Express-Miejski.pl

W poniedziałkowy poranek kolejne spotkanie z cyklu „Senior on-line”. Przekaż najbliższym

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

10 maja odbędzie się kolejne, trzecie już spotkanie w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Senior on-line”.

To pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa dolnośląskiego w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez dolnośląską policję.

Celem szkoleń w ramach koncepcji "Senior on-line" jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Mieszkańcy uczestniczący w takim spotkaniu profilaktycznym uzyskują informacje, do jakich zdarzeń z udziałem seniorów doszło na danym terenie, jak również mogą zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po odpowie policjant.

- Ostatnie ze szkoleń kolejny raz przyciągnęło uwagę blisko 1300 seniorów z terenu całego województwa. Liczymy na to, że do udziału w przedsięwzięciu, które ma na celu systematyczną edukację mieszkańców na najważniejsze tematy związane z bezpieczeństwem, przystąpi jeszcze większa rzesza zainteresowanych - informuje nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Spotkania on-line odbywają się w każdy pierwszy roboczy poniedziałek miesiąca od godz. 9 jednocześnie w 26 jednostkach policji.

1 marca 2021 roku - inauguracyjne spotkanie z cyklu „Senior on-line”:

12 kwietnia 2021 roku - drugie spotkanie z cyklu „Senior on-line”:

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA