Express-Miejski.pl

Trwa modernizacja hali namiotowej w Kamieńcu Ząbkowickim

Trwa modernizacja hali namiotowej w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: UMiG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Kamieńcu Ząbkowickim jest kilka obiektów przeznaczonych na cele sportowe. Niedługo miasto zyska nowe miejsce aktywnego wypoczynku.

- Bardzo cieszę się, że w ramach kolejnego naboru ogłoszonego z programu „Sportowa Polska” udało się uzyskać dofinansowanie do modernizacji budynku hali namiotowej, która znajduje się przy ulicy Ząbkowickiej. Jeszcze nie tak dawno obiekt, przejęty przez naszą gminę od powiatu ząbkowickiego, był w stanie opłakanym. Zniszczone pokrycie dachowe sprawiało, że wielu mieszkańców zastanawiało się czy obiekt zostanie całkowicie rozebrany - mówi burmistrz Marcin Czerniec.

Pasjonatów gry w tenisa ziemnego ucieszy fakt, że obiekt uzyska drugie życie. W ubiegłym roku zmieniono górną część pokrycia dachowego na nową, a w tym roku dzięki dotacji ministerialnej wymienione zostanie pokrycie boczne oraz dolne, które są już wyeksploatowane. Wykonana też będzie instalacja nagrzewania obiektu. Zmodernizowana zostanie konstrukcja i oświetlenie. Pojawi się bieżnia w nowej kolorystyce sali wraz z tunelem wejściowym.

Wszystko to pozwoli na bezpieczne i komfortowe użytkowanie hali. Już teraz duże zainteresowane wynajęciem hali daje dla zarządcy obiektu tj. Centrum Integracji Społecznej wymierne korzyści finansowe. Na realizację tego zadania został już wyłoniony wykonawca drodze przetargu w kwocie 310 tys. zł. - Planowo całość powinna być gotowa w maju bieżącego roku. W hali można będzie grać w tenisa ziemnego koszykówkę i siatkówkę. Także inne formy współzawodnictwa sportowego czy rekreacji staną się dostępniejsze - kończy burmistrz.

em24.pl / gmina Kamieniec Ząbkowicki

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Trwa modernizacja hali namiotowej w Kamieńcu Ząbkowickim

    2021-03-06 21:03:43

    gość: ~Mieszkaniec

    ostatnio dodany post

    Chociaż tu nie ma głupawych komentarzy miejscowego marginesu. Bardzo dobrze, że udało się uratować ten obiekt będzie nam służył jeszcze wiele lat. Dziękujemy Panie burmistrzu.

REKLAMA