Express-Miejski.pl

Zakończył się I etap rewitalizacji zamku. Będzie przetarg na dzierżawę lokalu wewnątrz obiektu

Na terenie ząbkowickiego zamku trwają prace rewitalizacyjne fot.: ZCKiT

Castellum Sp. z o.o zakończyła pierwszy etap rewitalizacji ząbkowickiego zamku w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Śladami wspólnej średniowiecznej historii.”

W związku z tym Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki już niebawem ogłosi przetarg na dzierżawę lokalu użytkowego znajdującego się wewnątrz obiektu z przeznaczeniem na prowadzenie działalności gastronomiczno-rozrywkowej.

Zakres pierwszego etapu prac obejmował m.in. roboty związane z pokryciem dachu i obróbek blacharskich, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, dostosowanie obiektu do warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki tj. wprowadzenie instalacji elektrycznej, zasilającej i oświetlenia, zapewnienie wentylacji pomieszczeń, założenie urządzeń grzewczych, instalacji wodociągowej i odprowadzenia ścieków i wód opadowych, a także uzupełnienie wystroju architektonicznego pomieszczeń objętych zakresem opracowania oraz wykonanie przyłączy wodno-kananalizacyjnych i energetycznych.

Zakres pozostałych prac obejmuje m.in. aranżację pomieszczeń wieży I i II piętra na funkcję ekspozycyjną, zapewnienie możliwości wyjścia na taras widokowy wieży bramnej, adaptację pomieszczeń przyległych wieży na kasę biletową i pomieszczeń socjalnych personelu, czy przywrócenie latarni wieńczącej wieżę bramną. Zaaranżowany zostanie także dziedziniec, odbudowany fragment podcienia skrzydła wschodniego w oparciu o odsłonięte relikty filarów i oporów sklepień. Wrocławska firma wykonująca prace ma czas na ich realizację do końca marca 2022 roku. Łączny koszt całego zadania opiewa na kwotę blisko 4.4 mln zł.

Projekt „Śladami wspólnej średniowiecznej historii” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020. Partnerem wiodącym jest Gmina Ząbkowice Śląskie, a partnerem po stronie czeskiej Sdružení pro Vízmburk, z.s.


Z uśmiechem informujemy, że powyższa informacja to prima aprillisowy żart ;-). Prace w obiekcie rzeczywiście trwają, rzeczywiście wykonuje je firma Castellum z Wrocławia i rzeczywiście zakończą się one w przyszłym roku, a ich koszt wyniesie około 4.5 mln zł, jednakże informacje o rzekomym zakończeniu pierwszego etapu robót i planowanym ogłoszeniu przetargu na dzierżawę lokalu wewnątrz obiektu były tylko niewinnym żartem, podobnie zresztą jak zdjęcie bastei załączone do informacji. ;-) Remont jest w początkowej fazie, a projekt obejmuje przebudowę wieży bramnej - znajdzie się na niej punkt widokowy, pomieszczenia zostaną zaadoptowane na sale wystawiennicze, a przebudowany zostanie także dziedziniec.

em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA