Express-Miejski.pl

Fatalny stan drogi między Ożarami a Kamieńcem Ząbkowickim. Remontu na razie jednak nie będzie [foto]

Fatalny stan drogi między Ożarami a Kamieńcem Ząbkowickim. Remontu na razie jednak nie będzie fot.: em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Złośliwi mówią, że na trasie razem ze śniegiem stopniał asfalt. Inni pytają kiedy planowany jest remont tego odcinka. A dyrektor ZDP odpowiada: na pewno nie w tym roku.

Otrzymaliśmy kilka sygnałów od naszych Czytelników dotyczących fatalnego stanu drogi powiatowej 3143D między Ożarami a Kamieńcem Ząbkowickim. Odcinek ten już od dawna wymaga remontu, jednak takowego jeszcze się nie doczekał. Po minionej zimie w jezdni pojawiły się kolejne ubytki, a trasa coraz bardziej przypomina ser szwajcarski. Jej remontu na razie jednak nie będzie. Z prostego względu: nie ma na ten cel pieniędzy.

- Kompleksowy remont odcinka zależny jest od możliwości finansowych Zarządu Dróg Powiatowych. W 2021 roku nie mamy w budżecie tak dużych środków, aby zrealizować to zadanie. Warunkiem podstawowym przystąpienia do przebudowy jest usunięcie drzew w pasie drogowym, na które otrzymaliśmy już decyzję wydaną przez Marcina Czernieca, burmistrza gminy Kamieniec Ząbkowicki. Ilość drzew wymienionych w decyzji musi być usunięta ze względu na zagrożenie uczestników ruchu na tej drodze oraz ingerencje systemu korzeniowego w konstrukcję jezdni. Dopiero wtedy będzie można w prawidłowy sposób wykonać przebudowę drogi. Obecnie szacujemy koszty wycinki drzew - wyjaśnia Stanisław Jurcewicz, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Ząbkowicach Śląskich.

Dodaje, że do 30 czerwca bieżącego roku na drogach powiatowych będą wykonywane naprawy ubytków w nawierzchniach bitumicznych przy użyciu emulsji i grysów. Do końca sierpnia zostaną także wykonane remonty cząstkowe przy użyciu betonu asfaltowego na gorąco. - Pozostałe prace utrzymaniowe będą wykonywane sukcesywnie w czasie roku w zależności od potrzeb i możliwości budżetowych - wyjaśnia dyrektor ZDP.

em24.pl

16

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Fatalny stan drogi między Ożarami a Kamieńcem Ząbkowickim. Remontu na razie jednak nie będzie [foto]

    2021-03-24 12:12:01

    gość: ~Wpisać

    Aleje drzew do rejestru zabytków... zrobić drogę z ograniczeniem 40 km i po temacie..i drzewa ocaleją i droga będziemy..

  • 2021-03-24 12:27:01

    gość: ~ja

    @~Wpisać

    a po co droga? najlepiej zasadzić drzewa na asfalcie albo niech korzenie wysadzą za naście lat w pizdiet i będziemy mieli piękny las...nie wierzę w co czytam...chyba jakis bezmozg co auta nie ma sie wypowiada

  • 2021-03-24 12:38:24

    gość: ~Hha

    @~ja
    Zastanów się czy jest tam potrzeba 90 km gnać ?

  • 2021-03-24 12:43:43

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Hha
    Mało tam ciężarówek ze żwirowni ? Droga musi być szeroka . Może żwirownia się dorzuci? Wszak korzysta z drogi

  • 2021-03-24 13:25:08

    gość: ~Zrozum

    @~Mieszkaniec
    Zawirowania się skończy wkrótce i co ??

  • 2021-03-24 16:19:21

    gość: ~Kierowca

    Jezdza tam 40 tonowe ciężarówki ktore juz kilka razy otarly sie o te drzewa....wiec nie czekajmy na tragedie...bo wtedy bedzie dopiero po temacie

  • 2021-03-24 12:41:46

    gość: ~Mieszkaniec

    A coś o remoncie drogi na Złoty Stok z Kamieńca słychać ? Wsadzili 40 km/h już miesiąc i nic z tym nikt nie robi .

  • 2021-03-24 13:01:18

    gość: ~yup

    Niech poszerzą i wyremontują drogę porządnie to wytrzyma kolejne 20 lat a nie ciągłe łatanie... te łaty już mają łaty.

  • 2021-03-24 14:32:09

    gość: ~Ja

    A droga Bardo Przyłęk i sama droga w Przyleku masakra tiry na żwirownie rozwaliły ja kompletnie i nikt się tym tematem nie Interesuje a latanie drogi smoła i żwirek nic już nie pomoże

  • 2021-03-24 15:32:54

    gość: ~Hmmm

    Piękne dęby, ale kto się będzie jakimiś drzewami przejmował...

  • 2021-03-25 07:03:49

    gość: ~Drogi do remontu

    Na pewno drogi do remontu które powinny być:
    Ulica Kłodzka w Kamieńcu, aż do Suszki
    Ulica Parkowa w Kamieńcu
    Droga Bardo-Przyłęk
    Droga Kamieniec - Ożary
    Droga Kamieniec - Złoty Stok
    Ulica Paczkowska w Kamienću wraz z droga Kamieniec - Byczeń - Paczków
    Droga w Stolcu (Od krzyżówki w stronę Kamieńca)
    Droga przez wieś Janowiec (gm Bardo) aż do laskówki przecież to droga POWIATOWA aż do Laskówki.
    Droga Suszka - Pawłowice - DK8
    Ziębice ulica Wałowa
    Ziębice ulica Wrocławska
    Jak macie więcej pomysłów dajcie znać :D

  • 2021-03-25 10:07:33

    gość: ~tak

    @~Drogi do remontu
    no i LAskówka do przełęczy Łaszczowa (Wojciechowic)

  • 2021-03-26 21:18:09

    gość: ~Alo

    @~Drogi do remontu
    Tak. Wrocławska woła o pomstę, aż się nie chce wjeżdżać do ziebic bo szkoda auta