Express-Miejski.pl

Policjanci pomagają bezdomnym. Ty też możesz - wystarczy jeden telefon by uratować czyjeś życie

Policjanci pomagają bezdomnym fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ząbkowiccy dzielnicowi wzorem lat ubiegłych rozpoczynają wzmożone działania mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu życia oraz zdrowia osób bezdomnych i bezradnych.

W związku z okresem zimowym i mogącymi pojawić się znacznymi spadkami temperatur, istotnym jest zwrócenie uwagi na problemy osób, które są szczególnie narażone na działanie takich właśnie warunków pogodowych.

Częste spadki temperatur w okresie zimowym stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych oraz będących w podeszłym wieku. Zagrożenie utraty życia dotyczy w tym okresie także osób nietrzeźwych, które znajdują się na wolnym powietrzu, bądź w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych.

Policjanci podczas pełnionej służby zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, garaże, ogródki działkowe i altanki. - Pomóc może każdy, kto widzi człowieka będącego w trudnej sytuacji. To może być bezdomny, nietrzeźwy, osoba starsza albo człowiek chory. Nie traktujmy stereotypowo tych, którzy leżą na ulicy, ławce czy przystanku. Czasem wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Każdemu należy się pomoc. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 - mówi nadinsp. Mirosław Lasota z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Mundurowi zachęcają też do korzystania z aplikacji policyjnej „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, za pomocą której możemy oznaczać miejsca gdzie znajdują się osoby bezdomne wymagające pomocy służb. Każde takie miejsce zostanie sprawdzone przez policjantów. Podejmowane działania prewencyjne funkcjonariuszy zmierzać będą do ograniczenia tragicznych w skutkach zdarzeń oraz zapewnienia pomocy jak największej ilości osób będących w potrzebie.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA