Express-Miejski.pl

Nauka pływania z dotacją z MSiT

Dzieci

Dzieci fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Informujemy, że Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała dofinansowanie na realizację zadań w ramach środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w 2011 roku.

Od 1 marca 2011 do 30 listopada 2011 realizować będziemy projekt „Zajęcia sportowe pn.”Umiem pływać” dla uczniów z terenu miasta i gminy Ząbkowice Śląskie”.

Projekt otrzymał dofinansowanie w kwocie: 84 455,00 zł.

Nawiązując do słynnej i dzisiaj również żartobliwej sentencji greckiego filozofa Platona "kto ani czytać, ani pływać nie potrafi, ten urzędu państwowego nie może piastować", Gmina Ząbkowice Ślaskie aktywnie promuje naukę i doskonalenie umiejętności pływania. Nie tylko ze względu na możliwość rozwijania kariery zawodowej, ale przede wszystkim mając na względzie zdrowie dzieci i młodzieży, do których adresowany jest program.
 
Zajęcia sportowe połączone są z profilaktyką uzależnień i mają na celu aktywne i bezpieczne zorganizowanie wolnego czasu dzieciom i młodzieży z Gminy Ząbkowice Śląskie. Są one doskonałą formą kształtowania postaw prospołecznych, rozwijania odpowiedzialności za siebie i innych oraz wzrostu aktywności ruchowej.

W ramach środków funduszu dofinansowanie otrzymał także Ząbkowicki Klub Karate Kyokushinkai w kwocie 35 000 zł.

 

UM Ząbkowice Śląskie

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nauka pływania z dotacją z MSiT

  2011-02-19 10:56:19

  UM Ząbkowice Śląskie

  Informujemy, że Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała dofinansowanie na realizację zadań w ramach środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w 2011 roku.

 • 2011-02-19 12:11:58

  gość: ~mtsia

  ostatnio dodany post

  na jakiej zaszadzie można zgłaszać dzieci do tego programu?

REKLAMA