Express-Miejski.pl

Ruszył punkt szczepień powszechnych w Ząbkowicach Śląskich. Zaszczepiono 900 osób

Ruszył punkt szczepień powszechnych w Ząbkowicach Śląskich. Zaszczepiono 900 osób fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ponad osiem godzin trwały dziś szczepienia COVID-19 w ząbkowickim punkcie szczepień powszechnych. W ciągu tego czasu udało się zaszczepić aż 900 osób.

- Punkt Szczepień Powszechnych w Ząbkowicach Śląskich właśnie rozpoczął swoją działalność. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem - komentował z samego rana Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich. I rzeczywiście tak było. W ciągu niewiele ponad ośmiu godzin zaszczepiono 900 osób, z czego zdecydowana większość przyjęła pierwszą dawkę szczepionki.

Osoby zarejestrowane w systemie po dotarciu pod punkt szczepień powszechnych zlokalizowany na boisku Orlik przy ul. Kusocińskiego 17 miały mierzoną temperaturę. Tam też otrzymywały kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego z zakresu COVID-19. Osoby, które ankietę wypełniły w domu, po jej weryfikacji*, jeśli ich temperatura ciała nie wzbudzała wątpliwości, mogły od razu przejść do kolejki, która oczekiwała na szczepienie.

Co 10 minut do namiotu, gdzie odbywał się proces szczepienia, wpuszczano po 20 osób. Tam otrzymywały one zastrzyk. Ostatnim etapem całej procedury było odczekanie 15 minut na terenie punktu aby sprawdzić, czy u osoby zaszczepionej nie wystąpią niepożądane zdarzenia.

Wszystkie osoby przyjęły dziś szczepionki firmy Pfizer. Kolejna akcja w ząbkowickim punkcie szczepień powszechnych zaplanowana jest na przyszłą sobotę. Godziny otwarcia punktu będą najprawdopodobniej nieco dłuższe, ale o tym poinformujemy w kolejnych dniach. Dla osób, które będą szczepione w kolejną sobotę do wyboru będą szczepionki dwóch firm - Pfizer i Johnson&Johnson w łącznej liczbie około tysiąca sztuk. 

Chętni do szczepienia w punkcie szczepień powszechnych w Ząbkowicach Śląskich mogą się rejestrować w następujący sposób:

 • poprzez całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

Poprzez e-rejestrację możesz zarejestrować się na dwa sposoby – za pomocą Profilu Zaufanego (to pełna rejestracja) i bez użycia Profilu Zaufanego (to szybka ścieżka).

 • wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego.

 • zadzwoń pod numer telefonu 536 092 554

(Salus Centrum Medyczne Sp. z o.o. zajmujący się obsługą punktu szczepień powszechnych od strony medycznej)

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

* Zgłaszając się do powszechnego punktu szczepień pacjent powinien mieć ze sobą WYPEŁNIONY Kwestionariusz do wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw Covid-19.

Odpowiedź TAK na którekolwiek z pytań 2-8 dotyczących stanu zdrowia jest wskazaniem do przeprowadzenia kwalifikacji przez lekarza - w takim przypadku pacjent powinien się skierować do populacyjnych punktów szczepień działających w ramach przychodni, w którym kwalifikacja do szczepienia będzie wykonana przez lekarza. 

em24.pl

37

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ruszył punkt szczepień powszechnych w Ząbkowicach Śląskich. Zaszczepiono 900 osób

  2021-05-15 20:45:15

  gość: ~Ja

  Szybko i sprawnie, boli mnie ręka

 • 2021-05-15 21:33:17

  gość: ~Zaszczepiony

  Bardzo sprawnie szło, szczepionka sama w sobie bezbolesna, odczuwam dyskomfort w ręce i to wszystko

 • 2021-05-16 13:51:05

  gość: ~takitam

  @~Zaszczepiony

  Taki fragmencik z filmu "Miś"

  //// Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało! ////

 • 2021-05-15 21:50:27

  gość: ~Mason

  A odebraliśta talon na tańszy pochówek w nowo otwartym salonie?

 • 2021-05-16 01:36:49

  gość: ~ciekawe

  @~Mason
  Kurde nie bylo kolejki po ten talon a jak masz to odstap mamie jak zyje.

 • 2021-05-17 13:17:12

  gość: ~xxxx

  @~Mason
  Tak odebrałem talon na oglądanie takiego głąba jak ty.

 • 2021-05-15 22:35:02

  gość: ~Klaudia

  Dziękujemy za wsparcie Burmistrzowi i słowa otuchy. Szczepienie szybko, sprawnie w miłej atmosferze. Obecnie jedynie ból ręki. Pozdrawiamy i dziękujemy

 • 2021-05-17 01:42:27

  gość: ~Ops

  @~Klaudia
  Haha pocałował jeszcze w czółko

 • 2021-05-16 05:18:24

  gość: ~Mieszkaniec

  Ja dostałem po szczepionce zniżkę na trumnę a grabarz już wykopał dla mnie dołek, mówi że jego dziadek w Birkenau nie miał tyle roboty jak teraz gdy covidowi ludobójcy szczepią ludzi

 • 2021-05-16 17:13:23

  gość: ~Ha

  @~Mieszkaniec
  Nie strasz wystarczy już tego nie komentuj zaszczepiony nueszczepiony każdego indywidualna sprawa, ludzie umierają w samotności, rodzina cierpi z tego powodu ludzkie tragedię się dzieją na naszych oczach a tu elokwencja bije po oczach

 • 2021-05-17 13:18:27

  gość: ~Ktoś

  @~Mieszkaniec
  Kolejny antyszczepionkowy idiota.

 • 2021-05-17 01:41:38

  gość: ~Freddy

  Punkt selektywnej zbiórki Covidian

 • 2021-05-17 13:20:11

  gość: ~Ktoś

  @~Freddy
  Pierwszy będziesz się szczepił jak będziesz chciał wyjechać za granicę i skończysz pisać dyrdymały

 • 2021-05-17 18:33:55

  gość: ~Wop

  @~Ktoś
  I to jest właśnie kowidianizm, czyli łykanie wszystkiego z tv, nie ma czegoś takiego i nigdy jie będzie, i to jest twój powód dla którego dajesz sobie wstrzyknąć cholera wie co w facie eksperymentalnej? A jak ci w tv za miesiąc powiedzą że nie pojedziesz na wakacje jak nie wsadzasz sobie w odbyt cukinii, to co? Wsadzasz sobie co nie? Tak samo jak durni ludzie jeżdżą na testy jak chcą pojechać za granice i rejestrują się do jakiejś dziwnej bazy danych, od prawie roku jezdze pare razy w miesiącu do Niemiec, ani razu nie robiłem żadnego testu i nikt nikogo niegodziwe nie kontroluje, w telewizji wam natłukł do głów takiego gó*na że szkoda gadac. Lećcie i się szczecie tym świństwem, może to będą Twoje ostatnie wakacje, bo skutki uboczne po tym czymś nawet według producentów mogą występować do 5 lat. Kowidianie :D a maskę dalej masz? Czy już teraz wirusa nie ma bo w tv pozwolili niewolnikom ściągnąć ścierki z twarzy.

 • 2021-05-18 09:54:54

  gość: ~Ktos

  @~Wop
  Odezwał się Kolejny internetowy ekspert od zdrowia pokroju wybitnych polskich celebrytów i czołowych anty szczepionkowych przygłupów : Kołakowskiej, Karolaka i Górniak oraz narodowców pokroju Brauna czy Korwina. Rodzice szczepili cię w dzieciństwie czy nie zdążyli?

 • 2021-05-18 12:52:26

  gość: ~On

  @~Ktos
  Słabe te twoje argumenty, jeśli porównujesz szczepionki z kiedyś to tego czegoś teraz to telewizja dobrze sprała ci kokosa. A twoimi ekspertami jest kto? Minister zdrowia po ekonomi? Premier po historii? Czy może sprzedajny Simon który już tyle razy zmienił zdanie że Jujek jest bardziej wiarygodny od niego, a nie czekaj, jest jeszcze Sutkowski który jest lekarzem rodzinnym, nawet nie jest doktorem, a może przekonał cię Cezary pazura? Jesteście debil*mi, wmówili wam najpierw nowa chorobe, kotra jest starą dobrą infekcja wirusową górnych dróg oddechowych na która chorowałeś dziesiątki razy i jeszcze zachorujesz, na która możesz ale nie musisz zachorować na zapalenie płuc, co? Nigdy nie słyszałeś o zapaleniu płuc? Nowość? Poznałeś to dopiero w 2020 roku? A o gorączce słyszałeś i kaszlu? Czy tez dopiero w 2020 roku o tym usłyszałeś?, i teraz jeszcze wymyślili „szczepionki” które są w fazie eksperymentalnej (a eksperyment trwa na was) i tak naprawdę niewiadomo na co są i czym są. Jesteś kowidiotą, dla takich jak ty wystarczy Dr.albo prof. przed imieniem i już są wiarygodni, chciałbym przypomnieć że tacy sami doktorzy, profesorowie, naukowcy i lekarze rekomendowali kiedyś w USA i nie tylko palenie papierosów, i według ich badań były zdrowe, tak samo było z azbestem i wieloma innymi rzeczami które później jednak okazały się np rakotwórcze, a najlepszym przykładem jest Pan który stosował lobotomię ( pewnie nie słyszałeś takiego słowa) wiesz na czym polegała? Wbijali szpikulec do lodu przez oko, i na ślepo grzebali w mózgu, jak twierdził leczył w ten sposób depresje, nerwice i inne choroby, masa lekarzy i naukowców biła mu brawo, ba, nawet dostał za to nagrodę Nobla, i masy ludzi mu tez wierzyły. Spokojnie, już we wrześniu zapowiedzieli że będzie 4 fala i ze te obecne szpryce nie będą działać, oni już wiedza, no popatrz jaki zbieg okoliczności co nie? I wiesz co wtedy będzie? Będą nowe szczepionki i tak będą was szczepić jak PSY albo bydło hodowlane.

 • 2021-05-18 13:58:31

  gość: ~takitam

  @~On

  Kolego, możesz tak sobie gadać ile wlezie, ale .... covidiotów nie przekonasz żadnymi logicznymi argumentami.

  W telewizorni powiedzieli, znaczy że jest jak powiedzieli.

  Jeśli każą im się szczepić codziennie, TO TAK BĘDĄ ROBIĆ, a jeśli powiedzą, że od dzisiaj szczepionka po 300zł sztuka, TO ZAPŁACĄ i jeszcze podziękują.

  Jeśli za rok powiedzą, że nie żadne szczepionki, a podskórne chipy są najlepsze do walki z 283 odmianą grypy zwanej Covid, to sobie to wszczepią i jeszcze dla pewności po kolczyku (jak krowom) na każde ucho, święcie przekonani, że teraz już na pewno nie umrą :)

 • 2021-05-21 21:28:26

  gość: ~Ja

  ostatnio dodany post

  @~On
  Od dziecka choruje na zapalenie płuc bywało różnie ale nigdy nie było tak, że brakowało oddechu i głowę rozsadzało, nigdy nie dusiło aż tak i nigdy nie bolały aż tak stawy nie wiesz to nie pieprz

 • 2021-05-17 16:26:15

  gość: ~Pan x

  Punkt bardzo dobrze zorganizowany, dziewczyna wykonująca zastrzyk zrobiła to bardzo profesjonalnie, a i przemiła obsługa klienta. Oby ta sama dziewczyna podawała mi 2 dawkę. Na plus także dostępność bezpiecznej szczepionki Pfizer.

 • 2021-05-17 18:37:37

  gość: ~Mmhhmm

  @~Pan x
  Jakbyś dostał tyle co one za szerzenie tej propagandy i wstrzykiwanie cholera wie czego, to tez byłbyś miły, znajoma w Holandii w punkcie szczepień (co prawda tylko na 3 miesiące) zarabia prawie 20 koła euro miesięcznie, nie uśmiechały się do głupków którzy napędzają ten biznes i nastawiają ramie? Ja bym się uśmiechał ile fabryka dała.

 • 2021-05-18 10:50:21

  gość: ~takitam

  https://greatgameindia.com/covid-animal-trials-stopped/amp/?__twitter_impression=true


  Jeśli komuś nie chce się czytać, lub nie zna angielskiego, to poniżej króciutko:

  W USA w stanie Texas, wstrzymano testowanie na zwierzętach szczepionek na Covid, bo ..... nie miało to sensu z uwagi na fakt, że WSZYSTKIE CO DO JEDNEGO zwierzęta padały po podaniu szczepionki.

  Natomiast szczepi się tym goownem ludzi.

 • 2021-05-18 11:20:14

  gość: ~nijakitam

  @~takitam
  1,5 miliarda ludzi na całym swiecie zostało zaszczepionych na covid 19 i wszyscy nie żyją jak "twoje" zwierzęta?

 • 2021-05-18 12:32:43

  gość: ~Obywatel

  @~nijakitam
  Dobre pytanie :-)
  Ja jestem zaszczepiony i jakoś nie umarłem. A może umarłem tylko nie zdaję sobie z tego sprawy? Tak jak te 1,5 miliarda ludzi.
  Gdyby te szczepionki tak zabijały to już byłoby więcej ofiar niż z samego covida.

 • 2021-05-18 12:54:06

  gość: ~Olo

  @~Obywatel
  Spokojnie, wszystko przed wami, do 5 lat mogą występować powikłania poszczepienne po tym czymś co nazwaliście szczepionka. Lekarz ci o tym nie powiedział?

 • 2021-05-18 13:09:22

  gość: ~Obywatel

  @~Olo
  Po każdej szczepionce i każdym leku MOGĄ występować powikłania i nie ma w tym nic dziwnego. Poza tym mogą a nie muszą, to zasadnicza różnica. Tego Ci fachowcy z youtuba nie mówili?

 • 2021-05-18 13:34:48

  gość: ~Ktos

  @~Obywatel
  Górniak Olowi zaspiewała, że tak jest to tak ma być.

 • 2021-05-18 13:43:32

  gość: ~Obywatel

  @~Ktos
  Na to wygląda, a wtórował jej Ivan Komarenko :-)

 • 2021-05-18 16:35:56

  gość: ~Olo

  @~Obywatel
  Ci co do obozów jechalitez byli w święcie przekonani że jadą w bezpieczne miejsce, potem im mówili że wchodzą do łaźni wziąć prysznic, Przeżyli ci którzy zwietrzyli Spisek, i uciekli nie wsiadając do pociągu, czy w pociągach pewnie z nich się śmiali, tak jakby teraz śmieję się z ludzi którzy nie chcą się szczepić tym eksperymentalnym czymś

 • 2021-05-18 13:49:05

  gość: ~123

  @~Olo
  Jeszcześ się nie zaszczepił a już masz powikłania. Czy te powikłania to może po szczepieniach w dzieciństwie?

 • 2021-05-19 00:39:25

  gość: ~Inga

  @~Olo
  Wolę się zaszczepić niż leżeć pod respiratorem i płuc sobie w brodę ze się nie zaszczepiłam

 • 2021-05-18 13:51:32

  gość: ~takitam

  @~nijakitam

  Ależ koleżanko/kolego ... czy ja Ci (lub komukolwiek) bronię się szczepić ?

  Każdy robi co uważa za stosowne.

  Chcesz, to zaszczep się ile razy chcesz.

  Ja tylko podałem link do artykułu w amerykańskiej prasie.
  Każdy niech sobie wyciąga z tego takie wnioski jak zechce.

 • 2021-05-19 09:02:52

  gość: ~takitam

  @~nijakitam


  Gdy tylu ludzi pochwala to samo, wtedy łatwo jest dojść do wniosku: jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić!

 • 2021-05-18 22:16:54

  gość: ~takitam

  Tak przy okazji.

  Poczytajcie.

  https://dziennikzarazy.pl/17-05-kowidki-czyli-norymberga-idzie-po-was/

 • 2021-05-19 08:51:11

  gość: ~Obywatel

  @~takitam
  No faktycznie, blog jakiegoś anonimowego gościa jest wiarygodnym źródłem informacji.

 • 2021-05-19 09:00:42

  gość: ~takitam

  @~Obywatel

  Tyle tylko, że ten anonimowy gość podaje linki do oficjalnych instytucji i największych zachodnich gazet, gdzie potwierdza się wszystko o czym on pisze.

 • 2021-05-19 08:55:44

  gość: ~Obywatel 2

  @~takitam
  Ty sobie poczytaj np. to:
  https://testujemy.org/kto-nie-wierzy-w-koronawirusa-i-dlaczego/

 • 2021-05-19 08:59:36

  gość: ~Obywatel 2

  @~takitam
  Lub to:
  https://www.cyberdefence24.pl/krotki-przewodnik-po-aktualnych-fake-newsach-o-koronawirusie

REKLAMA