Express-Miejski.pl

Kolejne fałszywe alarmy bombowe. Tym razem w przedszkolach

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W ubiegłym tygodniu do trzech przedszkoli w powiecie ząbkowickim wpłynęły e-maile o ładunkach bombowych podłożonych na terenie placówek. Wszystkie okazały się fałszywe.

O dwóch podejrzanych wiadomościach otrzymanych na skrzynkę elektroniczną dyrektorzy Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Stolcu oraz Przedszkola Publicznego nr 1 w Ząbkowicach Śląskich poinformowali policję 3 marca. Dzień później zgłoszenie wpłynęło od dyrektor Przedszkola Sióstr Jadwiżanek w Brzeźnicy. Treść wszystkich wiadomości, jakie przeczytali dyrektorzy placówek na swoich pocztach była bardzo podobna. - Nadawcy wiadomości informowali, że w budynkach przedszkoli znajduje się bomba, która jest sterowana za pomocą komunikatora internetowego i posiada zabezpieczenia, których polskie służby nie potrafią złamać, a w wyniku eksplozji zginą wszyscy znajdujący się w obiekcie -mówi Ilona Golec, oficer prasowy ząbkowickiej policji. Informacja została przekazana do Centralnego Biura Śledczego Policji, która oceniła zgłoszenie jako te, o bardzo niskiej wiarygodności – dodaje policjantka.

Dyrektorzy wszystkich przedszkoli na czas sprawdzania obiektów przez policjantów nie dokonywali ewakuacji podopiecznych. Mundurowi sprawdzili budynki i podobnie jak w wielu wcześniejszych przypadkach nie stwierdzili zagrożenia. E-maile przesłane na skrzynki pocztowe placówek po raz kolejny okazały się fałszywe.

Mundurowi będą teraz próbowali ustalić nadawcę fałszywych wiadomości. Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA