Express-Miejski.pl

Mężczyzna spadł z ambony. Do szpitala przetransportował go śmigłowiec LPR

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

W okolicach Kobylej Głowy (gm. Ciepłowody) doszło do wypadku: starszy mężczyzna spadł z ambony. Do rannego wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zdarzenie miało miejsce 25 lutego po godz. 14. Służby poinformowała osoba, która przebywała wraz z mężczyzną. Nie była jednak w stanie precyzyjnie określić lokalizacji i miejsca, w którym doszło do wypadku. Do pomocy oprócz zespołu ratownictwa medycznego zadysponowano straż pożarną. - Dyżurny stanowiska kierowania otrzymując zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadysponował na miejsce trzy zastępy z JRG Ząbkowice Śląskie w tym jeden samochód kwatermistrzowski z napędem terenowym oraz zastęp strażaków-ochotników z Ciepłowód. Za pomocą auta terenowego zlokalizowaliśmy miejsce, w którym doszło do zdarzenia. Przy poszkodowanym zostali strażacy, natomiast kierowca pojazdu udał się po ratowników medycznych oczekujących w karetce, aby przetransportować ich wraz ze sprzętem w miejsce zdarzenia. Dojazd ambulansu ze względu na trudnodostępny teren był technicznie niemożliwy - relacjonuje asp. Mirosław Gomółka z ząbkowickiej straży pożarnej.

Ze względu na obrażenia i stan pacjenta podjęto decyzję o zadysponowaniu na miejsce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Strażacy zabezpieczyli lądowanie śmigłowca i wspomagali działania prowadzone przez załogę LPR - dodaje strażak. Pacjent m.in. z urazem kręgosłupa w stanie ciężkim drogą powietrzną został przetransportowany do specjalistycznego szpitala.

em24.pl

21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA