Express-Miejski.pl

Młodzi piłkarze znów będą rywalizować o Puchar Krzywej Wieży

Tegoroczna edycja turnieju będzie już siódmą. Na boiskach będą rywalizować zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych. Organizatorem rozgrywek jest Akademia Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie przy udziale gminy Ząbkowice Śląskie fot.: PW

W dniach 12-13 czerwca na Stadionie Miejskim w Ząbkowicach Śląskich, o ile planów nie pokrzyżuje pandemia, odbędzie się wielkie święto piłki nożnej.

Młodzi piłkarze, rywalizując między sobą rozegrają łącznie kilkadziesiąt spotkań. Wszystko to, w ramach VII Turnieju o Puchary Krzywej Wieży. W tym roku turniej będzie obejmował trzy kategorie wiekowe - U8, U10 oraz U14. 

Ośmiolatkowie będą rywalizować w pięcioosobowych składach, dziesięciolatkowie w siedmioosobowych, natomiast najstarsi zawodnicy zagrają 11 na 11 na pełnowymiarowym boisku. Swój udział w turnieju zapowiedziały już m.in. Śląsk Wrocław, Chrobry Głogów czy Akademia Piłkarska Piotra Reissa.

- Planujemy bardzo duże wydarzenie. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna nie przeszkodzi nam w organizacji tego święta piłki nożnej dla naszej gminy - mówią trenerzy Akademii Sportu Orzeł Ząbkowice Śląskie.

Honorowy patronat nad turniejem objął ząbkowiczanin, a na co dzień gracz I-ligowej Miedzi Legnica - Paweł Zieliński.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA