Express-Miejski.pl

Policja i sanepid kontrolują, czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń

zdjęcie ilustracyjne fot.: mp

Dolnośląscy policjanci kontynuują działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

W tym celu funkcjonariusze, często wspierani przez przedstawicieli innych służb, takich jak straż miejska, wojsko i sanepid sprawdzają, czy mieszkańcy województwa stosują się do obowiązujących nakazów, zakazów czy ograniczeń. Przede wszystkim czy zachowują odpowiednią odległość oraz zakrywają nos i usta. 

Każdego dnia policjanci kontrolują osoby objęte kwarantanną. W przypadku lekceważenia tego obowiązku, każda ujawniona informacja przekazywana jest do służby sanitarnej. Mundurowi sprawdzają również obiekty handlowe, pod kątem tego, czy administratorzy budynków przestrzegają przepisów i obostrzeń.

Podobnie ma się rzecz jeśli chodzi o środki transportu publicznego. Mundurowi zwracająuwagę na ilości ilości przewożonych pasażerów, trzymanie odpowiedniego dystansu oraz zakrywanie ust i nosa.

- Działania policjantów wynikają z troski o zdrowie mieszkańców Dolnego Śląska. Z uwagi na stale rosnące zagrożenie, mundurowi nie tylko rozmawiają czy uświadamiają obywateli, ale w wyjątkowych sytuacjach też wystawiają mandaty karne bądź kierują wnioski o ukaranie do sądu - informuje zespół prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. - Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących obostrzeń, dbamy o nasze wspólne bezpieczeństwo. Respektujmy polecenia wszystkich służb. Nie zapominajmy, że stan epidemii nadal obowiązuje, a groźny dla życia wirus wciąż nam zagraża - dodają.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Policja i sanepid kontrolują, czy mieszkańcy przestrzegają obostrzeń

    2021-03-06 21:36:52

    gość: ~olasa

    ostatnio dodany post

    Dajcie już spokój.

REKLAMA


REKLAMA