Express-Miejski.pl

Wystarczy tylko jeden telefon, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie

zdjęcie ilustracyjne fot.: Dolnośląska Policja

W związku ze spadkiem temperatur i opadami śniegu dolnośląscy policjanci realizują działania, których celem jest pomoc osobom bezdomnym.

Panująca na dworze niska temperatura stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia zarówno bezdomnych, jak i osób starszych oraz samotnych. Najbardziej zagrożone są osoby mieszkające w prowizorycznych szałasach lub w opuszczonych budynkach. - Funkcjonariusze codziennie sprawdzają miejsca, gdzie mogą znajdować się takie osoby. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie - informuje aspAleksandra Pieprzycka z oleśnickiej policji.

Akcja ma charakter pomocowy i ma na celu zebranie informacji o miejscach przebywania takich osób, udzielanie im niezbędnej informacji o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach.

- Wszystkim napotkanym bezdomnym policjanci oferują pomoc oraz odwożą ich do noclegowni. Jednak osoby te często z udzielanej pomocy nie chcą korzystać i najczęściej po kilku dniach spędzonych w noclegowni wracają w miejsca, które w zimowych warunkach zagrażają ich zdrowiu i życiu - mówi policjantka.

 

em24.pl / Dolnośląska Policja

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA