Express-Miejski.pl

Pilnie potrzebna krew dla Tomasza Bednarskiego ze Srebrnej Góry

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Władze gminy Stoszowice oraz bliscy 32-latka proszą o mobilizację wszystkich ludzi dobrego serca, którym nie jest obojętny los drugiej osoby.

Tomek Bednarski jest na co dzień jest żołnierzem Wojska Polskiego, służy w 10. Wrocławskim Punkcie Dowodzenia w Leśnicy. U mężczyzny doszło do nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Znajduje się on w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. T. Marciniaka na ul. Fieldorfa we Wrocławiu, gdzie toczy najważniejszą walkę w swoim życiu.

Krew można oddać od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 11.30 w Kłodzku przy ul. Szpitalnej 1, a także:

- w Wałbrzychu, przy ul. Chrobrego 31, od poniedziałku do piątku w godz. od 6 do 13.30

- we Wrocławiu, przy  ul. Czerwonego Krzyża 5/9, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 17.30 

Istotne jest, aby w punkcie podać poniższe dane dotyczące tego, komu ma zostać przekazana krew:

Tomasz Bednarski - pacjent Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka na ul. Fieldorfa we Wrocławiu

Chcąc pomóc, nie musisz mieć grupy krwi takiej jak osoba potrzebująca, liczy się fakt donacji na daną osobę. Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w zamian wyśle taką, jaka jest potrzebna choremu.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu informuje, że krew oprócz stałych punktów można oddawać także podczas wyjazdowych zbiórek. Takowe odbędą się m.in. w piątek 14 maja w godz. od 9 do 13 w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej Dzierżoniowie przy ul. Szkolnej 24 czy 19 maja w godz. od 10 do 14 w Centrum Terapeutycznym przy ul. 1 Maja w Ząbkowicach Śląskich. Każdej osobie, która zdecyduje się na oddanie krwi należy się dzień wolny od pracy, a także zwrot kosztów dojazdu po wypełnieniu stosownego dokumentu. O takowy należy poprosić podczas procedury uzupełniania dokumentów.

Niestety ze względu na braki kadrowe RCKiK w Wałbrzychu nie jest w stanie zorganizować natychmiastowej, wyjazdowej zbiórki na terenie gminy Stoszowice. Gdyby sytuacja uległa zmianie, będziemy Państwa informować.

em24.pl / UG Stoszowice

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA