Express-Miejski.pl

W miniony weekend dolnośląscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję „Prędkość”

W miniony weekend dolnośląscy policjanci przeprowadzili kolejną akcję „Prędkość” fot.: KWP we Wrocławiu

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Działania tego typu nadal pokazują, że zbyt szybka jazda stanowi istotny problem na ciągach komunikacyjnych Dolnego Śląska.

- Wciąż wiele osób prowadzących pojazdy przekracza dozwoloną prędkość i to często w sposób rażący ignorując obowiązujące limity. Tym razem ponad połowa z ponad 1.3 tys. skontrolowanych kierowców jechała znacznie za szybko, a 6 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym - informuje mł. asp. Przemysław Ratajczyk z zespołu prasowego KWP we Wrocławiu.

Mundurowi kontrolowali prędkość wszędzie tam, gdzie występuje największa ilość zagrożeń związanych z nierespektowaniem przez kierujących obowiązujących przepisów ruchu drogowego. - W trakcie akcji funkcjonariusze działali statycznie i dynamicznie, wykorzystując cały dostępny sprzęt m.in. wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości i urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie - mówi policjant.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach Dolnego Śląska policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominają jednocześnie, jak ważna jest jazda z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych, czyli taką, aby kierowca miał możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby mógł go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

- Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących przepisów, dbamy o życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych. Dlatego zdejmijmy nogę z gazu, aby nie doprowadzić do tragedii na drodze - kończy mł. asp. Przemysław Ratajczyk.

em24.pl / KWP we Wrocławiu

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA