Express-Miejski.pl

W Bardzie otwarto sezon rowerowy [foto]

Otwarcie sezonu rowerowego w Bardzie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

15 maja w Bardzie odbyła się inauguracja sezonu rowerowego. W rekracyjnym rajdzie rowerowym wzięło udział około 150 rowerzystów.

Imprezę oficjalnie otworzył burmistrz Barda Krzysztof Żegański wraz z posłem Marcinem Gwoździem oraz zastępcą burmistrza Czeskiej Skalicy, Gabrielą Jirankovą. Wydarzenie było bowiem częścią projektu „Rowerem z Barda do Czeskiej Skalicy”.

W rekracyjnym rajdzie rowerowym jechali zarówno seniorzy, jak i młodzi adepci kolarstwa. Dla spragnionych rywalizacji przygotowano wyścig na czas po „Pętli Hrabiowskiej”, a dla najmłodszych miasteczko rowerowe.

W wyścigu po singletracku wzięło udział ponad 50 śmiałków. Najszybciej trasę pokonał Marek Grzelak z Kudowy-Zdroju, który przejechał trzykilometrową trasę w czasie 8 minut i 14 sekund. Drugi był Tomasz Tyl z Kłodzka, który stracił do zwycięzcy 19 sekund, a trzecie miejsce zajął Andrzej Pyto, także z Kudowy-Zdroju (czas 8 minut i 36 sekund).

Wśród kobiet najszybsza była Milena Pietraszkiewicz ze Szczytnej z czasem 11 minut i 54 sekund, wyprzedzając drugą Julię Wrońską ze Środy Śląskiej (12 minut i 2 sekundy) i trzecią Zuzannę Tyl z Kłodzka (czas: 12 minut i 8 sekund).

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Bardzie otwarto sezon rowerowy [foto]

  2021-05-17 16:22:03

  gość: ~jeremiaszek

  ostatnio dodany post

  dlaczego tak skrupulatnie czyści się komentarze? Do zera!
  Toz to dziadostwo jakieś jest. Podobno prawdziwa cnota krytyki się nie obi. Chłe Chłe, chłe

REKLAMA