Express-Miejski.pl

Gmina Złoty Stok wyremontuje kompleks pieców wapiennych

Gmina Złoty Stok wyremontuje kompleks pieców wapiennych, który stanowi element transgranicznego szlaku królewny Marianny Orańskiej fot.: UM Złoty Stok

Gmina Złoty Stok rozpoczęła realizację projektu pn. „Śladami Marianny Orańskiej - zabytki kultury przemysłowej - ocalić od zapomnienia”. 

Głównym celem projektu jest wykorzystanie i rozwijanie potencjału turystycznego pogranicza i wzmacnianie jego konkurencyjności poprzez wyremontowanie istniejącego zabytku historycznego jakim jest kompleks pieców wapiennych będący częścią szlaku królewny Marianny Orańskiej.
 
Gmina Złoty Stok wyremontuje kompleks pieców wapiennych, który stanowi element transgranicznego szlaku królewny Marianny Orańskiej. Przeprowadzone zostaną następujące prace: naprawa i wzmocnienie zniszczonych sklepień, spoinowanie pobocznic wapienników, naprawa i konserwacja schodów metalowych i obarierowania, naprawa tarasów, balustrad terenowych oraz konserwacja tablic informacyjnych.
 
Obecnie trwa procedura przetargowa związana z wyłonieniem wykonawcy robót budowlanych. Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis.

em24.pl / gmina Złoty Stok

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Złoty Stok wyremontuje kompleks pieców wapiennych

  2020-12-02 17:06:47

  gość: ~PELNOLETNI PL

  Bardzo dobry projekt, gratuluje

 • 2020-12-03 08:28:05

  gość: ~Kristina

  ostatnio dodany post

  Wapienniki były już raz remontowane. I znowu zostanie wywalona kasa na coś co nikomu nie służy. jaki szlak Marianny. Ilu turystów rocznie jest na tych wapiennikach. Jak tam była impreza. Zabrakło Aleksandry W. i klapa. Ona by zrobiła z wapienników atrakcje ale nie zrobi nic obecna dyrektor CKiP. Zamiast remontu wapienników to może by tak zdrową wodę dać mieszkańcom a może gaz. Kolejna klęska pani burmistrz.

REKLAMA