Express-Miejski.pl

Jutro targi wielkanocne w Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach. Obowiązują limity osób!

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

27 marca od godz. 9 na targowiskach miejskich w Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach będzie można zaopatrzyć się w ozdoby świąteczne i potrawy na wielkanocny stół.

Ze względu na obostrzenia związane z epidemią koronawiursa, wydarzenia w obu miastach zostały przeniesione z rynku na teren targowisk. W obu miejscach swoje wyroby rękodzielnicze i nie tylko oferować będą głównie lokalni artyści. - Nie zabraknie rękodzieła, w tym ceramiki, naturalnych kosmetyków, miodów, serów oraz pięknych wielkanocnych stroików i kwiatów. Będą Koła Gospodyń Wiejskich ze Starczówka i Starczowa oraz Kuchnia 5 Przemian ze swoimi smakołykami. Swoje stoiska będzie miała Biblioteka Publiczna w Ziębicach oraz Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach - zachęca do udziału Wiktor Ochał z Ziębickiego Centrum Kultury. Targ będzie czynny do ostatniego kupującego.

Na targowisku miejskim w Ząbkowicach Śląskich swoje produkty do sprzedaży będzie oferowało kilkudziesięciu wystawców. - Do nabycia będą m.in. świeże pieczywo, wędliny, sery, jajka, miody, pierniki, kolorowe pisanki, słodycze, przetwory, a także wyroby rękodzielnicze i ceramiczne - wylicza Stanisław Moderski z Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki. Wystawcy będą oferować swoje produkty do godz. 14.

W związku z obostrzeniami wprowadzonymi kilka dni temu, na targowiskach miejskich obowiązuje limit osób. Restrykcje mają pomóc w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Osoby wybierające się na targowisko, podobnie jak w miejscach publicznych, mają obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczki. Kupujący są obowiązani nosić rękawiczki jednorazowe i stosować środki do dezynfekcji rąk. Należy pamiętać także o tym, że na terenie targowiska obowiązuje limit - 1 osoba na 20m2.

ZĄBKOWICKIE CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI PUBLIKUJE NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DOTYCZĄCE JUTRZEJSZEGO TARGOWISKA:

 • Oznaczone wejścia i wyjścia z zachowaniem odległości między ludźmi
 • Nie będą odbywały się żadne występy, koncerty itd. Nie będzie muzyki.
 • Przy wejściach rozdawane będą rękawice ochronne
 • Przy wejściach będą również wydawane kupony kontrolne tak by zachować ograniczenie ilości osób zgodnie z aktualnym rozporządzeniem ministerstwa
 • Przy wejściach będą również udostępnione płyny do dezynfekcji
 • Na terenie targowiska będą tablice informacyjne przypominające o zachowaniu odległości, dezynfekcji oraz maseczkach, a także o tym aby nie spożywać posiłków.
 • Dodatkowo przez mikrofon będą podawane komunikaty nt. obostrzeń

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „ZÄbkowickie Centrum Kultury Turystyki TARGOWISKO WIELKANOCNE 27 marca 2021 SOBOTA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE Targowisko Miejskie Daleka rÄ™kodzieło wyroby świąteczne od lokalnych przedsiębiorców oraz konkursy wielkanocne PAMIĘTAJ! PRZED WEJŚCIEM NA TARG: zasłoń usta nos maseczką oraz zdezynfekuj dłonie załóż rękawiczki ochronne, które możesz otrzymać przed wejściem zachowaj dystans min. 1,5 m. od innych osób. തത kultura@zckit.pl tel.748152896 28 74 www.zckit.pl”

ZIĘBICKIE CENTRUM KULTURY INFORMUJE O NAJWAŻNIEJSZYCH INFORMACJACH DOT. JUTRZEJSZEGO TARGOWISKA:

 • Wejście na targowisko tylko od ul. 1 Maja i parkingu

 

em24.pl

30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Jutro targi wielkanocne w Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach. Obowiązują limity osób!

  2021-03-26 16:25:16

  gość: ~Kika

  A póżniej wszystkie stroiki, świecidełka wylądują w lasach, w rowach i " upiekszą " rodzimy krajobraz.

 • 2021-03-26 18:22:57

  gość: ~abc

  @~Kika
  Pajac lub tp

 • 2021-03-26 19:07:02

  gość: ~ZCKiT

  @~Kika
  W czasie pandemii te stroiki powinne powedrowac raczej na cmentarze na nagrobki tych pieknych i mlodych bez maseczek.
  Centrum Kultury i Turystyki - Targi - impreza zaiste kulturalna,czas i miejsce godne.
  JAKIE CENTRUM TAKA KULTURA!

 • 2021-03-26 19:34:52

  gość: ~przyszły wyborca

  Trudna sytuacja. Rozumiem organizatorów i tych, którzy przygotowywali się do targów. Ale czy to jest bezpieczne? To wyjątkowy czas, może lepiej nie ryzykować. Każdy niech się zastanowi, czy musi iść. Ja sam zrobię palmę i stroik z tego co mam w domu. Podejdźmy do problemu ekologicznie.

 • 2021-03-26 19:57:10

  gość: ~xxxx

  @~przyszły wyborca
  Co za róznica. Targów podobnie jak spożywczych nikt nie zamknął. Targowisko i tak odbywa sie we wtorki i piątki. Chyba lepiej w otwartej przestrzeni jak pod dachem.

 • 2021-03-26 21:10:45

  gość: ~takitam

  Tak czytam te komentarze i widzę, że epidemia rzeczywiście poczyniła spustoszenia, ale .... w mózgach.

  Mili Państwo.

  No naprawdę, BARDZO WAS PROSZĘ, wyłączcie telewizor, a włączcie mózg.

  Przecież już oficjalnie wiadomo, że tak kretyniada z tzw. pandemią i idiotycznymi obostrzeniami, NIJAK SIĘ MA do rzeczywistości.

  Proszę sobie poszukać w Internecie (oficjalnie dostępne dane) badań instytutów naukowych i uniwersytetów, szczególnie amerykańskich, gdzie JASNO WYKAZANO W SPOSÓB NAUKOWY, że obostrzenia i lockdown-y NIE WPŁYWAJĄ W ŻADEN SPOSÓB na ilość zachorowań.
  Co więcej, ilość zachorowań na tzw. koronawirusa, jest DOKŁADNIE TAKA SAMA jak ilość zachorowań na zwykłą grypę w latach (dziesiątki lat wstecz) minionych.

  Dlaczego ?

  Bo cały ten koronawirus, to po prostu zwykła grypa.

  ZAWSZE TAK BYŁO, bo też zwykła grypa to po prostu wirus należący do grupy koronawirusów.

  Sama nazwa koronawirus odnosi się do budowy wirusa z tej grupy.
  To tak samo jakby porównać nazewnictwo odnośnie samochodów, czyli są ogólnie pojęte samochody dostawcze i tak je ogólnie od dekad nazywamy.
  Nikomu do głowy nie przyszło, żeby określone marki wśród tej grupy jakoś wyróżniać, czyli nikt nie zaczął nagle mówić, że np od dzisiaj, wszystkie dostawcze auta, wszystkich marek i typów będą nazwane Volkswagen Transporter.

  Albo ... pamiętacie państwo casus .. oleju bez cholesterolu ?
  Pojawiały się takie napisy na butelkach butelkach oleju i ... ludzie dali się nabierać na ten cyrk kupując olej bez cholesterolu.
  Wiadomo, że żaden olej roślinny NIE ZAWIERA cholesterolu, ale ... jako to odpowiednio nazwać i sprzedać, to znajdą się tacy (nawet całe narody) którzy w to uwierzą.
  To samo z nasionami Chia .... brzmi egzotycznie, a tymczasem to tylko .... szałwia.
  Jeśli jednak napisać na opakowaniu, że NOWOŚĆ ... coś tam z nasionami Chia, to ludzie zaczną kupować nie zastanawiając się co to w ogóle jest.

  TAK SAMO JEST Z KORONAWIRUSEM.

  Dlaczego w Chinach już dawno nie ma koronawirusa ?
  Wymyślono szczepionkę i Chińczycy się masowo wszyscy zaszczepili ?
  Wirus zrezygnował z atakowania Chińczyków ?
  Stał się zupełnie niegroźny ?

  NIE .... po prostu Chińczycy całkowicie zrezygnowali z testowania na obecność korony.

  Dlaczego ?

  Bo szybko ktoś przytomny tam w Chinach zauważył, że to po prostu zwykła grypa na którą ZAWSZE i CYKLICZNIE będą chorować ludzie.
  Dlatego zniesiono w Chinach (już dawno) wszelkie lokcdown-y i inne głupoty i co ? .... mamy tam masową tragedię, czyli tzw. pandemię ?

  Cały ten cyrk z tzw. pandemią oczywiście wywołali Chińczycy w ramach walki gospodarczej z USA.

  UDAŁO SIĘ, ale .... wszelkie rządy na całym świecie szybciutko zwietrzyły okazję na wprowadzanie "nowego ładu" pod pozorem walki z pandemią i tak to trwa do dzisiaj.

  W Polsce, NA OFICJALNYCH STRONACH RZĄDOWYCH czy tam GUS, jest dostępna statystyka zgonów od momentu gdy zaczął się ten cyk z tzw. koroną i co się okazuje ?

  Otóż zgony spowodowane STRICTE prze grypę (tu nazwaną koronawirusem) jest UWAGA 0,1%
  Inaczej pisząc, jedna dziesiąta procenta i jest to UWAGA .... DOKŁADNIE TAKI SAM procent jaki odnotowywano w ubiegłych latach, a który dotyczył śmiertelności spowodowanych powikłaniami pogrypowymi, a przecież 2,3,5,15 lat temu NIE BYŁO cyrku covidowego, obostrzeń, lockdawnów i innych głupot.

  Natomiast te same. w/w statystyki JASNO WYKAZUJĄ, że zgonów ogólnie, bez podziału na covidowe, pryzbyło w ostatnim roku o UWAGA 70%, tak ... to nie pomyłka, 70%.

  Dlaczego ?

  Bo banda kretynów z rządu uznała, że koronawirus jest tak świetną chorobą, że owszem, jest "groźna" , ale zlikwidowała WSZYSTKIE INNE choroby, więc nie trzeba leczyć już nic więcej tylko chorych na ... grypę zwaną covidem.  Zrozumcie, że NIE MA ŻADNEJ NOWEJ CHOROBY.

  Jest ZWYKŁA GRYPA .

  Natomiast po jaką cholerę rządy światowe niektórych państw utrzymują tę mistyfikację, to doprawdy nie mam pojęcie.

  Co do maseczek, to JEDYNE przed czym chronią, to mandat i ... tu znowu odsyłam do niedawno (jakieś trzy lata temu, więc jeszcze przed cyrkiem covidowym) przeprowadzonych badań w USA, gdzie badano wpływ zakładania bądź nie zakładania maseczek podczas UWAGA operacji chirurgicznych i okazało się, że maski lub ich brak, NIE MA ŻADNEGO wpływu na ewentualne zakażenie pacjentów.

  Oczywiście wszystko co wyżej napisałem, to rzeczy znalezione na OFICJALNYCH stronach rządowych tudzież instytucji państwowych, jak również na oficjalnych stronach amerykańskich uniwersytetów i instytutów naukowych.

  Inaczej pisząc, to nie są moje wymysły.

  Oczywiście jeśli ktoś uważa, że korona w napompowanej do nieprzytomności formie istnieje, to .... jego sprawa.

  Ja uważam, że ten cały cyrk z covidem jest TYLKO CYRKIEM i za cholerę nie wiem po co to w ogóle jest kontynuowane.

 • 2021-03-26 21:47:41

  gość: ~Anna

  @~takitam
  Proszę sobie porównać liczbę zgonòw w sezonie grypowym w latach ubiegłych-2018, 2019 a obecnie i dopiero wypowiadać się na temat COVID.Liczby mòwią same za siebie.

 • 2021-03-26 22:14:01

  gość: ~ktoś

  @~Anna
  Policzyłaś w tym liczbe zgonów ludzi nie leczonych na choroby przewlekłe a którym wpisywano niewydolność krążeniowo-odechowa spowodowana covid a tych jest juz większość, bo jakiś pisowski minister kazał szpitalom przekładac zabiegi a lekarze mimo, że zaszczepieni nie przyjmuja pacjentów

 • 2021-03-26 23:00:12

  gość: ~Anna

  @~ktoś
  Przejrzyj statystyki,kiedy było tyle zgonòw jak obecnie,nie tylko z powodu grypy ale ogòłem.Oczywiście źle,że przekładają planowe zabiegi,ale niestety brakuje personelu medycznego.Duża część lekarzy pracuje prywatnie.W takiej podbramkowej sytuacji medycy powinni być oddelegowani do szpitali,aby odciążyć innych.Większość ksxtałciła się za pieniądze podatnikòw.

 • 2021-03-27 07:23:10

  gość: ~Kon

  @~Anna
  Statystyki? Ok, to z oficjalnego pisma z ministerstwa zdrowia wynika że od marca 2020 do grudnia 2020 roku, na samego kowida w Polsce zmarło 5102 osoby, tak, dobrze przeczytałaś 5 tys ludzie w rok, z czego prawie 4 tys to osoby jak to napisali 67+. Reszta to są ludzie przewlekłe chorzy z ciężkimi przewlekłymi chorobami którym wpisano kowid bo takie są procedury teraz, a wiem bo mojego kogi babci tak zrobili, babcia miała bardzo poważne problemy z nerkami, od lat, miała 88 lat, zmarła, ale jak leżała w szpitalu to jej tym testem który jie pokazuje nic, wyszło że jest pozytywna na koronę, wiesz co w akcie zgonu wpisali? Oczywiście kowid, i tak właśnie napiją się statystyki. Ale jest większy problem, o tym w tv ci nie powiedzą, w 2020 roku mamy ponad 70 tys zgonów więcej nie wirusa celebrytę, ale przez to że przestali leczy ludzi na inne choroby, że pozamykali przychodzenie, szpitale itd, 70tys Polaków więcej niż w ubiegłych latach wyparowało, a tym czasem na samego kowida 5 tys osób. Trzeba mieć iloraz inteligencji traszki żeby wierzyć w tą ściemnioną pandemie, jeszcze na początku tej szopki jestem w stanie kogoś usprawiedliwić, ale teraz? Po ponad roku? Naprawdę?

 • 2021-03-27 13:14:43

  gość: ~xxxx

  @~Anna
  Zgonów na co ? Covid to niewielki margines.

 • 2021-03-26 23:20:27

  gość: ~takitam

  @~Anna

  No więc właśnie porównałem i ..... jest tak jak napisałem wcześniej.
  Liczby mówią same za siebie.

 • 2021-03-27 07:25:27

  gość: ~Ja

  @~takitam
  Ok a co z wielkim przyrostem bardzo chorych ludzi którzy w ciężkim stanie trafiają do szpitali ? Jaka masz odpowiedź na to ?

 • 2021-03-27 08:11:57

  gość: ~takitam

  @~Ja

  Już odpowiadam.

  Otóż NIE MA ŻADNEGO WIELKIEGO PRZYROSTU CHORYCH lądujących w szpitalach.
  To są CAŁY CZAS ludzie chorujący na .... grypę po prostu.

  Uważasz ? ..... ładuje się do szpitali ludzi chorych na grypę.

  Powtórzę, .... na grypę, gdzie w przednich latach (całych dziesięcioleciach) grypę przechodziło się w domu, a nie w szpitalu, no .... chyba że w bardzo, bardzo ciężkich przypadkach powiązanych z innymi chorobami lub dysfunkcjami.

  Inaczej pisząc, zajmowane są łóżka szpitalne dla chorych na grypę która JEST KORONAWIRUSEM i ZAWSZE NIM BYŁA.

  Lekarze nie przyjmują normalnie w przychodniach, wiec większość ludzi po prostu dała sobie spokój i NIE PRZYCHODZĄ do lekarza, a co za tym idzie, bywa że bardzo ciężkie i niebezpieczne choroby nie są na czas diagnozowane, a nawet jak ktoś zostanie jakimś cudem zdiagnozowany (najczęściej i tak za późno), to zaczyna się paniczne poszukiwanie miejsca w szpitalu, a tam .... jedynie słuszna choroba, czyli covid i ... nie przyjmą, albo ... przyjmą jeśli podpiszesz że jesteś chory na koronę, bo wtedy masz priorytet + szpital zarabia więcej za takiego chorego.

  >>> CZYSTA GROTESKA i tragifarsa <<<

  Efekt ?

  Tysiące ludzi umiera, bo nie dość, że nie zostali zdiagnozowani w porę, to jeszcze nie ma ich gdzie położyć, a jak już jakimś cudem znajdą się w szpitalu, to z uwagi na powyższe, zazwyczaj jest to już BARDZO CIĘŻKI stan.
  Teraz wystarczy zrobić test na koronę, otrzymując wynik pozytywny i .... można odtrąbić, że pacjent wcale nie umarł na zwał serca, niewydolność nerek, zator, tętniaka mózgu, raka, nieudolność lekarzy, nieprawidłowo przeprowadzonej operacji, i co tam jeszcze, a po prostu na koronawirusa ... a skąd pozytywny wynik testu ? .... to bardzo proste, otóż WSZYSTKIE te testy na koronę wykrywają nie koronawirusa Covid 19, a WIRUSA ... jakiegokolwiek, w tym grypy, żółtaczki,eboli, HIV, SARS, żółta febra, denga i inne wirusowe.

  Nic więc dziwnego, że skoro test nazwano testem na Covid, a da wynik pozytywny, to z automatu chory kwalifikowany jest jako chory na Covid.
  Stąd się biorą te tzw. bezobjawowe przebiegi choroby, bo test wykrył coś czego nie ma, a nazwano to Covidem.

  Stąd te wszystkie "zatrważające" statystyki i kretyńskie lockdown-y

  Powtórzę jeszcze to co już nie raz pisałem w sprawie korony.

  Proszę się przyjrzeć innym państwom, ze szczególnym uwzględnieniem krajów afrykańskich i biedniejszych azjatyckich.,

  Tam mało kto przejmuje się maseczkami, szczepień nie ma W OGÓLE, a przy tym wszystkim NIE MA ŻADNYCH LOCKDOWN-ów i .... słychać coś w światowych mediach o masowym wymieraniu w w/w krajach ? ... albo chociażby o masowych zakażeniach ?
  Światowa organizacja zdrowia (WHO) trąbi na alarm ?

  Nic z tych rzeczy, tam po prostu nadal jest to zwykła grypa z jej objawami, rozmiarami i skutkami, a i kasę ciężko pociągnąć od takich krajów na szczepionki, że o zamykaniu marketów nie wspomnę, bo ciężko tam o market jeśli nie jest w stolicy.
  Ludzie chodzą "oz grozo" bez maseczek, bez dystansu, po bazarach, ciasno, w tragicznych warunkach sanitarnych, w upale sprzyjającym (jak wiadomo) rozwojowi wszelkich chorób i ..... NIC .... KOMPLETNIE NIC .... czyli ani tam mniej, ani więcej zachorowań niż w krajach zachodnich z lockdown-ami, maseczkami, sterylnymi warunkami, dystansami, zamkniętymi marketami.

  ========================
  Doprawdy, wystarczy elementarna logika, a nie telewizor.

 • 2021-03-27 12:15:41

  gość: ~Anna

  @~takitam
  Zwykła grypa,???

 • 2021-03-27 12:15:50

  gość: ~Anna

  @~takitam
  Zwykła grypa,???

 • 2021-03-27 19:09:28

  gość: ~takitam

  @~Anna


  Tak Anno ..... zwykła grypa .
  Powtórzę, ... ZWYKŁA GRYPA

 • 2021-03-27 07:00:01

  gość: ~Jasiu

  @~takitam
  No jestem pod wrażeniem.
  Sam szukam informacji na ten temat w różnych źródłach i wnioski są bardzo podobne.
  Szkoda tylko że, zbyt dużo jeszcze ludzi wierzy politykom.

 • 2021-03-27 07:43:26

  gość: ~Tomek W

  @~Jasiu
  No nie,jeszcze jeden pod wrazeniem poszukiwacz prawdy,ktory wierzy -takitam-u
  Jasiu moze najpierw zobacz na swiadectwa osob, ktorzy byli chorzy na COVID.
  Moze zrozumiesz.Caly swiat walczy epidemia,ludzie w roznym wieku umieraja w wielkim cierpieniu,rodzina nie moze pochowac z godnoscia zmarlych, ktorzy grzebani sa w workach foliowych albo sa spopielani, a takitam wypisuje elaboraty - na kazdy temat - wszystko wie najlepiej -zna sie na wszystkim. No coz mamy wolnosc slowa i wypowiedzi, tylko nie wszyscy umiemy korzystac z tej wolnosci.

 • 2021-03-27 08:21:30

  gość: ~takitam

  @~Tomek W

  gość: ~Tomek W napisał/a
  /// Moze zrozumiesz.Caly swiat walczy epidemia,ludzie w roznym wieku umieraja w wielkim cierpieniu ///

  Rozumiem, że przed Covidem ludzie NIE UMIERALI.

  Jeśli to dla Ciebie nie kłopot, to ... spróbuj się zmusić i poszukaj informacji (OGÓLNODOSTĘPNYCH i OFICJALNYCH) , że zgony spowodowane Covidem (czyli grypą), to zaledwie 0.1%, czyli DOKŁADNIE TYLE SAMO co w poprzednich dziesięcioleciach.


  gość: ~Tomek W napisał/a
  //// No coz mamy wolnosc slowa i wypowiedzi, tylko nie wszyscy umiemy korzystac z tej wolnosci. ////

  No właśnie że .... umiemy i to jak nigdy w dziejach ludzkości, bo KAŻDY może się wypowiedzieć na dowolny temat.

  Ty napisałeś (do czego już przywykłem) ... głównie o mnie.
  OK, mając na uwadze powyższe, masz prawo pisać o czym chcesz, w tym oczywiście o mnie i mi to w ogóle nie przeszkadza, ale czy coś wnosi ?

  Ja napisałem na temat Covida, który jest niejako związany z tematem powyższego artykułu ... czy coś wnosi ? ... wydaje mi się że jakby nieco więcej niż pisanina o ojej skromnej osobie.

  Nie zmienia to faktu, że zarówno Ty, ja, jak i inni korzystający z Internetu, właśnie korzystają z wolności.

  Rozumiem, że jeśli wypowiedzi które Ci się nie podobają lub nie zgadzają się z Twoimi poglądami, mimo to zostają opublikowane, to to już nie jest właściwe korzystanie z wolności ?

 • 2021-03-27 08:27:10

  gość: ~xxxx

  @~Tomek W
  Zawsze możesz isc fo kościoła i modlić się o cud. Cokolwiek to znaczy.

 • 2021-03-27 12:45:35

  gość: ~Tomek W

  @~xxx
  Znaczy wiele i pójdę do kościoła i pomogłem się za wasze zdrowie bo modląc się o rozum dla Was to cudu raczej się nie mogę spodziewać,chociaż PAN mój jest miłosierny i ulituje się nad wami
  Amen.Bez komentarza więcej.

 • 2021-03-27 13:09:15

  gość: ~xxxx

  @~Tomek W
  Faryzeusze w sutannach chętnie cię skasują.

 • 2021-03-27 13:12:07

  gość: ~xxxx

  @~Tomek W
  Pan twoj jest miłościwy i zesłał zarazę na swój lud? Za pewne napiszesz ze za grzechy. Czekam na uzdrowienia.

 • 2021-03-27 14:38:55

  gość: ~Jasiu

  @~Tomek W
  Twoim zdaniem, zamiast szukać, spróbować zrozumiec, poznać opinie innych, wolisz ślepo wierzyć w medialną propagandę?
  No to gratuluję.
  Nie napisałeś nic, czego nie było wcześniej w medialnym ścieku.
  Takich rozmiarów kłamstw i manipulacji nie było nawet za komuny. No ale rok, to widać dla niektórych za mało żeby wyciągnąć wnioski.

 • 2021-03-27 20:07:31

  gość: ~Xxx

  @~takitam
  A pan Z. leczy nowotwory witaminą c. Takie to proste!

 • 2021-03-27 22:43:35

  gość: ~takitam

  @~Xxx

  Jeśli ktoś jest na tyle durny, że da sobie wmówić terapię witaminą C mającą wyleczyć raka, to może dobrze że istnieją tacy panowie Z ?
  Pomagają w ten sposób naturze, usuwając osobniki z niezbyt rozwiniętym intelektem.

 • 2021-03-28 12:11:05

  gość: ~znachor

  @~takitam Ty jestes chory nie na cowida ale na mózg, o ile go jeszcze masz.

 • 2021-03-30 06:40:45

  gość: ~Mo

  ostatnio dodany post

  @~znachor
  Nie trzeba się specjalnie wysilać żeby znaleźć np w wikipedii i dowiedzieć się, że koronawirus istnieje praktycznie od zawsze:

  ..."Pierwsze szczepy koronawirusa ludzkiego zidentyfikowano w latach 60. XX wieku[4]. W 1962 roku wyizolowano szczep B814 pochodzący od dziecka z objawami przeziębienia, stosując hodowlę narządową pochodzącą z tchawicy. Z powodu zaginięcia próbki przed opracowaniem metod pozwalających na identyfikację gatunku, dokładne dane o B814 nie są znane, jednakże w kolejnych latach uzyskano następne izolaty kliniczne. Dwa z nich, 229E i OC43, zidentyfikowano jako osobne gatunki[1][5].

  Kolejny gatunek ludzkiego koronawirusa, znacznie groźniejszy, zidentyfikowano w 2002 roku w chińskiej prowincji Guangdong. Wirus SARS-CoV, nazywany tak od wywoływanego przez niego zespołu ciężkiej niewydolności oddechowej (ang. Severe Acute Respiratory Syndrome), spowodował falę zachorowań i 775 potwierdzonych zgonów[1].

  W następnych latach XXI wieku zidentyfikowano dwie kolejne stosunkowo rozpowszechnione grupy, NL63 i HKU1, które razem z 229E i OC43 są jedną z dość rozpowszechnionych przyczyn przeziębień[6][7][8]. Dwie ostatnie grupy odpowiedzialne są za cykliczne (co 2–4 lata) epidemie zakażeń dróg oddechowych, najczęściej w okresie późnej jesieni, zimy i wczesnej wiosny, kiedy zmniejsza się liczba zakażeń rynowirusowych. Uważa się, że koronawirusy są odpowiedzialne za 10–20% wszystkich przeziębień[potrzebny przypis].

  Obecnie wyróżnia się siedem gatunków koronawirusów wywołujących infekcję u człowieka:

  ludzki koronawirus 229E(ang.) – α-koronawirus[2][1];
  ludzki koronawirus OC43(ang.) (HCoV OC43) – β-koronawirus[2][1];
  ludzki wirus SARS (SARS-CoV-1) – β-koronawirus[2][1];
  ludzki koronawirus NL63(ang.) (HCoV NL63, początkowo znany jako wirus New Haven) – α-koronawirus[2][1];
  ludzki koronawirus HKU1(ang.) (HCoV HKU1) – β-koronawirus[2][1];
  ludzki koronawirus bliskowschodniego zespołu oddechowego – wirus MERS (MERS-CoV, także: HCoV-EMC/2012, ludzki betakoronawirus 2c EMC/2012) – β-koronawirus[1][9][10];
  ludzki koronawirus SARS-CoV-2 (początkowo 2019-nCoV, zidentyfikowany w Wuhanie).

  Dodatkowo historycznie wyróżniono szereg innych, gorzej opisanych szczepów (takich jak B814, LP, EVS, OC16, OC37, OC44, OC48, AD, PA), których próbki zostały utracone i nie można obecnie stwierdzić, czy stanowiły one osobne gatunki od HCoV NL63 i HCoV HKU1. Koronawirusy cechują się dużym rozpowszechnieniem i częstością występowania, dużym zróżnicowaniem genetycznym i częstym występowaniem rekombinacji genetycznych, co przy rosnących okazjach do kontaktów między człowiekiem i różnymi gatunkami zwierząt powoduje, że nowi przedstawiciele tej grupy będą pojawiać się, wywołując infekcje międzygatunkowe i sporadycznie rozprzestrzeniając się.

 • 2021-03-27 13:22:26

  gość: ~Ktoś

  Coś dla wierzących w cuda

  https://m.demotywatory.pl/5062985

REKLAMA