Express-Miejski.pl

Strażacy-ochotnicy z Topoli z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym [foto]

Oficjalne przekazanie nowego samochodu strażakom-ochotnikom z Topoli fot.: UG Kamieniec Ząbkowicki

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 grudnia odbyło się oficjalnie przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Topoli.

Uroczystość miała miejsce przed remizą strażaków-ochotników z Topoli. Wzięli w niej udział m.in. poseł Marcin Gwóźdź, Grzegorz Macko - wicemarszałek województwa dolnośląskiego, kpt. Bartłomiej Zarzycki - komendant powiatowy PSP w Ząbkowicach Śląskich, Marcin Czerniec - wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki, Bernadetta Chodasewicz - przewodnicząca rady gminy oraz radni, sponsorzy, strażacy i przyjaciele jednostki. 

- Oczekiwane od paru lat auto wzmocni potencjał ratowniczy strażaków i jednocześnie bezpieczeństwo mieszkańców w tej części naszej gminy. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska - mówi Marcin Czerniec.

Złożono podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do pozyskania przez jednostkę fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wójt Marcin Czerniec oficjalnie przekazał kluczyki do nowego wozu, a ks. proboszcz Artur Bilski poświęcił pojazd. Następnie przecięto wstęgę na nowym wozie strażackim. Strażackie Iveco wyposażone jest m.in. w cztery aparaty powietrzne, szybkie natarcie, armaturę wodną (prądownice, węże), pilarki, nożyce hydrauliczne, sprzęt do podawania piany. Wóz posiada zbiornik wody o pojemności 1 tys. litrów, motopompę, maszt oświetleniowy, drabinę czy pompę pływającą. Samochód kosztował ponad 430 tys. zł.

em24.pl

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strażacy-ochotnicy z Topoli z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym [foto]

  2020-12-14 10:54:15

  gość: ~I po co

  Komu to potrzebne? Kamueniec

 • 2020-12-14 14:51:31

  gość: ~Hohhenzolern

  @~I po co

  Jak to komu? Wybocza kiełbaska. Przecież strażacy z Topoli jeżdżą do takich zdarzeń jak: udrożnianie drogi po opadach deszczu, cięcie drzewa na drodze, pożar liści, pożar trawy i czasem odnotują poważniejszy wyjazd w postaci zabezpieczenia dożynek :) Ot, nowe auto im tak potrzebne, jak i strażakom w Ożarach, no ale wiadomo, że polityczne obietnice spełniać trzeba, podobnie w Topoli, jak i Ożarach. Panie Wójcie proszę inwestować tylko w OSP K-Z I i OSP K-Z II - to najważniejsze jednostki w naszej gminie i tylko one wymagają poważnych inwestycji, a jeżeli już mają wszystko z najwyższej półki, to proponuję pieniądze przeznaczyć na bardziej potrzebne rzeczy w gminie, niż nowe zabawki dla jednostek, które używają je 5 razy w roku.

 • 2020-12-14 15:38:04

  gość: ~kit

  Kleche trzeba tez na czymś wozić np, w orszaku trzech królików, bozi " ciao "

 • 2020-12-14 17:12:38

  gość: ~Ojj

  To jest kampania wyborcza wójt wziął kredyt na ten nowy wóz a kredyt trzeba spłacić i to z odsetkami niema nic za darmo OSP Topola nie stanowi wielkiej wartości bo wieś się wyludnia pilniejszą sprawą było by zlikwidowaniu fetoru co poprawiło by lepsze powietrze i życie mieszkańcom wioski .

 • 2020-12-14 21:35:26

  gość: ~Tyle

  ...a niech mają, dla czego nie.
  Są tak samo potrzebni jak cala reszta.
  Czasami każda para rak się liczy

 • 2020-12-14 22:00:53

  gość: ~Gość

  @~Tyle
  Dokładnie,każda para rąk się przyda I nie rozumiem skąd w ludziach tyle zła.
  Mają nowy wóz I niech im służy

 • 2020-12-14 21:54:26

  gość: ~Dorsz

  Listonosz gdzie ma maseczke

 • 2020-12-14 21:56:08

  gość: ~autor

  teraz kolej na Suszkę,tam mieszka 8 rodzin,no ale jak wszystkie nieprzydatne wiochy dostają zabawki dla dorosłych,czemu nie Suszka

 • 2020-12-15 08:01:18

  gość: ~Mariusz

  Topola powinna zostać doinwestowana przede wszystkim w zaplecze turystyczne, bo zbiornik Topola stanowi jedną zwiększych atrakcji dla miłośników zdrowego stylu życia z całego powiatu ząbkowickiego i nie tylko.
  Aż prosi się aby przed mostem Garbatym zrobić porządny parkingi i postawić porządne kubły na smieci. Gmina może to zadnie dofinansować , nawet jeśli sam parking nie jest ich tylko związku wędkarskiego.

 • 2020-12-15 09:13:58

  gość: ~Haha

  Jeśli mówisz o Suszce i zabawkach dla dorosłych, to tylko jedne przychodzą mi na myśl, a koszt dla gminy niewielki :DDDD

 • 2020-12-19 22:38:01

  gość: ~Aner

  ostatnio dodany post

  ten nowy wóz dostali bo będą wyłapywać ludzi i wozić do szczepienia

REKLAMA