardzo chciał i się starał a to ten "nieporadny Burmistrzek" nie chciał Mu w tym pomóc (oczywiście doskonale wie, że zrobi aferę, a ludzie się z Nim zgodzą, bo poruszy sprawę nie do zmienienia, mimo wymagań mieszkańców.) W ten sposób zyskuje sobie poparcie ludzi "bo przecież chciałem tego co WY!! to nie moja wina, że władze żałują pieniędzy dla Was i Wasze potrzeby kochani wyborcy!" Dobrze godo? Taaak - pod publikę.


  Dziękuję za uwagę.

 • 2010-02-07 17:57:54

  gość: ~sss

  a co to za różnica czy pod publiczkę czy nie jak jest syf to ludzie o tym mówią i to samo jest w tym przypadku, mamy mieć inne zdanie bo Barański ma takie samo jak większość ?

 • 2010-02-07 21:08:42

  gość: ~D.tt

  On nie ma takiego samego jak większość, tylko takie by się większości przypodobać.

 • 2010-02-08 01:25:08

  gość: ~sss

  ii ? zmienia to fakt że idąc można sobie nogę złamać lub skręcić ? że przez 2 dni Ząbkowice były sparaliżowane? że gdyby ktoś złamał nogę lub nie daj bóg coś się wydarzyło to karetka by nie dojechała? nie sądzę nie każdy patrzy na wszytko przez pryzmat polityki i tobie tez to polecam od czasu do czasu

 • 2010-02-08 08:58:54

  gość: ~KK

  To, że cała Europa, Polska i Dolny Śląsk były sparaliżowane, że zima w tym roku jest szczególnie uciążliwa - wiedzą wszyscy i nikt nie może powiedzieć, że poradził sobie z zimą idealnie. W Ząbkowicach Śląskich radzimy sobie w granicach możliwości finansowych i sprzętowych.
  Natomiast zwroty typu: "można sobie", "gdyby ktoś", "coś się wydarzyło", "by nie dojechała" wskazują na gdybanie. Nie było przypadku w naszej Gminie, żeby karetka pogotowia nie dotarła do potrzebujących pomocy osób. Nadużyciem jest serwowanie czytelnikom / słuchaczom publicznych wypowiedzi stresu po to, by sobie publiczkę zdobyć. Na każdym nieszczęściu można politycznie "zarobić" lub stracić. Nieodpowiedzialnością są wypowiedzi osób publicznych, z których wynika obraz bezczynności i bezradności władz publicznych. Nieodpowiedzialnością i kłamstwem jest sugerować czy tym bardziej twierdzić, że służby komunalne zaniechały działań lub ne dokładały maksymalnej staranności w granicach swoich możliwości.
  Rozumiem niezadowolenie Mieszkańców z zaistniałych uciążliwości, rozumiem oczekiwanie, aby je usuwać jak najszybciej i najskuteczniej. Jestem pełen uznania dla tych, którzy podjęli trud samodzielnego radzenia sobie z problemami i pomagali przy tym innym osobom. Nie staram się natomiast rozumieć tych, którzy żerują na tej sytuacji i w moim przeświadczeniu kierują się pseudopolityką, a nie dobrem wspólnym.

 • 2010-02-08 11:35:01

  gość: ~gość

  Mieliśmy już populistów i krzykaczy u władzy. Szybko się skończyli :)
  Może ktoś przypomni ile trwała kadencja i jaki wynik mieli w kolejnych wyborach ?
  Dla ułatwienia dodam, że chodzi o Endrju L. i Romka " Edukatora" G.

 • 2010-02-08 21:47:53

  gość: ~miro

  Sory Panie KK ale tych wyjasnień to nawet w przydszkolu by nie przyjeli. zapraszam na osiedle pallotyńskie (nie pierwszy raz zresztą) i proszę bez mieszania w to politykę wyjaśnić dlaczego po trzech - czterech tygodniach ulice są jednokierunkowe. I niech nie pisze Pan że nie ma pieniędzy, ani, że zostałe wydane na drogę nr 8. kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo. Po osiedlu swego czasu jeżdziły pługi z podniesionym pługiem i na to były pieniędze. 8 nie odśnieża gmina. Szkoda, że jeszcze w swoje wyjasnienie nie ujął pan USA tylko Europe. Może zamiast tego bełkotu jakieś działania????

 • 2010-02-09 21:23:33

  gość: ~mars

  co za bzdety!!!!!!!!!!!!! teraz wam lampy nie pasuja? XXI wiek! Barański to pieniacz i tyle. Odsnieżanie wam sie nie podoba- cała polska zasypana! Chyba siedzicie w domach i nie jeździcie po kraju. Ja w dwa dni zrobiłem trasę Wrocław, Wieluń, Sieradz, Zduńska Wola, Łodź- do dzis hałdy sniegu zalegają i nadal pada- jest taka sama sytuacja jak u nas. Co za brednie!

 • 2010-02-13 09:53:18

  gość: ~roman 48

  Widzę że ten miro co się tutaj wpisuje to jakiśgodny następca barańskiego a być może sam pan rysiek "donos" barański wewłasnej osobie.Chociaż te wisy mira trochę za inteligentne hihihihi A tak do rzeczy. Lampy są naprawdę cudowne i fantastycznie podkreślają charaktertego miejsca. Jeśli w podobnym stylu będą wykonywane pozostałe elementy rewitalizacji nekropoli jak i rewitalizacji parku miejskiego to już może być Pan pewien panie Kotowicz że na Pana zagłosuję. Podoba mi się również kulturalny i zdecydowany styl w jakim Pan rozmawia z ignorantami z rady miejskiej jaki tymi którzy piszą na tej stronie. Ten styl widać w wielu Pana decyzjach jakie oserwuję jak i inwestycjach. Zaczął Pan kadencję od rewitalizacji Krzywej Wieży i ani na krok Pan nie odpuszcza. Dla mnie jest Pan jak dotychczas wiarygodnym politykiem choć nie we wszystkim się z Panem zgadzam, ale to akurat normalna rzecz. Pozdrawiam

 • 2010-02-13 13:47:55

  gość: ~miro

  Tak Roman oczywiście jak zwykle (poplecznik KK) masz rację, tylko jakoś działań brak. Zapewne mieszkasz przy ulicy 1-go maja więc nie masz problemów z dojazdem. Wybierz może się na spacer na wspomniane wyżej osiedle Pallotyńskie i wtedy będziemy dyskutować. Stan miasta jest opłakany. W dobie najwiekszego wzrostu gospodarczego w Zabkowicach powstały:..... no właśnie co?. Miasto lumpeksów i biedronek. Remonty ulic, chyba kpina. Krzywa wieża super tylko szkoda że zamknieta. A i ta niezliczona ilość noclegów. Tylko pogratulować nie wiem komu ale dla mnie są to 4 lata stracone. Tej władzy już diękujemy. Przynajmniej Ja. Oczywiście nikogo do niczego nie namawiam bo polityką mam daleko w nosie. Szkoda tylko, że radnym (także KK) wcale nie leży na sercu dobro nasego miasta. Ja również w czasie urlopu wpadam do swoich podwładnych ale czy jest to temat do dumy. Myślę, że KK powinien jeszcze pisać, że staruszcze ustapił miejsca. Żenada

 • 2010-02-13 15:42:39

  gość: ~KK

  Krzywa Wieża jest dostępna i czynna dla zwiedzających dzięki przeprowadzonemu w 2007 i 2008 kompleksowemu remontowi konserwatorskiemu. Decyzja w tej sprawie zapadła w tej kadencji, więc żale o to, że była zamknięta przez kilka lat proszę kierować pod adresem innego f o r u m ....

 • 2010-02-13 17:04:43

  gość: ~Rysiek

  miro co ty się tak frustrujesz? nigdy zimy nie widziałeś? co ty z ciepłych krajów tu przybyłeś czy jaka cholera? nie rób z siebie durnia, jak jest zima to jest śnieg a jak jest śnieg to są utrudnienia. Co za głupoty wypisujesz, że Kotowicz jest wszystkiemu winny i wszystko jego wina? Przejdź się przez miasto i otwórz oczy nie bredzisz coś od rzeczy? ludzie ciężko pracują żeby odśnieżyć miasto, tysiące ton wywiezione, a to wszystko koszuje. Jak głupi atakujesz Kotowicza nie zwracając uwagi na to ż obrażasz swoimi wypocinami zwykłych ludzi którzy ciężko tutaj pracują, kują chodniki, odśnieżają ulice i place, sypią piasek, pracują na sprzęcie łopatami żeeby miasto i wsie mogły w miarę normalnie funkcjonować. I to się udaje, w codziennym trudzie wielu osób. Stuknij się w swoją głowę i jeszcze raz proszę nie rżnij głupa!!!

 • 2010-02-13 17:06:33

  gość: ~rysiek

  Acha, nie wypisuj też durnot na temat Krzywej Wieży, wypij lepiej herbatkę z miodkiem i pooglądaj dziewczyny na internecie to się troche odstresujesz.

 • 2010-02-14 14:53:40

  gość: ~miro

  KK jesli to prawda co pan pisze o otwarciu krzywej wieży to proszę napisać również dlaczego o godzinie 12 w niedziele nie mozna zwiedzić jej przecież to miasto turystyczne. A może jako włodarz miasta nie ma pan takiej informacji. Niestety z rozmów ze swoimi znajomymi wynika, że Pana kadencja nie ulegnie przedłużeniu nie wiem jak bedzie w przyszłości może gożej może lepiej ale mam do pana pretensje (nie tylko ja) za takie zadłużenie miasta, zakladów jak nie bylo tak nie ma mial pan 4 lata stworzenie miejsc pracy i co i nic.

 • 2010-02-15 21:18:44

  gość: ~rysiek

  Panie Kotowicz z pacanami nie da się normalnie rozmawiać. I tak pana podziwiam że ma pan tyle cierpliwości i odpowiada pan na te wyssane z palca argumenty. Od razu widać że ten cały miro to na krzywej wieży nigdy niebył albo czytać informacji nie potrafi. Dodatkowo widać że ten śmieszny typ wysypał się w jednym z wpisów że według niego to nic się w Ząbkowicach nie dzieje i nie ma żadnych inwestycji i nigdy na pana nie zagłosuje. Widać że gość ma poglądy i wiedzę na poziomie przyjaciela kubusia puchatka, tego co tak cały czas marudził i narzekał, teraz już nie pamiętam jak się nazywa.

 • 2010-02-15 21:20:16

  gość: ~rysiek

  ostatnio dodany post

  Jużsobie przypomniałem KŁAPOUCHY

 • 2010-02-13 10:58:19

  gość: ~samuraj

  Oczywiście, że cała Polska zasypana. I jak doniosły Wieczorne Wiadomości w czwartek. Prokuratury w kraju zaczynają badać czy prezydenci miast, burmistrzowie dopełnili swoich obowiązków w zakresie przygotowań do takich sytuacji jakie miały miejsce. A więc możemy się cieszyć, że jako Ząbkowice byliśmy prekursorami w kraju w wykazaniu nie spełnienia przez burmistrza Krzysztofa Kotowicza podstawowych spraw związanych z przygotowaniami do zimy a w tym tego jak go przerosło nawet tak proste do wykonania zadanie. Żałosne ale prawdziwe.

 • 2010-02-13 12:09:45

  gość: ~japończyk

  Ty samuraj jesteś jak kamikaze - buhahaha

 • 2010-02-13 17:16:18

  gość: ~rysiek

  O następny mega mądry gość co to wszystkie rozumy pozjadał, samuraj z bożej łaski. Chłopie prokuratury to się niech lepiej zajmą przestępcami, pedofilami, złodziejami, gwałcicielami i zwykłymi ulicznymi bandytami.
  Co to w ogóle za banialuki o tym że prokuratura udowodniła Kotowiczowi jakieś zaniedbania? Żeby takie bzdury wypisywać to nie trzeba być samurajem tylko ciężko chorym człowiekiem który powinien leczyć się na nogi bo na głowę już za późno.
  Samuraj dobra rada dla ciebie bajkopisarzu, kup sobie koło i walnij się w czoło.

 • 2010-02-14 12:18:58

  gość: ~Ja

  Podniecacie sie jednym mitoamne. Jest zima i tyle, ma byc snieg, mróz i zaspy. K...a ( kurna ocywiscie)wy chyba dupsk nie ruszacie od komputera. Jestem przedstwicielem handlowym i widzę co sie dzieje w innych miastach. Nie jest anie lepiej ani gorzej. Pół Poelski zasypane a wy siedzita przed kompem i pitolicie, gmerając w gaciach. zacznijcie ogladac olimpiade a nie pornole i nie podniecajcie sie śniegiem.

REKLAMA