Express-Miejski.pl

„Pod biało-czerwoną”: Maszt z flagą Polski stanie w każdej gminie powiatu ząbkowickiego

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

1 lutego opublikowane zostały wyniki akcji „Pod biało-czerwoną”, która organizowana jest przez Kancelarię Premiera Mateusza Morawieckiego.

Na Dolnym Śląsku ze 169 gmin aż 97 dołączyło do akcji i skutecznie zebrało głosy poparcia. - Dzięki Państwa głosom to właśnie w blisko setce dolnośląskich gmin staną maszty z biało-czerwonymi flagami Flagi upamiętniać będą setną rocznicę odzyskania niepodległości - poinformował w poniedziałek Grzegorz Macko - radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. - Montaż masztów z flagami narodowymi ruszy w 2021 roku, jednak na dzisiaj trudno określić kiedy dokładnie się to stanie. Dziś priorytetem jest walka z epidemią - dodał radny.

Projekt „Pod biało-czerwoną” zostanie także zrealizowany w powiecie ząbkowickim. Maszty staną w Bardzie, Ciepłowodach, Kamieńcu Ząbkowickim, Stoszowicach, Ząbkowicach Śląskich, Ziębicach i Złotym Stoku.

Projekt ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także godnie upamiętnieni zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to także dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Inicjatywa realizowana jest pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Więcej informacji na stronie internetowej [KLIK].

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • „Pod biało-czerwoną”: Maszt z flagą Polski stanie w każdej gminie powiatu ząbkowickiego

  2021-02-03 11:31:40

  gość: ~Sztandar

  W ziębickiej gminie masztów dostatek.

 • 2021-02-03 14:50:01

  gość: ~czytelniczka

  ostatnio dodany post

  @~Sztandar
  w ciepłowodzkiej gminie też masztów pod dostatkiem, powiewają na okrągło.

REKLAMA