Express-Miejski.pl

Tegoroczny bieg narciarski św. Floriana w Srebrnej Górze został odwołany

grafika ilustracyjna fot.: GOKSiR Stoszowice

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach informuje, że bieg narciarski św. Floriana w Srebrnej Górze został odwołany.

- Panująca epidemia krzyżuje nam plany...  Mimo świetnych warunków śnieżnych jesteśmy zmuszeni (w porozumieniu z zarządem Ochotniczej Straży Pożarnej w Budzowie) odwołać Bieg Świętego Floriana. Pozostaje nam wierzyć, że w 2022 roku wirus odejdzie w zapomnienie, a nasze góry znów będą białe. Wtedy bieg już na pewno zostanie zorganizowany - mówi Jarosław Rudnicki, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Stoszowicach z siedzibą w Srebrnej Górze.

Bieg Św. Floriana jedną z form popularyzacji sportów zimowych wśród strażaków zawodowych jak i ochotników, a także ich rodzin oraz indywidualnych zawodników, którzy mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz kondycji biegowych. Trasy biegowe zawodów każego roku prowadzą przez malowniczą część Gór Sowich i Bardzkich tzw. „Trasę 9 Buków”. W latach, gdy nie trasa nie była pokryta śniegiem zamiast biegu na nartach organizowano bieg przełajowy.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA