Express-Miejski.pl

Pierwsze spotkanie policjantów z seniorami on-line już 1 marca

zdjęcie ilustracyjne fot.: KWP we Wrocławiu

Koncepcja „Senior Online”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich powiatach województwa dolnośląskiego w jednym czasie.

Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. Pierwsze tego typu spotkanie przeprowadzi policjantka zajmująca się profilaktyką w ząbkowickiej komendzie. - Serdecznie zapraszamy na spotkanie on-line, które odbędzie się 1 marca 2021 roku we wszystkich jednostkach powiatowych Dolnego Śląska. Warto  dodać, że wyjdziemy na przeciwko Państwa oczekowaniom i postaramy się zainteresować tematem i sposobem spotkań on-line nie tylko seniorów - wyjaśnia Ilona Golec, oficer prasowa w ząbkowickiej policji.

Ideą programu są cykliczne spotkania on-line funkcjonariuszy z seniorami z terenu całego województwa dolnośląskiego, które odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 9.00-9.30, jednocześnie w 26 jednostkach policji. 

Katarzyna Mazurek z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich przedstawi seniorom ideę koncepcji i cel jej opracowania. Głównym tematem będzie omówienie metod działania oszustów na „wnuczka”, „policjanta” „amerykańskiego żołnierza” oraz sposób kontaktu z policją w przypadku zaistnienia przestępstwa. Seniorzy uczestniczący w spotkaniu kontaktować się będą z prowadzącym na czacie i będą mogli zadawać mu najbardziej nurtujące ich pytania, na które policjantka w miarę możliwości będzie odpowiadała do kamery. Pytania powinny być związane z poruszanym tematem.

Celem tych działań jest przede wszystkim kontakt policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Spotkanie będzie dostępne na stronie youtube.com na kanale KPP Ząbkowice Śląskie:

KPP w Ząbkowicach Śląskich

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pierwsze spotkanie policjantów z seniorami on-line już 1 marca

    2021-02-24 15:37:59

    gość: ~emeryt

    ostatnio dodany post

    Czy będziecie spisywac dane osobowe? Bo to wam najlepiej wychodzi.

REKLAMA