Express-Miejski.pl

Ruszyły zapisy na ząbkowicki Bieg Tropem Wilczym

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Na 16 maja zaplanowana jest kolejna edycja biegu, w którym zostanie uczczona pamięć Żołnierzy Niezłomnych.

Przed pandemią koronawirusa bieg tradycyjnie odbywał się 1 marca, w Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa i wprowadzane obostrzenia impreza została przeniesiona na maj. Rozpoczęcie biegu planuje się na godzinę 12. W mieście Krzywej Wieży i Frankensteina organizatorzy przygotowali dwie trasy - dłuższą o długości 5 km i krótszą o długości 1963 metrówNie jest to dystans przypadkowy, a nawiązuje do roku śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego Józefa Franczaka „Lalka”. Start i meta biegu będą znajdowały się w Parku im. Sybiraków. 

Zgłoszenia będą przyjmowane drogą elektroniczną na stronie Ultimasport.plWpisowe za udział w biegu kosztuje 15 zł. Opłaty startowej należy dokonać za pośrednictwem formularza zapisów internetowych lub bezpośrednio w hali „Słonecznej” w Ząbkowicach Śląskich ul. Powstańców Warszawy 8i do 13 maja. Zapisy mogą zostać zakończone wcześniej w przypadku osiągnięcia limitu 150 osób. W dniu biegu opłata startowa wynosi 30 zł.

Najlepsi zawodnicy w biegu na 1963 m oraz 5 km (pierwsze trzy kobiety i pierwszych trzech mężczyzn) otrzymają pamiątkowe puchary. Warunkiem ich otrzymania jest stawienie się na ceremonii dekoracji. Natomiast każdy zawodnik, który zapisze się w limicie uczestników i ukończy bieg otrzyma pamiątkowy medal.

W przypadku gdy obostrzenia uniemożliwią przeprowadzenie biegu „Tropem
Wilczym” w dniu 16 maja zostanie on przeprowadzony w formie biegu
wirtualnego.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA