Express-Miejski.pl

27-latek znów ukradł auto. Uciekając przed policją spowodował dwie kolizje. Jest wniosek o areszt

Zatrzymany 27-latek, który w ciągu kilku dni skradł dwa auta i uciekając przed policją spowodował nimi kolizje. Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla mężczyzny fot.: mp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

27-latek, który 19 stycznia ukradł auto, uciekał przed policją i wpadł do rzeki w Mąkolnie znów w roli głównej. Tym razem skradł pojazd w Kamieńcu Ząbkowickim.

Mężczyzna ponownie uciekał przed policją i spowodował dwie kolizje drogowe. Został zatrzymany na terenie województwa opolskiego. Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich złożyła już wniosek o tymczasowy areszt dla 27-latka. Dziś decyzję w tej sprawie ma podjąć sąd.

27 stycznia około godz. 11.30 na osiedlu XXX-lecia w Kamieńcu Ząbkowickim doszło do kradzieży samochodu osobowego marki Peugeot. Właścicielka auta poinformowała policję, a dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich przekazał stosowny komunikat z numerem rejestracyjnym, kolorem i marką auta do sąsiednich komend. Informację z danymi skradzionego samochodu wprowadził również do wewnętrznego systemu policji.

Jezcze tego samego dnia pojazd udało się namierzyć. Po godzinie 21.30 policjanci z brzeskiej drogówki zostali skierowani na drogę krajową nr 94. Z informacji przekazanych przez świadka oraz dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie wynikało, że kierujący peugeotem miał doprowadzić do zderzenia z mercedesem, a następnie z citroenem i uciec z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze już na trasie Brzeg – Łosiów zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd. Tam podjęli próbę zatrzymania go do kontroli. Kierowca zlekceważył jednak ich sygnały świetlne i dźwiękowe i zaczął uciekać. W tym czasie do pościgu dołączyli funkcjonariusze z Lewina Brzeskiego i wspólnie z brzeską drogówką zatrzymali mężczyznę w Leśniczówce.

Siedzący za kierownicą 27-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego był nietrzeźwy. W organizmie miał blisko dwa promile alkoholu, a pojazd którym się poruszał był skradziony. Co więcej, mężczyzna nigdy też nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a jakby tego było mało, niewiele ponad tydzień temu dopuścił się podobnego czynu. Wówczas skradł auto sprzed sklepu w Złotym Stoku, a następnie uciekał przed policją. Ucieczkę volkswagenem zakończył w rzece [KLIK].

Czynności wykonane przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie kolejnych zarzutów. Dotyczą one ponownej kradzieży pojazdu, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Odpowie on również za spowodowanie dwóch kolizji drogowych. Grozi mu kara do 15 lat więzienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.

Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śląskich złożyła wniosek o tyczasowy areszt dla mężczyzny. Dzisiaj sąd podejmie decyzję w tej sprawie.

em24.pl / KWP

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA