Express-Miejski.pl

Udrożnili zator na Nysie Kłodzkiej między Bardem a Przyłękiem. „Sytuacja jest stabilna”

Nysa Kłodzka 11 lutego po udrożnieniu rzeki między Bardem a Przyłękiem fot.: Wody Polskie

11 lutego przy pomocy ciężkiego sprzętu udrożniony został zator powstały na Nysie Kłodzkiej między Bardem a Przyłękiem.

Przypomnijmy. 8 lutego IMGW we Wrocławiu wydało ostrzeżenie, w którym poinformowało o podwyższonym stanie Nysy Kłodzkiej. Miało to związek z zatorem śryżowym, jaki pojawił się na części rzeki. Pracownicy Wód Polskich od kilku dni monitorowali sytuację. Rzekę regularnie sprawdzali także strażacy-ochotnicy z Barda. Poziom wody przez te dni utrzymywał się na poziomie blisko 250 cm, tuż poniżej stanu alarmowego.

10 lutego na terenie Elektrowni Wodnej w Przyłęku odbyło się spotkanie dotyczące podjęcia działań mających na celu przynajmniej częściowe udrożnienie rzeki. Ponieważ zator wywołany nadmiarem śryżu występował w rejonie tamtejszej Małej Elektrowni Wodnej, to właściciel tego obiektu, zgodnie z pozwoleniem wodnoprawnym, był zobowiązany do podjęcia działań mających na celu prawidłowy przepływ wody w rzece na tym odcinku. Po spotkaniu podjęto decyzję o sprowadzeniu na miejsce ciężkiego sprzętu w celu udrożnienia zatoru i wczoraj usunięto zalegającą krę.

- Sytuacja na rzece jest stabilna i nie ma zagrożenia niebezpieczeństwem zalania przyległych terenów. Poziom wody na wodowskazie Bardo od kilku dni utrzymuje się na tym samym poziomie, poniżej stanu alarmowego, a przepływy wody w Nysie Kłodzkiej maleją - informują pracownicy Wód Polskich, jednocześnie przez cały czas monitorując i analizując sytuację w całym regionie administrowanym przez RZGW we Wrocławiu. Na dzień 12 lutego, godz. 10 poziom wody w Nysie Kłodzkiej w Bardzie wynosił 231 cm (19 cm poniżej stanu alarmowego, 51 cm powyżej stanu ostrzegawczego).

em24.pl / Wody Polskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Udrożnili zator na Nysie Kłodzkiej między Bardem a Przyłękiem. „Sytuacja jest stabilna”

  2021-02-12 10:42:04

  gość: ~Edek

  Może ktoś się wreszcie weźmie do roboty i Nysa zostanie wyczyszczona to co się dzieje na niej to szok drzewa rosną w rzece woda naniosła wyspy śmieci i żadnej reakcji a teraz panika bo lód jak by rzeka była drożna to tego problemu by nie było

 • 2021-02-12 12:26:41

  hardyyp

  (this post was banned by administrator)

 • 2021-02-12 13:26:03

  gość: ~Jaa

  (this post was banned by administrator)

 • 2021-02-17 08:14:02

  hardyyp

  ostatnio dodany post

  Amazon.com/Mytv Without a doubt, you heard it right. You can watch amazon prime video on a gaming console as well. You just unpacked another Amazon device and are eager to investigate how would you begin? Figure out how to connect your devices to Prime so you can undoubtedly watch and tune in to selective Prime video content from anyplace. amazon.com/mytv Enter code You simply need to create amazon account and activate it by utilizing amazon my tv activation code. Easily Activate Amazon by visiting our website
  https://www.amazncamazn.com/

REKLAMA