Express-Miejski.pl

Trwają przygotowania do rundy wiosennej. Orzeł, Unia, Skałki i Zamek już po pierwszych sparingach

Orzeł Ząbkowice Śląskie jest już po trzech grach kontrolnych. Biało-niebiescy wygrali dwie z nich, w jednej musieli uznać wyższość rywali fot.: RM

Wszystkie zespoły rozgrywki o ligowe punkty mają wznowić w marcu. Najwcześniej mecz o stawkę zagra ząbkowicki Orzeł, który 6 marca zmierzy się z Polonią Trzebnica.

Ząbkowiczanie są już po trzech grach kontrolnych. Dwie z nich wygrali, doznali też jednej porażki. Na początek przygotowań podopieczni Rafała Markowskiego ulegli 2:3 ekipie LZS Starowice (bramki dla Orła: Raszpla, Higi) następnie pokonali 2:0 juniorów starszych Śląska Wrocław grających na co dzień w Centralnej Lidze Juniora (bramki: Maciejewski, Łużny), a w miniony weekend biało-niebiescy ograli wysoko walczącą o awans do IV ligi Pogoń Oleśnica. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, a na listę strzelców wpisywali się: Raszpla x2, Skubisz x2, Kuriata oraz Lechocki.

W zespole doszło już do pierwszych wzmocnień. Klub porozumiał się z 17-letnim Bartłomiejem Higim, który ostatnio występował w barwach Pogoni Pieszyce, a wcześniej reprezentował barwy m.in. Bielawianki Bielawa. W przerwie zimowej Higi przebywał też na testach w I-ligowej Koronie Kielce, ale w rundzie wiosennej będzie bronił barw ząbkowickiego Orła. Z zespołem wciąż trenuje też Igor Wargin. Jeśli chodzi o ubytki kadrowe, to wiosną w barwach biało-niebieskich najprawdopodobniej nie ujrzymy Krzysztofa Czachora, Mateusza Śleziaka, Tomasza Robaka, Grzegorza Robaka i Łukasza Skowronka. Część z nich może zasilić Unię Bardo. Pod znakiem zapytania stoi też przyszłość w ząbkowickim zespole Kamila Dymka, Michała Wojtala i Kamila Olejarnika. Orzeł ma do rozegrania jeszcze gry kontrolne ze Słowianinem Wolibórz, Kuźnią Jawor oraz ARS Football Brazil.

Drugi z czwartoligowców, a więc Unia Bardo, rozgrywki rundy wiosennej rozpocznie tydzień później niż inni dolnośląscy czwartoligowcy z grupy wschodniej. Bardzianie, ze względu na nieparzystą liczbę drużyn, w pierwszej kolejce pauzują. Unia dotychczas rozegrała jeden mecz sparingowy, w którym zremisowała 1:1 ze Skałkami Stolec. Bramkę dla biało-niebieskich zdobył Dawid Różana. W meczu sparingowym w barwach Unii zagrał m.in. Grzegorz Robak i Łukasz Skowronek (ostatnio Orzeł Ząbkowice Śląskie), a na boisku pojawił się także Damian Okrojek. Na razie nic nie wskazuje na to, żeby w Bardzie miało dojść do rewolucji kadrowej, choć niewykluczone, że do zespołu oprócz w/w dołączą jeszcze Śleziak i Tomasz Robak. Trener Zieliński w meczu sparingowym miał do dyspozycji siedemnastu graczy, a wśród nieobecnych byli Rudy, Mirosław Włodarczyk, Dębowski, Szczepek, Ferenc, Wiszowaty i Wandzel

Mecz z Unią Bardo był też pierwszym meczem kontrolnym dla znajdujących się na trzecim miejscu po rundzie jesiennej w klasie okręgowej Skałek Stolec. W zespole Łukasza Głowaka pojawiło się dwóch testowanych zawodników z Ukrainy. Szkoleniowiec miał do dyspozycji wąską kadrę, a z różnych względów na boisku zabrakło m.in. Kota, Kobrzaka, Mazura, Drubkowskiego, Mikulskiego, Wiśniowskiego, Wiśniewskiego, Nowackiego czy Kurandy. Gola w meczu z Unią zdobył Herdy.

Skałki rozegrają jeszcze mecze kontrole z ATS-em Wojbórz, Sokołem Smolec, Trojanem Lądek-Zdrój i Unią Złoty Stok. Rozgrywki ligowe podopieczni Łukasza Głowaka rozpoczną 20 marca od meczu z wiceliderem z Roztoki.

Dwie gry kontrolne za sobą ma też zespół z Kamieńca Ząbkowickiego. Zamek w miniony weekend wygrał 5:0 z Polonią Ząbkowice Śląskie (bramki: Mieszkalski, Gerlach, Brzózka, J. Nowak i Szendzielorz), a wcześniej uległ aż 1:8 zespołowi GKS Głuchołazy (IV liga opolska, 20 miejsce). Honorowego gola z rzutu karnego zdobył Brzózka. Zamek zagra jeszcze mecze sparingowe z Klubokawiarnią Roztocznik, Pogonią Pieszyce, Spartą Paczków oraz Polonią Bystrzyca Kłodzka.

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trwają przygotowania do rundy wiosennej. Orzeł, Unia, Skałki i Zamek już po pierwszych sparingach

  2021-02-09 23:06:02

  gość: ~KIEDY

  Wszystko ładnie i pięknie ale kiedy w końcu powstanie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią w naszym powiecie. Szkoda skromnych środków finansowych Naszych klubów. Dołożę 1000zł. Kibic Orła, miłośnik piłki nożnej.

 • 2021-02-10 09:18:38

  gość: ~Kibic

  @~KIEDY

  W tym roku ma być dokumentacja, więc przypuszczam, że nie szybciej niż w 2024

 • 2021-02-10 13:04:20

  gość: ~kibic pytajacy

  a co w naszej kochanej poloni ???

 • 2021-02-10 22:42:16

  gość: ~Xxx

  @~kibic pytajacy
  Nędza

 • 2021-02-11 12:10:03

  gość: ~kibic Polonii

  @~kibic pytajacy
  nazwa klubu z dużej litery "kibicu"

 • 2021-02-11 13:03:39

  gość: ~JAKI

  ostatnio dodany post

  @~kibic Polonii
  jaki klub taka litera....

REKLAMA