Express-Miejski.pl

Ziębiccy bokserzy z „Jaskini Lwa” z medalami mistrzostw Dolnego Śląska

Na zdjęciu od lewej Dawid Gurtatowski, Kuba Skibiński, Łukasz Gurtatowski (trener) i Mariusz Huczko fot.: mat.pras.

Dawid Gurtatowski, Mariusz Huczko i Kuba Skibiński zdobyli medale podczas mistrzostw Dolnego Śląska. Pierwszy wrócił do Ziębic ze złotym krążkiem, pozostali ze srebrnym.

75 Mistrzostwa Dolnego Śląska w boksie odbywały się od 12 do 14 marca w Hali Wałbrzyskich Mistrzów Sportu w Wałbrzychu. W zawodach wzięło udział 145 zawodników reprezentujących 24 kluby Dolnośląskiego Okręgu Związków Bokserskich. Ze względu na sytuację epidemiologiczną mistrzostwa odbyły się bez udziału publiczności.

Dawid Gurtatowski zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska w kategorii wagowej 81 kgW walce finałowej jego przeciwnikiem był Brajan Wydmuch z klubu Orzeł Oleśnica. Drugi z medalistów Mariusz Huczko rywalizował kategorii wagowej 57 kg. W pojedynku o złoto musiał uznać jednak wyższość Wasyla Iskry z klubu Imperium Boxing. Z kolei rywalem Kuby Skibińskiego w kategorii wagowej 69 kg byl Wladyslav Mieschov. Ziębiczanin musiał zadowolić się srebrnym medalem, przegrywając walkę finałową z zawodnikiem z klubu Śląsk Wrocław.

- O Mistrzostwach Dolnego Śląska dowiedzieliśmy się zaledwie dwa tygodnie przed imprezą. Jest to zbyt krótki okres aby, odpowiednio się przygotować na tak poważne zawody. W ostatnim dniu mistrzostw, w walkach finałowych udział wziął Mariusz Huczko, który naszym zdaniem został niesprawiedliwie oceniony przez sędziów na korzyść przeciwnika i zdobył tytuł wicemistrza Dolnego Śląska i srebrny medal. Mimo to uważam, że zawodnicy „Jaskini Lwa” pokazali bardzo wysoki poziom boksu i determinację. Jestem dumny z moich chłopaków – mówi zadowolony trener Łukasz Gurtatowski.

Poniżej prezentujemy linki, pod którymi dostępne są transmisje z walk:

mwinnik / em24.pl

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ziębiccy bokserzy z „Jaskini Lwa” z medalami mistrzostw Dolnego Śląska

  2021-03-15 22:50:18

  gość: ~Kibic

  Brawo chłopaki!

 • 2021-03-16 16:27:14

  gość: ~szofer

  Brawo...

 • 2021-03-16 20:09:05

  gość: ~Ewa

  @~szofer
  Naprawdę złote i srebrne chłopaki.Brawo.

 • 2021-03-16 20:46:22

  gość: ~Kibic21

  chłopaki super! Trener kiepsko skoro dowiaduje sie o takiej imprezie 2 tygodnie przed rozpoczeciem ;p

 • 2021-03-16 21:04:32

  gość: ~Alberto

  ostatnio dodany post

  @~Kibic21
  Nie wina trenera,trzeba mieć dziennik z zawodami,tak że kto inny jest odpowiedzialny za takie sprawy,walki zostały podjęte bo nie pękamy i tyle w temacie, drugi raz trzeba zapytać co zaszło nie tak, a nie oceniać odrazu trenera tyle w temacie.

REKLAMA